Čtvrtý jezdec Apokalypsy

První úmrtí vypadá ještě jako nešťastná náhoda. Ale jen do té doby, než Kateřina Králová dostane tajemný vzkaz, ve kterém se mluví o prvním jezdci Apokalypsy. A co požár v místní knihovně, při kterém zahynuli další dva lidé? Může to být zase jen náhoda, nebo Kateřina opravdu přivolala na hrad Zelená Hůrka a jeho okolí dávnou kletbu, když v jedné z hradních kaplí zůstala i po půlnoci? Pátrání po vrahovi ji zavede až do 13. století, do období vlády Přemyslovců, a na povrch začnou vyplouvat křivdy sahající do dávné rodinné historie. A k tomu zemře další člověk. Pro koho si přijede čtvrtý jezdec Apokalypsy?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/263454/ctvrty-jezdec-apokalypsy-MSm-263454.jpg 3.530
Detektivky, Literatura česká
Vydáno:, XYZ (ČR)

Kniha Čtvrtý jezdec Apokalypsy

minimonisek

V celku pohodová detektivka, ale scházelo mi tam napětí. Mám ráda trochu propracovanější knihy.

ivana02
24.10.2018

Klasická česká detektivka. Obálka na mne působila chladně, tak jsem si knihu šetřila na zimu. A ejhle, děj se odehrává o prázdninách, samozřejmě letních! :-) Sice bylo dost zarážející, že hlavní hrdinka hned na všechno přišla a lidé, kteří se na hradě pohybovali léta, nic netušili, ale autorce to odpouštím.
Odpočinkové čtení, kniha se mi moc líbila, takovou pěknou českou detektivku jsem už dlouho nečetla.

alnahu
16.02.2017

Tentokrát jsem se začetla do detektivky od paní Hany a i ta se mě nezklamala. Příběh Kateřiny Králové ,která se vrací do Zelené Hůrky ,kde prožívala prázdniny u prababičky . Kniha je opředena dávným tajemstvím hradu, nechybí v ní napětí i vraždy . Dobře se četla.

babicka_amalka
26.01.2017

vysloveně oddychové čtení, dobré na cesty; bavila jsem se, i když to není žádný literární skvost;

Xpackal
09.12.2016odpad!

Strašně strašlivá kniha. Příšerně zkostnatělé dialogy, absolutně ploché postavy, vyumělkované motivy. Klišé na klišé. Prvních 40 stran jsem se nemohla rozhodnout, jestli to autorka psala jako parodii na mysteriózní detektivky nebo se rozhodla napodobit gotický román. Pak jsem s hrůzou zjistila, že to asi bere vážně.

vincek1
09.05.2016

Částečně slabá detektivka, částečně červená knihovna. Více říci nemohu, snad jen, že některé popisné části, např. krajina se mi zdají napsané jako slohové cvičení žáka základní školy. Tím nechci nikoho odradit od přečtení, ale takový dojem na mě kniha dělala.

tanika
07.05.2016

Určitě existují lepší české detektivky, propracovanější příběhy s historickou zápletkou, četla jsem i lepší knížky autorky...ale přesto hodnotím smířlivě a poměrně vysoko - oddechový příběh pro víkendové odpoledne, na dovolenou, jen ten konec mohl být uvěřitelnější....

zvěřinec
06.04.2016

Opravdu oddechové čtení s trochou historie. První tak třetina knihy byla plná vět jak z červené knihovny, jinak hrdinka prostě dokonalá, krásná, vzdělaná, všichni okolo takoví šmudlíci, kteří nevytáhli paty ze vsi, no a konec - co dodat. Zápletka - inu proč ne, nemusíme číst stále pouze fakta.

Keddie
21.02.2016

Musím říct, že knihu jsem zvládnul velmi rychle. První polovinu jsem se těšil na zajímavý příběh (mám rád historii, středověké hrady, tajmeství, ...). No a druhou polovinu jsem nechtěl uvěřit, že zápletka je tak neskutečná, nereálná a naivní. Připadal jsem si jak ten zlej pes, co pejskovi a kočičce sežral dort, ve kterém bylo od každého kousek: kousek historie, kousek romantické lásky, kousek tajemství, kousek napětí, ... Celkově to bylo ale nestravitelné.

Andy6
30.01.2016

Knížku jsem objevila úplnou náhodou. Spisovatelku vůbec neznám. Moc mě ale překvapila. Krásná knížka, hezky napsaná. Klidná česká detektivka s historickými prvky a krásným popisem přírody, hradu i historie.Jako bych tam byla. Žádnej nervák, nenároční, pěkná knížka.

pajos2
19.01.2016

Jednoduché oddechové čtení i s troškou historie :-). Byla jsem spokojená.

Marla
09.01.2016

Roztomilé čtení, že by lonngemoorské vraždy s.r.o. po česku?

Selinute
19.12.2015

Nenáročné a odpočinkové počtení.

metrolog
13.10.2015

Je to taková milá česká detektivka situovaná do zajímavého prostředí hradu Zelená Hůrka. Dost mi to atmosférou připomínalo Vašíčkovu Záhadu templu nebo Maharal, což ale není vůbec na škodu. Nemohu si pomoci, ale i když se tam vraždí, na mne to působilo takovým poklidným, až přímo oddechovým dojmem. Pakliže bylo toto cílem autorky a nikoliv vytvořit ponurou atmosféru plnou násilí a strachu, tak se jí to dle mého soudu povedlo velmi dobře. Dávám 5 hvězdiček.