Bestie v Rudém lese

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Americký dělník, rozčarovaný stagnující Amerikou v době krize, se stěhuje se svou rodinou do Ruska. Jeho dopisy domů jsou nejdříve nadšené, ale brzo začne chápat omyl představy ráje. Svět sovětské špionáže o pár let později překvapuje zmizení neporazitelného inspektora Pekkaly. Stalin odmítá uvěřit zprávě z fronty, že bylo skutečně nalezeno inspektorovo tělo. Jako všechny, kdo za Stalina vykonali špinavou práci, ho pravděpodobně čeká poprava. Posílá tedy asistenta Kirova hluboko do lesů západního Ruska, do divočiny, kde partyzáni vedou tvrdou válku proti nacistickým útočníkům i proto sobě navzájem. Partyzáni zde nejsou žádní černobílí hrdinové. Součástí příběhu je i psychologická studie Stalinovy nenápadné podlosti, které se dopouštěl na lidech kolem sebe. Pekkala jako první přestal Stalinovi věřit a odhalil, že to je člověk s násilnou a paranoidní povahou. Pekkalova odplata se blíží....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/336987/big_bestie-v-rudem-lese-LL8-336987.jpg 3.966
Série:

Inspektor Pekkala 5.


Žánr:
Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , XYZ (ČR)
Originální název:

The Beast in the Red Forest, 2013


více info...
Nahrávám...

Komentáře (12)

Kniha Bestie v Rudém lese

hanzmb
05.09.2022

Zcela nechápu přístup nakladatelství. Po 5 dílech této vynikající série, vydaných s rozumným odstupem od originálu, najednou ji zaříznou a poslední 2 díly nevydají. A to od originálu uplynulo 7 let. Takže my, co nejsou schopni číst originál, máme smůlu. Naštěstí se na netu objevil vynikající amatérský překlad 6. dílu Red Icon - Rudá ikona. Je přitom na mnohem lepší úrovni, než spousta oficiálně vydaných překladů. Děj se odehrává převážně na počátku 1. světové a konci 2. světové. Menší odskoky i v mezidobí. Takže Rasputin i Stalin. Parádní čtení. Nezbývá než doufat, že stejným způsobem si jednou přečtu i poslední ze série Red Berlin.

Milonak
21.05.2022

V posledním díle série se Pekkala asi nejvíce začíná podobat Jamesu Bondovi 007 a mě už to moc nebavilo. Také jsem už možná byl Pekkaly přejedený a v kombinaci s řečeným v první větě to už nemělo grády některých předchozích dílů. Ale 3* to zaslouží, i když už s odřenýma ušima.


1T0S_
26.12.2021

Na Eastlandovi je dobré, že se nesnaží hrát si na autora historicky přesných detektivek jako mnozí jiní. Bestie v Rudém lese je proto povedeným a pěkně napínavým počinem se slušně akční zápletkou. Ta je navíc doplněna množstvím sympatických postav a pár zvraty. Zkrátka dostanete to, co byste od tohoto autora čekali - fajn oddechovku, která na pár hodin zabaví.

Kakho-Oto
17.05.2021

O trochu lepší než předchozí romány Rudá Sibiř a Rudá můra, nicméně ani v tomto případě neuděluji pět hvězdiček, ale hodnotím silnými čtyřmi. Na rozdíl od předchozího románu zde vyniká reálná Stalinova povaha - mrzkost, amorálnost, mstivost, paranoia...O partyzánský odboj za druhé světové války se zajímám (zejména o ten na Moravě), takže dokážu ocenit líčení této problematiky romanopiscem Eastlandem, který si evidentně dost nastudoval i k tomuto tématu. V okolí Rovna (spíše již západnější oblast Ukrajiny) působili sovětští partyzáni i ukrajinští nacionalističtí partyzáni, kteří bojovali i proti sovětské moci. Pokud byli v nějaké oblasti i polští partyzáni, byly tam čtyři navzájem nepřátelské strany: Sověti, němečtí nacisté a jejich spojenci a kolaboranti, ukrajinští nacionalisté, polští nacionalisté. O děsivé děje, nemilosrdné vraždění a zabíjení, mučení, znásilňování a jiná zvěrstva tak bylo dokonale "postaráno". Stejně tak je pravdivé, že se Stalin i sovětské vedení báli i svých partyzánů, konkrétně toho, že po porážce Němců část z nich obrátí zbraně proti komunistické totalitě, s níž měli dost smutných zkušeností. V angličtině již vyšly další romány s Pekkalou: Rudá ikona a Rudý Berlín. Na jejich český překlad se již těším.

postrach
12.02.2021

Nahodou se mi dostala do ruky.Ve srovnani s knihami jinych autoru,prumer.Chyba zacit poslednim dilem serie.Knihy s timto tematem nejsou salek meho caje.

burilltomas
28.01.2021

Styl psaní mi úplně nesednul, ale prostředí a příběh jsou moc hezké:)

TVer
30.12.2020

těžko se mi do knihy začetlo, nešlo to, kniha jako taková není špatná, ale osobně nemám moc ráda knihy z ruského prostředí

jarin58
30.10.2018

Tohle beru,moc dobré počtení.

1