Bestie v Rudém lese

Americký dělník, rozčarovaný stagnující Amerikou v době krize, se stěhuje se svou rodinou do Ruska. Jeho dopisy domů jsou nejdříve nadšené, ale brzo začne chápat omyl představy ráje. Svět sovětské špionáže o pár let později překvapuje zmizení neporazitelného inspektora Pekkaly. Stalin odmítá uvěřit zprávě z fronty, že bylo skutečně nalezeno inspektorovo tělo. Jako všechny, kdo za Stalina vykonali špinavou práci, ho pravděpodobně čeká poprava. Posílá tedy asistenta Kirova hluboko do lesů západního Ruska, do divočiny, kde partyzáni vedou tvrdou válku proti nacistickým útočníkům i proto sobě navzájem. Partyzáni zde nejsou žádní černobílí hrdinové. Součástí příběhu je i psychologická studie Stalinovy nenápadné podlosti, které se dopouštěl na lidech kolem sebe. Pekkala jako první přestal Stalinovi věřit a odhalil, že to je člověk s násilnou a paranoidní povahou. Pekkalova odplata se blíží....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/336987/bestie-v-rudem-lese-LL8-336987.jpg 4.238

Inspektor Pekkala 5.

Literatura světová, Detektivky
Vydáno, XYZ (ČR)

The Beast in the Red Forest, 2013

Kniha Bestie v Rudém lese

jarin58
30.10.2018

Tohle beru,moc dobré počtení.

ThomasRuhe
30.08.2018

Tohle byla druhá kniha ze série s Pekkalou, kterou jsem v krátké době přečetl. Byla trochu slabší než Rudá rakev. Děj se sice odehrává blízko fronty, vystupují zde partyzáni a je zde dost pasáží se Stalinem, ale celkově nebyl příběh tak zajímavý. Dám nakonec 3/5 ale je to spíš jen 50%.

Mergirus
03.03.2018

Začátek knihy byl velmi napínavý, ake konec se vlekl, nějka jsem ji pořád nemohla dočíst. Rozuzlení mě překvapilo.

Azmodan
06.11.2017

S každou novou knihou mi přijde, že autor vyzraje a napíše lepší, zajímavější a poutavější příběh. A tento byl opravdu zajímavý a nejen tím do jaké doby a kam je zasazen. Jediné co my vadí je až přílišná mystičnost vyšetřovatele Pekkaly. Jako by se před nimi zjevila zázračná panenka Marie, kterou každý zná a každý si na ni chce sáhnou, obdivuje její kouzlené schopnosti a sám by chtěl žít v jejím stínu. Ale kromě tohoto jediného se mi kniha moc líbila. Oceňuji i snahu trochu se vnořit do povahy Stalina, i když na tomto poli má autor ještě značné rezervy...(což ale těžko vytknu, protože to není účelem knihy)

Ewik
26.10.2017

Sam Eastland opět nezklamal! Další napínavé a vydařené dobrodružství inspektora Pekkaly a majora Kirova, kteří se ocitli v boji mezi ruskými partyzány a nacisty. Sami hluboko v lesích, kde smrt číhá na každém rohu a nikdo si nemůže být jistý čí rukou sejde. Jestli rukou cizích nacistů nebo vlastních lidí, zaslepenými svými zájmy.

Svižný styl mě chytil a nepustil. Eastland je můj oblíbenec, takže mu odpouštím místy zbytečně utahané pasáže, které mě občas trošku nudily. Velmi zajímavá je psychologická studie Stalinovy pořádkové obsese i jeho podlostí, které s radostí páchal na druhých.

Pekkala má stále buď z pekla štěstí, nebo anděla strážného pracujícího přesčas. Doufám, že se dočkám dalšího dílu.

stalinismus Stalin Sovětský svaz

Sam Eastland