Hadí doupě

Hadí doupě – příběh, který na scénu nepřivádí ani slavnou slečnu Marplovou, ani bystrého ješitu Hercula Poirota, a dokonce ani Tommyho Beresforda a jeho ženu Pentličku; přesto jej jeho autorka opakovaně označila za jednu ze svých nejoblíbenějších detektivek. Ve velkém, poněkud bizarním domě na londýnském předměstí žije rozvětvená rodina řeckého přistěhovalce Aristida Leonidese. Když náhle starý pán za podezřelých okolností zemře, vše nasvědčuje tomu, že byl úkladně zabit a že pachatele je nutno hledat právě v okruhu rodinných příslušníků. Vždyť příslib tučného dědictví je tak lákavý… Ovšem motivů vraždy může být přinejmenším tolik, kolik žije na sídle lidí. O ruku milionářovy vnučky Sofie se shodou okolností uchází syn kriminalisty ze Scotland Yardu - napůl host v domácnosti a napůl amatérský detektiv začíná luštit hádanku, jejíž řešení vyráží dech. Jaké štěstí pro čtenáře, že před více než padesáti lety nepodlehla Agatha Christie naléhání vydavatelů a odmítla závěr Hadího doupěte přepsat! Přeložil Karel Voleský. Vydání 3....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/31996/hadi-doupe-31996.jpg 4.5354

Crooked House (1949)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Knižní klub

pavčape
dnes

Další skvělý příběh z pera Agathy Christie

Agatha84

Škoda jen,že jsem viděla filmové zpracování jako první. Připravila jsem se tak o další mimořádný literární zážitek té obdivuhodné paní autorky. (I když hlavní hrdina mi byl dost protivný :-)

Princezna_V

Děj sice pomalejší, ale zase akorát počet osob na zapamatování a závěr.....!

sassenkka

Agathu mám moc ráda, ale tohle bylo trošku slabší dílko. Některé části příběhu byly vážně dost nudné a nějak mi nesedl hlavní hrdina, který neustále vystupoval v roli detektiva a místy mu to fakt nešlo. Vím, že to tak mělo být, ale štvalo mě to.
Ten nápad situovat zločiny do jednoho velkého domu, kde žije početná snobská rodina, ten se mi líbil moc. Ne, nejsem zklamaná, líbilo se mi to. Ale má i lepší knihy :)

marimari

Další skvělá detektivka oblíbené autorky!

Ildi

Čím iným zahájiť nový rok ako s Agáthou. Zbožňujem jej knihy a ani táto nesklamala. Aj keď je pravda, že sa mi podarilo zistiť vraha a to sa mi pri nej stane málokedy :)

metrolog
01.12.2017

V rámci tvorby autorky snad jen mírně nadprůměrné. Avšak vzhledem k tomu, že celá její tvorba je silně nadprůměrná, na pět hvězdiček to v pohodě stačilo.

19.11.2017

Výborná kniha o rodině, která se sama zničila. Až do samotného konce velmi napínavé - i bez Hercula Poirota či slečny Marplové vynikající. Podle mého názoru se jedná dokonce o jednu z nejlepších detektivek mé oblíbené autorky :-).

spider.rio
12.10.2017

Další hodně povedená kniha od Agáty napínavá až do konce s hodně nečekaným koncem který veme dech já si celou dobu myslel že v tom má prsty Sofie.
Agáta prostě umy a knihu doporučuji.

ela111111111
19.09.2017

Tak to bych nečekala...

Koka
28.02.2017

V tomto případě nesdílím zdejší všeobecné nadšení. Ta role a "slepota" většiny zúčastněných postav je mi natolik neuvěřitelná, až mi kvůli ní celý příběh působí naprosto nepravděpodobně, hrozně vykonstruovaně, jaksi lacině. Paradoxně si myslím, že právě proto si autorka tuto knihu (údajně, jak se o tom píše v anotaci na zadním přebalu) tak vysoce cenila, že při její tvorbě musela zřejmě velmi dlouho a pracně fabulovat, vymýšlet, kombinovat; ostatně - je to snad jeden z jejích nejdelších příběhů. Na můj vkus to vykombinovala přespříliš.

Majdule
26.02.2017

Tahle detektivka patří do mého soukromého top 10 Agathy Christie. Stísňující atmosféra „křivého“ domku a osobnost zavražděného povyšují zápetku do vyšší ligy. Navíc jsou výborně načrtnuty hlavní postavy, pár tahy dokáže ACH věrohodně vykreslit různé, uvěřitelné typy osobností. A překvapením je i rozuzlení, nebo spíš odvaha autorky k nekonvečnímu (nezapomeňme, že to Christie psala v době, kdy ještě existovala tabu) řešení.

kackahracka
15.02.2017

Četla jsem před léty, nyní se ke knížce vrátila a doufala, že jsem dostatečně zapomněla děj. Bohužel ne - rozuzlení všeho bylo tak skvělé, že se zkrátka zapomenout nedá. Doporučuji všem, co se seznamují s Agátou.

Rup
03.02.2017

Na rozdíl od Aknel26 si nemyslím, že je překlad hrozný, krkolomný, nýbrž tragický. Alespoň v mnou vlastněném vydání. A na rozdíl od autorky, patří tento její příběh k mým nejméně oblíbeným. Jeví se mi poněkud povrchní, až naivní, jako by si autorka chtěla odpočinout od obvykle velmi dobře odpozorovaných postav, jejich charakterů a jednání. Dávám střed.

ajka91
03.02.2017

Pro mne zatím nejlepší detektivka od Agathy Christie.

Gi-Gi
02.01.2017

já ji prostě miluju, nemám co bych dodala, agáta je agáta.

jan0504
23.12.2016

Istota klasickej, "dobovej" detektívky.
Agatha nikdy nesklame.

astroweb
18.11.2016

Autorka téměř nikdy nezklame, sice jsem zjistil, že jsem tento příběh už kdysi četl, ale naštěstí jsem zjistil, že pachatele jsem si nepamatoval.

LibraryGirl
30.09.2016

Od Agathy jsem si udržovala vždycky určitý odstup. Nebyla to pro mě zajímavá autorka. Až na doporučení jsem po ní sáhla. Musím říci, že opravdu uměla napsat skvělý příběh. Sice jsem od ní ještě nečetla tolik knih, kolik bych si přála, ale rozhodně se zlepším. Tato detektivka bude patřit mezi mé oblíbené. Hodnotím všemi pěti hvězdičkami, které mám k dispozici:-). Hezky to utíkalo. Nemohla jsem se dočkat konce. Agatha si tu se mnou pěkně pohrála, vraha jsem vůbec neodhadla správně, pořád jsem si říkala, že to bude ten nebo ta. Co kdyby to bylo takhle, vždyť ten měl přece motiv... Postava Charles Hayward byla opravdu sympatická, všechno mi pěkně ukázal, líbilo se mi, jak stál nad celým příběhem. Těším se na další detektivní příběh od A.CH.:-) Doporučuji:-)

danielosbourne
01.09.2016

Moje pátá kniha od Agathy Christie a opět se mi velice líbila. Musím však jednu hvězdičku u hodnocení ubrat, protože jsem již v polovině knihy odhalil vraha a dokonce jsem i odhadl motiv vraždy. Závěr pro mě tak nebyl žádným velkým překvapením. Odnáším si ale skvělý pocit z toho, že se mi konečně podařilo přelstít královnu detektivek a prokouknout její kamufláž.

natkaf
11.08.2016

Další skvělá detektivka od královny detektivek. Dokonale mě pohltila a nepustila, dokud jsem nebyla u poslední stránky. Snad nikdy jsem nebyla tak šokovaná z rozuzlení jako u téhle knihy. Jedním slovem neskutečné.

morava
05.06.2016

Tak jsem si zase uzila dalsi knihu teto uzasne autorky.Uz se mi dlouho nestalo, ze jsem precetla celou knihu behem jednoho dne.Pekne jsem se ve vysetrovani motala a podezirala postupne uz uplne kazdeho a to je na tom to nejlepsi.Napeti az do konce a vy nejste schopni odlozit knihu, dokud nezjistite, kdo je vrah.

Bumeso
01.05.2016

Pachatel neodhalitelný

PiplaOsmahlá
08.04.2016

V této knize od A. Christie výjimečně nevyšetřuje žádná ze známých postav, ale snoubenec vnučky zavražděného milionáře - shodou okolností syn detektiva ze Scotland Yardu. Všechny informace od policie má z první ruky a navíc i postupně poznává celou rodinu z tohoto poněkud extravagantního "křivého domku". Nejvíc podezřelá je o padesát let mladší manželka - vdova, ale je to opravdu travička? Vždyť vlastně motiv i příležitost měli všichni... Jako vždy zajímavé a napínavé až do brilantního konce :-)

Pet007
03.04.2016

Skvělá kniha. Tahle Agatha Christie se neztratí ani vedle módních autorů severské krimi. Napínavé. Nečekané. Čtivé. Uvěřitelné.

David_Vesely
14.03.2016

Super kniha!

petr1132
23.02.2016

Za mne slabší detektivka. Možná i protože jsem (na rozdíl od většiny komentátorů zde) měl vraha vytipovaného asi od 1/3 knihy.
Přišlo mi to celkově krkolomné a celkově mi ta kniha nesedla.

gossipavlina
21.02.2016

Velká dáma, mistryně detektivek. To je Agatha Christie. Její detektivky nejsou založené na akci, mrazivém napětí a strhujícím ději. Její detektivky jsou důmyslné, inteligentní, a Christie slovíčkaří, přesouvá motivy vraždy z jednoho podezřelého na druhého, dokáže čtenáři pěkně zamotat hlavu, kdo je vlastně vrah. A ten je většinou dost překvapivý. Nejinak je tomu i v Hadím doupěti.

Meme
03.02.2016

Tuhle knihu jsem vzala do ruky a neodložila dokud jsem ji nedočetla. Vrah je velmi nečekaný a musím říct že jsem vůbec netušila :). Od Agathy rozhodně jedna z nejlepších knih!

pavla.ctenarka
03.01.2016

Pro mě jedna z nejlepších od Agathy. Netradiční vrah a napětí až do konce.