Maraiser Maraiser komentáře u knih

Ready Player One: Hra začíná Ready Player One: Hra začíná Ernest Cline

Úplně jsem se nechytal, jelikož zmiňované hry nás v 80. letech minuly, ale děj byl originální.

23.01.2022 4 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Faja nezůstává pozadu za Naslouchačem. Nevím zda zvládnu tu čekací dobu v knihovně na Nastereu :-(

Přízrak Přízrak Jo Nesbø

Stručně, pro mne nejslabší kniha z celé série.

23.01.2022 3 z 5

Ranhojič Ranhojič Noah Gordon

Viděl jsem film. Nebyl špatný, ale úplně na větvi jsem z něj nebyl.
Zkusil jsem knihu a vřele doporučuji. S filmem to moc společného nemá, čte se to jedním dechem. Skvělý popis tehdejší doby, reálií.

23.01.2022 5 z 5

Reinhard Heydrich - Hitlerův kat Reinhard Heydrich - Hitlerův kat Robert Gerwarth

Trochu jsem se této knihy obával. Ne kvůli tomu, že jde o Heydricha, ale protože nedávám moc životopisy. Obával jsem se naprosto zbytečně.
Výborně napsáno, je to čtivý od začátku do konce.
Fascinující je přerod z v podstatě normálního německého kluka do Heydricha, jak jej všichni známe.

Tma Tma Ondřej Neff

Tmu jsem četl poprvé před mnoha lety a pamatuji, že mne silně zaujala. A to už jen tím, že s ní dá dobře ztotožnit. Samozřejmě ne s tím, co se v ní odehrává, ale proto, že jde prostě o naši krajinku.
Zkusil jsem to nanovo a zážitek mám asi intenzivnější. Už jen proto, že mám pocit, že přesně toto by se u nás, ale nejen u nás, dělo, kdyby k něčemu podobnému došlo.

Nůž Nůž Jo Nesbø

Bohužel musím konstatovat, že konec mi přišel tak trochu jako seriály, kdy hltáte jeden díl za druhým a po skončení si řeknete: "Jako fakt?"
Úplně jsem to nevstřebal.
Ale jinak cca 80 % knihy prostě klasický Nesbo, takže super.

23.01.2022