Maraiser Maraiser komentáře u knih

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Otázka, jak to pojmeme. Pokud půjde čistě o přepis vyprávění hlavního hrdiny, tak se nedá nic vytknout. To se asi jinak zpracovat nedalo.
Pokud jde autorův příběh, tak to už bych hodnotil hůře. občas jsem otáčel stránky, jak to bude pokračovat. Popis děsu a strachu, jak mnozí jiní hodnotící, jsem neměl.
Závěr se mi ale líbil.

19.11.2022 3 z 5

Hrdinské činy mladého donchuána Hrdinské činy mladého donchuána Guillaume Apollinaire

Prostě takové lehké porno.

16.11.2022 3 z 5

Malý bůh Malý bůh Tomáš Hokeš

Autor jednoznačně "jede" v Keltech :-)
Některé scény jsou tedy napsané opravdu, no opravdu syrově!!! Duchovno je proloženo krví.
"Kdyby není"

16.11.2022 4 z 5

Tudy na hrad Tudy na hrad Petra Stehlíková

To bylo tak blbý, až to bylo úžasný. Prezentované rodinné a sousedské vztahy byly v určitých případech bohužel až moc reálné.

12.11.2022 5 z 5

Limit Limit Frank Schätzing

No, bylo to zajímavé, líbilo se mi to, ale jak je u Schätzinga zvykem, někdy zbytečně roztahané. Paradoxně největší tendence přeskakovat stránky, a občas jsem to i udělal, jsem měl ve chvíli, kdy se to začalo dramatizovat na Měsíci. Naopak mne velmi zaujaly statě, které by mohly být jakoby bokem - dějiny Rovníkové Guineje
Největší hvězdou knihy je pro mne každopádně Owen Jericho.

06.11.2022 4 z 5

1602 1602 Neil Gaiman

Komiksy nečtu, v hrdinech Marvelu se vůbec nevyznám, z filmů Avengers jsem viděl jen čtyři, takže jsem měl jistý problém se orientovat, jelikož to mělo jasnou návaznost na superhrdiny. Ale nakonec to nebylo tak zlý.

02.10.2022 3 z 5

Sen Ockerwee Sen Ockerwee George R. R. Martin

Nebylo to zlý, ale občas mi přišlo, že autor vymýšlel děj, jen aby prostě něco napsal. Občas jsem se v tom ztrácel, takže jsem přetáčel stránky dopředu, abych věděl, zda se bude něco dít.

25.09.2022 3 z 5

Vzpoura oceánů Vzpoura oceánů Frank Schätzing

Souhlasím s mnohými negativními názory čtenářů "pode mnou". Ano, je to chvílemi roztahané, v odborných terminologigích jsem se ztrácel. Ale!
Ta myšlenka mne prostě bere natolik, že těch pět hvězdiček dávám.
Ačkoli mohlo ještě někde něco "spadnout" :-)

18.09.2022 5 z 5

Z Čech až na konec světa Z Čech až na konec světa Alois Jirásek

Co k tomu napsat. Prostě kniha poplatná době, typická pro Jiráska. Čte se to však stále dobře.

31.08.2022 4 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Četl jsem poprvé někdy v devadesátkách a říkal jsem si: "Fakt dobrý!"
Teď jsem si to přečetl v rámci Čtenářské výzvy a smutek. Jakoby se tomu současnost přibližovala.

28.08.2022 5 z 5

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

Já nevím, první dva díly jsem přečetl jedním dechem. U Nasterey jsem občas otáčel stránky dopředu, kdy se začne něco dít. Asi byl tento díl potřeba, aby jsme následně pochopili díly, které budou následovat. Ale bylo to takové roztahané, pomalé, popisné a stejně si myslím, že jsem to úplně nepochopil.

20.06.2022 3 z 5

Odbočka v lesích Odbočka v lesích Kateřina Karolová

Tak nějak nevím. Líbilo, nelíbilo. Dal bych 50 %.

05.06.2022 3 z 5

Alias Grace Alias Grace Margaret Atwood

Přečteno v rámci Čtenářské výzvy.
Úplně nemusím knihy, které dostávají nějaké ceny. Zde navíc jde o cenu Frajze Kafky, kterého prostě nechápu. Takže jsem se toho lehce obával. Nakonec to ale mělo docela říz, i když mi to přišlo trošku jako pohádkové čtení. Nevím samozřejmě, co autorka nakonec zamýšlela, ale z jejího románu jsem si vyvodil, že Grace je vinna.

05.06.2022 4 z 5

Faerské ostrovy Faerské ostrovy Juraj Červenka

Občas působí kniha laicky. Základní informace o Faerských však získáte. Navíc se tam za cca tři týdny chystám na týdenní dovolenou.

23.05.2022 3 z 5

Myšlenky za volantem Myšlenky za volantem Marek Eben

Prostě pohoda

23.05.2022 4 z 5

Stvůra Stvůra Kristýna Trpková

Připomínalo mi to americkou spisovatelku Tami Hoag. Čtivé, svižné s překvapivým koncem.

22.05.2022 5 z 5

Prohnilé město Prohnilé město Leigh Bardugo

Stejně jako díl předešlý, tak i tento jsem přečetl jedním dechem.
Ale upřímně doznávám - Kaze bych tedy fakt potkat nechtěl!! A asi bych ho ani nechtěk znát.

07.05.2022 5 z 5

Velice podrobně a pecizně napsáno, co je k dané události známo. Tedy někdy až příliš podrobně a precizně. Pár statí by se fakt dalo i vynechat. U některých názorů by mne zajímalo, zda pocházejí z hlavy autora či ze spisů - například u argumentů proti mnohokrát zmiňováno "kdyby to byli......tak by děvčata byla znásilněna". Argument mimo mísu.
Ale knihu jsem si přečetl rád, byla pro mne zajímavá.

11.04.2022 3 z 5

Spasitel Spasitel Andy Weir

Na jeden zátah jsem tu knihu nepřečetl, zase tak do kolen mne nedostala. Ale byla skvělá. Prý se na základě této knihy bude natáčet film. No nevím, podle mne bude film hodně postrádat. Snad jen kdyby hlavní roli dostal Ryan Reynolds, tak by to snad šlo.

02.04.2022 4 z 5

Prázdniny v Evropě Prázdniny v Evropě Ladislav Zibura

Stručně, čím "vyspělější" země, tím větší nuda, ale to je si logický. Takže nejvíce zaujalo Rumunsko, Albánie.
Strašně děkuji za popis zajímavostí. Knihu to hodně oživilo.
A jinak klasika, taky bych to chtěl zažít, ale vím, že se k tomu nikdy neodhodlám.
Jo, ale tu Mešitu a Bílýho jezdce jsem nepochopil, sorry autore.

19.02.2022 5 z 5