Maraiser Maraiser komentáře u knih

Vita nostra Vita nostra Sergej Djačenko

To jako že to nemá pokračování? Na druhou stranu možná dobře, mohli by tím pokazit velice prazvláštní dojem z celé knihy.
Nejprve jsem si říkal - hm, ukrajinský Harry Potter. Ale kdepak, bylo to temnější.

11.02.2023 4 z 5

Výlety pro každého po Čechách Výlety pro každého po Čechách Ivo Paulík

Za mne jisté zklamání. Kniha má matoucí název. Koho zajímají turistické výlety, jako mne, tak tuto knihu vynechte. Primárně jde o výlety na kole.

05.02.2023 2 z 5

Vladař Vladař Niccolò Machiavelli

Je to kniha poplatná době a hlavně Itálii.
Když si to čte člověk pozorně, tak zjistí, že Machiavelli občas v jedné kapitole popírá, co napsal v předešlé.
Další mým zajímavým postřehem je, že Machiavelli vyjmenovává vlastnosti, jaké by měl vladař mít, aby vzápetí vyzdvihl vladaře, který v podstatě žádnou z těch vlastností neměl a úspěšně vládl.
Ale jak jsem již napsal, jde spíše knihu poplatnou své době. Samozřejmě, že kdo chce tak si tam nějaké paralely k současné době najde, ale není to tak úžasné, jak jsem očekával.

29.01.2023 3 z 5

Taiko Taiko Eidži Jošikawa

Chvilku mi trvalo, než jsem přišel na to, že jde o román popisující skutečné události 16. století v Japonsku. Nebudu tvrdit, že se to četlo jedním dechem, ale určitě mi to hodně dalo.
ALE!!
Ta jména, to prostě nedáte. Na začátku každé kapitoly se sice seznámíte s novými "účinkujícími", ale během chvilky se v tom stejně ztratíte, protože Jasumasa Sakuma, Kasumasa Sakuma, Kacuie Šibata, Jacutoje Šibata, Šosuke Mendžú, Šogen Jamandži apod. A do toho ještě názvy měst. Ufff.
A pro zajímavost - na Netflixu je ke shlédnutí seriál, který pojednává o stejném období, stejných lidech, stejných bitvách.

23.01.2023 4 z 5

Lovec přízraků - Vraždy, které šokovaly republiku Lovec přízraků - Vraždy, které šokovaly republiku Viktorín Šulc

Budu se odlišovat od dalších čtenářů - nedočteno - tedy nehodnotím.
Vůbec mi nesedl styl psaní autora. Dost mne to odvádělo od samotných případů. Po druhém případu jsem knihu odložil.

22.01.2023

Carrie Carrie Stephen King

Nevím, čím jsem starší, tím víc mi styl vyprávění Kinga připadá zmatený, nedokáži se do toho vnořit. Není to takové to "nemohl jsem se odtrhnout".

06.01.2023 3 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Stručně - nádherná kniha. A vzhledem k tomu, že čím jsem starší, tak jsem citlivější, tak mi ke konci i trochu zvlhly oči.

01.01.2023 5 z 5

Vesnice Vesnice Kristýna Trpková

Jako fakt dobrý a jak je zde již několikrát zmíněno, tak krom klasického vyšetřování je zde i velice působivá osobní stránka hlavní hrdinky. Jako chlapa mne to fakt dostalo.

28.12.2022 5 z 5

Rudá můra Rudá můra Sam Eastland (p)

Další pohádkový příběh s Pekkalou v hlavní roli. Oproti předchozím trochu přitažené za vlasy.

23.12.2022 3 z 5

Hra králem Hra králem Michael Dobbs

Dům z karet, neboli předešlý díl, mne dostal do kolen podstatně více. Byl bohužel podstatně drsnější a ne moc daleko od reálné politiky. Hra s králem byla už trochu "fantasy". Četlo se to ale stejně skvěle.

19.12.2022 4 z 5

Rudá Sibiř Rudá Sibiř Sam Eastland (p)

Oproti předešlým dvěma dílům mne to bavilo více. Sibiř je Sibiř!!
No a budu si muset něco přečíst o československých legiích.

19.12.2022 4 z 5

Rudá rakev Rudá rakev Sam Eastland (p)

Tak stejně jako u předešlého dílu. Nic v tom nehledejme. Tehdejší doba je tam jen jakousi kulisou. A děj? Tak nějak jako jo, no.

11.12.2022 3 z 5

Jako sama smrt Jako sama smrt Jakub Hoza

Nedočteno, vůbec mne to nechytlo. Nebudu to tedy ani hodnotit.

07.12.2022

Dům z karet Dům z karet Michael Dobbs

Bylo to mé první seznámení s tímto dílem, jelikož TV seriál jsem neviděl. A prostě skvělý. Jistý čas jsem působil v komunální politice a mohu říci, že i v komunálu se najdou postavy z tohoto románu a dokonce bych našel i někoho, koho bych se nebál přirovnat k Francisovi.

06.12.2022 5 z 5

Oko rudého cara Oko rudého cara Sam Eastland (p)

No, jak již bylo níže zmíněno, fakta jsou víceméně odpovídající. Spíše více, ale okolo toho je vytvořen pohádkový příběh. Ale teda Pekkala mne na konci zklamal!!!

26.11.2022 3 z 5

Čtvrtý jezdec Apokalypsy Čtvrtý jezdec Apokalypsy Hana Parkánová-Whitton

A víte co? Mně se to líbilo. Je to sice spíše pohádka, ale čte se to dobře.

22.11.2022 4 z 5

Ďáblův klíč Ďáblův klíč Otomar Dvořák

Taková milá středočeská historická fantasy - bludičky, hejkalové.

20.11.2022 4 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Otázka, jak to pojmeme. Pokud půjde čistě o přepis vyprávění hlavního hrdiny, tak se nedá nic vytknout. To se asi jinak zpracovat nedalo.
Pokud jde autorův příběh, tak to už bych hodnotil hůře. občas jsem otáčel stránky, jak to bude pokračovat. Popis děsu a strachu, jak mnozí jiní hodnotící, jsem neměl.
Závěr se mi ale líbil.

19.11.2022 3 z 5

Hrdinské činy mladého donchuána Hrdinské činy mladého donchuána Guillaume Apollinaire

Prostě takové lehké porno.

16.11.2022 3 z 5

Malý bůh Malý bůh Tomáš Hokeš

Autor jednoznačně "jede" v Keltech :-)
Některé scény jsou tedy napsané opravdu, no opravdu syrově!!! Duchovno je proloženo krví.
"Kdyby není"

16.11.2022 4 z 5