Hadí doupě

Hadí doupě – příběh, který na scénu nepřivádí ani slavnou slečnu Marplovou, ani bystrého ješitu Hercula Poirota, a dokonce ani Tommyho Beresforda a jeho ženu Pentličku; přesto jej jeho autorka opakovaně označila za jednu ze svých nejoblíbenějších detektivek. Ve velkém, poněkud bizarním domě na londýnském předměstí žije rozvětvená rodina řeckého přistěhovalce Aristida Leonidese. Když náhle starý pán za podezřelých okolností zemře, vše nasvědčuje tomu, že byl úkladně zabit a že pachatele je nutno hledat právě v okruhu rodinných příslušníků. Vždyť příslib tučného dědictví je tak lákavý… Ovšem motivů vraždy může být přinejmenším tolik, kolik žije na sídle lidí. O ruku milionářovy vnučky Sofie se shodou okolností uchází syn kriminalisty ze Scotland Yardu – napůl host v domácnosti a napůl amatérský detektiv začíná luštit hádanku, jejíž řešení vyráží dech. Jaké štěstí pro čtenáře, že před více než padesáti lety nepodlehla Agatha Christie naléhání vydavatelů a odmítla závěr Hadího doupěte přepsat! Přeložil Karel Voleský. Vydání třetí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31996/big_hadi-doupe-MBH-31996.jpeg 4.4555
Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Knižní klub

Crooked House, 1949

Kniha Hadí doupě

kusma

Nejsem čtenář klasické detektivky, ale občas potěší. Nejsem zklamaná, kniha mě bavila.

Andrea864

Dobrá detektivka. Agatha má spoustu lepších, ale i tak mě Hadí doupě bavilo. Tentokrát jsem poznala pachatele docela brzy, až jsem si říkala, že se zase pletu.

Čmeláček

Paní Agathu mám rád a ani tady mě nezklamala. Vynikající kniha!

Usire

Skutečně překvapivé rozuzlení. Sice ve knize je několik náznaků, ale pořád jsem si tu myšlenku nechtěl připustit kdo je vrahem. Není zde žádný známý hlavní hrdina, kterého bychom znali z předchozích románů (osobně mě to trochu mrzí, rád bych viděl např. Poirota jak vše řeší).

alena3278

To teda klobouk dolů vzhledem k tomu, že je to autorčina první kniha. (citace: "Autorčina první kniha vznikla na základě sázky se sestrou, která zpochybňovala její spisovatelské vlohy.")
Velmi napínavé čtení, zajímavé zvraty a nečekaný konec.

Zlatinka.Emilly

Jak se mi kdysi mohla Agátha Christie líbit? Že bych se posunula trochu výš? Nebo stranou? Dnes je pro mě takovéto čtení zbytečnou ztrátou. Tímto se královně detektivek omlouvám a za její popularitu od jiných čtenářů dávám střed.

domihruzkova
31.12.2021

Postava Josefíny mě něskutečně bavila, jen škoda, že jí nebyl dán větší prostor. Přestože jsem tušila, kdo je pachatelem, nic to neubralo na skvělém zážitku.

drakamena
22.11.2021

Barák plný bláznů. Chlapi neschopní slaboši a ženy hysterky. A s každou další generací to bylo horší a horší. Upřímně obdivuji hlavního hrdinu, že se odhodlal do téhle rodiny přece jenom přiženit. Já bych vzala nohy na ramena!