Rudá můra

Německá armáda se blíží k Leningradu a kromě běžného plenění a rabování odváží nalezená umělecká díla. Obraz můry, který Rusové najdou v kufříku důstojníka SS ze sestřeleného průzkumného letadla, nemá uměleckou ani historickou hodnotu, a přesto se zdá, že je pro Němce z nějakého důvodu mimořádně důležitý. Myslí si to i samotný Stalin, který vyšetřováním této záhady pověří svého nejlepšího vyšetřovatele – svérázného inspektora Pekkalu. Čtvrtý díl Eastlandovy „rudé“ série nás zavede do Kateřinského paláce, na místo, kam nechala dcera Petra Velikého umístit Jantarovou komnatu. Na místo, kde Pekkala žil v blízkosti cara jako jeho osobní detektiv, než jako miliony jiných skončil po revoluci v gulagu. Teď ho Stalin povolá, aby Jantarovou komnatu zachránil. Nebo ji přece jenom stačili Sověti před Němci ukrýt? Na Stalinův rozkaz se Pekkala vydává na území obsazené Němci, které tak důvěrně zná... Sam Eastland nelíčí jenom běsnění války nebo mrazivou atmosféru stalinského Ruska, kde je možné cokoliv. V kulisách skutečných historických událostí vás dokáže strhnout napínavým dějem...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/290747/ruda-mura-QC5-290747.jpg 4.334

Inspektor Pekkala (4.)

The Red moth (2013)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, XYZ

Caporegime
27.06.2017

Výborné jako vždy líbí se mě návaznost dilu nejsou to velké věci, ale drobnosti které postupně člověku dojdou....

kytarka
24.02.2017

Kniha je dobře a celkem čtivě napsaná. Děj je jofně zajímavý, ale mě osobně se kniha moc nelíbila. Řekla bych, že je napsaná pro muže. Nemám totiž moc rada válečnou literaturu proto to nižší hodnocení.

albert19
10.02.2017

Je to napínavá kniha, Pekalu jako hrdinu jsem si oblíbil a jak jsem začal číst, tak do konce skoro najednou, až mně bylo líto, že už je konec. Koho zajímá historie Romanovců a léta kolem 1917 tak vřele doporučuju.

Azmodan
10.09.2016

Zajímavý počáteční nápad, předvídatelné pokračovaný a očekávaný závěr. Není to špatně, ale silnější příběh než v Rudé Sibiři nečekejte.

pobijecmuch
07.06.2016

Lepší, mnohem lepší než předchozí díly. Možná je to tím, že doba začátku invaze fašistů do Sovětského Svazu je mnohem zajímavější než vzpomínky na cara. Po tomto dílu jsem čekal, že tato série končí, ale autor v ní pokračuje v pátém díle pod názvem The Beast in the Red Forest.

Ewik
20.05.2016

Sérii s inspektorem Pekkalou jsem si velmi oblíbila. Pekkala je tak uvěřitelný hrdina, že mu nejde nevěřit a nefandit mu. Tenhle podivín trpící klaustrofobií, nespavostí a chorobnou upřímností se mi vážně moc líbí a má můj obdiv. (místo počítání oveček se budu učit jízdní řády :-D)

Na knihu jsem se těšila a okamžitě se ponořila do jejího příběhu. Z počátku nebyla tak akční jako kniha předchozí a hlavně mi přišlo, že vedlejší dějová linka tu hlavní jen zdržuje a je zbytečná. Opak je ale pravdou, protože ke konci knihy se všechny události krásně spojí v jeden celek a vše do sebe lehce zapadne.

O jantarové komnatě se toho moc nedozvíme, ta v příběhu poněkud ustupuje do pozadí.
Svůj prostor konečně dostává i major Kirov.

Napínavý a čtivý příběh, do kterého jsem se s velkou chutí pustila, i když ke konci se mi trošku stáhl žaludek. (V nejbližší době otevřu i další díl, který na mě čeká v AJ).