Rudá můra

Německá armáda se blíží k Leningradu a kromě běžného plenění a rabování odváží nalezená umělecká díla. Obraz můry, který Rusové najdou v kufříku důstojníka SS ze sestřeleného průzkumného letadla, nemá uměleckou ani historickou hodnotu, a přesto se zdá, že je pro Němce z nějakého důvodu mimořádně důležitý. Myslí si to i samotný Stalin, který vyšetřováním této záhady pověří svého nejlepšího vyšetřovatele – svérázného inspektora Pekkalu. Čtvrtý díl Eastlandovy „rudé“ série nás zavede do Kateřinského paláce, na místo, kam nechala dcera Petra Velikého umístit Jantarovou komnatu. Na místo, kde Pekkala žil v blízkosti cara jako jeho osobní detektiv, než jako miliony jiných skončil po revoluci v gulagu. Teď ho Stalin povolá, aby Jantarovou komnatu zachránil. Nebo ji přece jenom stačili Sověti před Němci ukrýt? Na Stalinův rozkaz se Pekkala vydává na území obsazené Němci, které tak důvěrně zná... Sam Eastland nelíčí jenom běsnění války nebo mrazivou atmosféru stalinského Ruska, kde je možné cokoliv. V kulisách skutečných historických událostí vás dokáže strhnout napínavým dějem...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/290747/big_ruda-mura-QC5-290747.jpg 4.445

Inspektor Pekkala 4.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány

Vydáno: , XYZ (ČR)

The Red moth, 2013

Kniha Rudá můra

Kakho-Oto
30.04.2021

Další kvalitní román s Pekkalou, tentokrát v něm velkou roli hraje legendární Jantarová komnata. Závěr románu je poměrně otevřený, což má zřejmě nalákat k přečtení posledního románu s inspektorem Pekkalou. Rudá můra se mi líbí o trochu více než Rudá Sibiř (jiné romány s Pekkalou jsem zatím nečetl).

Milonak
25.04.2021

Moje prvotina s Pekkalou a vůbec to nebylo špatné. Věrohodně a uvěřitelně vykreslené prostředí války a všech utrpení co sebou přináší, zajímavě vystavěný příběh a "přitažlivá" postava Pekkaly. Na druhou stranu je to prostě taková pohádka pro dospělé a vykreslení Stalina jako poměrně mírumilovného, přemýšlivého a chápajícího člověka není na místě. Ten závěr s Pekkalovou domnělou smrtí samozřejmě nabízí další pokračování, ale zároveň ubírá z hodnocení. S odřenýma ušima 4*, ale dám je. Musím vyzkoušet další díly série.

1T0S_
12.11.2020

Rudá můra je poměrně netradiční detektivkou - chybí jí totiž zločin. Místo toho sledujeme inspektora Pekkalu, který se snaží vyřešit záhadu tajemného obrazu můry. A přestože kniha příliš nepřekvapí ani pátráním, ani samotným rozuzlením, jedná se o slušnou jízdu. Příběh plyne rychle a má spád, postavy jsou sympatické, v ději nejsou snad žádná hluchá místa. Fajn oddechová četba.

PanKrbec
03.01.2020

Pěkné čtení, chytlo a nepustilo, za dva dny hotovo, ale pořád mám takový pocit, že to byla spíš pohádka pro dospělé. Na druhou stranu, tím, že jsem na popisovanych místech osobně byl (v Moskvě, v Kremlu, v Puškinu i v jantarové komnatě), tak bylo čtení pro mne o to zajímavější. Spíš bych to viděl na 4 a půl *

Česneksmedem
29.11.2019

Musím konstatovat, že tato kniha je jednou z mých objevů letošního roku.
Na obraze je vlastně nádherný motýl, skrývající tajemství. Patří mezi největší v Severní Americe a nejvíce jich tam najdete na javorech.
Ke knize. Spisovatele Sama Eastlanda (vlastním jménem Paul Watkins) prý díky jeho stylu přirovnávají k Ernestu Hemingwayovi. Budu jim věřit, já takového dojmu ale nenabyl. Kniha je to velice čtivá a těžko jsem se od ní odtrhával. Dozvěděl jsem se i pár nových informací ohledně malířského umění a Jantarové komnaty. Knihu doporučuji.

maxim248
16.03.2019

Perfektní

Caporegime
27.06.2017

Výborné jako vždy líbí se mě návaznost dilu nejsou to velké věci, ale drobnosti které postupně člověku dojdou....

kytarka
24.02.2017

Kniha je dobře a celkem čtivě napsaná. Děj je jofně zajímavý, ale mě osobně se kniha moc nelíbila. Řekla bych, že je napsaná pro muže. Nemám totiž moc rada válečnou literaturu proto to nižší hodnocení.