Maraiser Maraiser komentáře u knih

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Nedočteno, nehodnotím.
Po přečtení třetiny knihy jsem to odložil. Nebavilo mne to. Z této knihy o depresivní ženě jsem málem chytil depresi.
Nenacházel jsem tam žádný smysl. Otevře knihu, někde se ocitne a než se rozkouká, tak odtamtud odchází.

15.06.2023

Apage Satanas! Apage Satanas! Vlastimil Vondruška

Ne, každý "Vondruška" mne baví. Tohle mne ale bavilo moc.

09.06.2023 4 z 5

Podivná vojna - Zapomenutí černí baroni šedesátých let Podivná vojna - Zapomenutí černí baroni šedesátých let Gerhard Vorel

Tohle se četlo skvěle. Jen si z toho člověk odnese pocit, že to musel být skvělá pohoda. Ale realita musel být jiná. Z toho ubytování ve Šťáhlavech mi je zima stále. Fuj!

05.06.2023 5 z 5

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Mám pocit, že kdybych již nevěděl, o co jde, tak to z té básně vůbec nepochopím. A nakonec vlastně ani nevím, zda vůbec vím, o co šlo.

01.06.2023

České nebe České nebe Alena Ježková

O většině svatých jsem nic nevěděl. O některých ani že existují. Plný počet však dát nemohu. Mám rád Boleslava, protože z panovnického hlediska byl významnější než Václav a zde jej autorka vykresluje, jako jednoznačného zloudcha, který zapíchl Václava. Což vlastně ani není potvrzeno.

01.06.2023 4 z 5

Právo první noci Právo první noci Vlastimil Vondruška

Vodrušku mám rád, ale tohle bylo takové přeplácané, překombinované. Jako kdyby nevěděl co napsat a vytáhl ze šuplíku pár nápadů, které "splácal" dohromady.

28.05.2023 3 z 5

Rekrut 244 Rekrut 244 František Tichý

V těch duchovních částech díla, tj. ke konci, jsem se trochu ztrácel. Nic mi to neříkalo. Ale jinak se mi to líbilo moc.

28.05.2023 4 z 5

Prach Prach Hugh Howey

Ne, třetí díl už byl trochu moc překombinovaný, těžkopádnější. A konec? Tak trochu Amerika.

28.05.2023 3 z 5

Turnus Turnus Hugh Howey

Jsem spokojen. Druhý díl nepostrádá nic z kvality díla prvního. A máme zde i nového hrdinu - Sóla, který byl v prvním díle spíše takovým ťunťou na závěr.

28.05.2023 4 z 5

Císařovna Císařovna Roman Bureš

V pohodě, bál jsem se jak autor naváže a dobrý.
Postava Viktora mne hodně překvapila.
Marano mne štval neskutečně.
Severa jsem do jisté míry chápal.

16.04.2023 5 z 5

Impérium Impérium Roman Bureš

Bál jsem se, jak to autor ukončí a mohu tedy napsat, že se mu to fakt povedlo. Imperialismus Británie - "budeme to do nich pálit děly tak dlouho, dokud nepřijdou k rozumu"
Chvilku mi trvalo, než jsem přišel na to, kdo je Bůh, pomohla mi až jeho záliba v luxusních autech.
Zajímalo by mne, zda by se to chytlo i mimo naši republiku.

16.04.2023 5 z 5

Vetřelec Vetřelec Kristýna Trpková

Dobrý, ale z celé trilogie mne tato kniha bavila nejméně. Tak nějak - prostě hlavně vymyslet nějakou super zápletku. Jako bych se dostal do jějakého klasického amerického filmu. Reálně 3 a půl

16.04.2023 4 z 5

Démon alkohol Démon alkohol Jack London

Neuvěřitelné, že autor, který tak dokonale popisuje svůj vztah k alkoholu, je do poslední chvíle přesvědčen, že alkoholikem vlastně není. A zaujala mne i poměrně výrazná sebestřednost autora.
Jinak knihu hodnotím pozitivně, ačkoli filozofické části mi drobet unikaly.

26.03.2023 4 z 5

Silo Silo Hugh Howey

V diskuzích jsem postřehl, že první polovina byla nudná a druhá polovina lepší. Já to měl naopak. Jsem zvědav na pokračování.

22.03.2023 4 z 5

Propast času Propast času Roman Bureš

Až po přečtení jsem zjistil, že jde o první díly série. Trochu mne to i zklamalo, protože to mohlo skončit prvním dílem. A velmi kvalitně!
Doufám, že ostatní díly nebudou jen o tom, aby to prostě pokračovalo.
A k samotné knize? Fakt dobrý. Středověké šílenství žádné překvapení. Ale masakr nastal, když se tam zjevil šílený nacista Kurtz. A velmi pobavila krátká sekvence z ubytovny ROH.

12.03.2023 4 z 5

Po zamrzlé řece do nitra Himaláje Po zamrzlé řece do nitra Himaláje Martin Mykiska

Musel jsem se naladit na styl autorova vyprávění, který mi zpočátku dělal malinké problémy, ale nakonec velice zajímavá kniha. By mne zajímalo, jak to v Zanskaru vypadá v dnešní době.

08.03.2023 4 z 5

Hadí doupě Hadí doupě Agatha Christie

Tak tohoto vraha jsem tedy neodhalil. Ale v šoku jsem z toho nakonec nebyl. Jen jsem se bál, yb to nebyl někdo jiný. Asi víte kdo.

25.02.2023 4 z 5

Zázrak v Andách: 72 dní v Andách a moje dlouhá cesta domů Zázrak v Andách: 72 dní v Andách a moje dlouhá cesta domů Nando Parrado

Kdysi dávno jsem četl "Přežít". Toto je však úplně o něčem jiném. Některé úseky, především jejich cestu pro pomoc, jsem skoro prožíval s nimi.

24.02.2023 5 z 5

Encyklopedie magických míst Encyklopedie magických míst Zdeněk Thoma

Některá magická místa, uvedená v knize, jsou magická jen z titulu, že se k nim váže nějaká pověst. Samozřejmě, že nejčastěji nějaký zločin.
Některá však magická jsou. Prý. Já nevím. Já nikde nic necítím. Od toho mám svou drahou polovičku. Ta někde vstřebává, ale občas odněkud i rychle odchází.

12.02.2023 4 z 5

Ottův atlas výletních tras: Česká republika Ottův atlas výletních tras: Česká republika Ivo Paulík

Srozumitelně popsané turistické trasy doplněné mapkou. Doplněno různými zajímavostmi, na které cestou natrefíte. Za mne spokojenost - inspirace získána. Teď už se jen rozhoupat a vyrazit :-)

12.02.2023 4 z 5