Maraiser Maraiser komentáře u knih

23:55 23:55 Jan Hlubek

Z povídek mne oslovila pouze Sněhobílá smrt. Ty ostatní mi přišly takové jakoby nedokončené.

10.02.2024 3 z 5

Kdyby ze světa zmizely kočky Kdyby ze světa zmizely kočky Genki Kawamura

No nevím. Ano, kniha je plná zajímavých a pravdivých myšlenek, ale asi nejsem dostatečně duchovně založen, abych si řekl: "Páni!"

09.02.2024 3 z 5

Šifra mistra Leonarda Šifra mistra Leonarda Dan Brown

Jde o druhou knihu o Browna, co jsem četl. První byla Inferno a bavila mne o dost víc. Byla prostě pravděpodobnější. Toto je taková pohádka na hodně citlivé téma.
Zajímalo by mne, jak to má nastaveno Dan Brown, zda opravdu v to, co napsal, nějak věří. Reálně u mne 5/10.

09.02.2024 3 z 5

Likvidátor Likvidátor Honza Slívka

Jako zajímavý. Možná trochu překombinovaný, ale zajímavý to bylo. Poslední odhalený bůh/bohyně mne překvapil/a. A popravdě jsem to moc nepochopil.
Zajímalo by mne, jaké město je vzorem pro Celsior. A to už jen proto, že jsou zmiňovány Vary.
A co se týče obálky, tak jsem si nejprvě říkal - no jo, chtěli zaujmout - a ono ne, i v tomto ohledu je to slušně divoký.

03.02.2024 4 z 5

Knihovna na Černohůrce Knihovna na Černohůrce Scott Hawkins

Jak to hodnotit? Bylo to zvláštní, vše bylo nečekané. Vlastně ani nevím, o co tam nakonec šlo. Nebylo to úplně uchopitelné. Ale líbilo.

31.01.2024 4 z 5

Gulliveriana / Zlatý osel Gulliveriana / Zlatý osel Milo Manara

Kromě sexy hrdinky v prvním příběhu pro mne nuda.

26.01.2024 2 z 5

Novinářem v Číně 2: Nezešílet! Novinářem v Číně 2: Nezešílet! Tomáš Etzler

Po přečtení recenzí níže jsem si říkal: "Mám to vůbec číst?" Ale nakonec jsem do toho šel. Není to tak učesané, neobsahuje to tolik příběhů jako první díl, ale je to syrovější. Je to syrovější z osobního hlediska Tomáše Etzlera.
Závěrem ale musím konstatovat, jen to neberte doslova, ačkoli možná jo - ten chlap je, byl fakt magor.

25.01.2024 5 z 5

Neklidné pobřeží Neklidné pobřeží Chris Ould

Přečteno na základě Čtenářské výzvy "Kniha z prostředí Vaší poslední dovolené". Když jsem si toto téma přečetl, docela jsem se lekl. Kniha z Faerských ostrovů? Existuje vůbec něco takového? A našlo se. Kniha ve mne vzbudila nostalgické vzpomínky. Popis té syrové mlhavé krajiny, zastávky v místech, kde jsem se procházel, kde jsem byl.
Ale k ději. Bavilo mne to. Mělo to svůj originál faerský děj, úzké komunity lidí. Mnoha diskutujícím vadí pomalý děj. Ale ony ty Faery takové jsou.

20.01.2024 4 z 5

Divočina Divočina Cheryl Strayed

Oceňuji, nebo možná spíše obdivuji, že se autorka dokázala v knize tak otevřít. Bez obalu psala i o svém temném období. Za nic se neschovávala, prostě to na ty stránky hodila.
A jinak? Fakt obdiv, ale ne z neomezeným. Přeci jen na tu túru nešla úplně bez jakýchkoli zkušeností, jak by se zpočátku mohlo zdát. Měla poměrně slušné zálesnické zkušenosti. Ale při popisech jejího podrápaného, rozmašírovaného těla (chodidla, boky, stehna, záda atd.) člověku nebylo až dobře.

17.01.2024 4 z 5

Druhá kniha hřbitovní Druhá kniha hřbitovní Neil Gaiman

Hodnotím jako první díl. Bavilo mne to.

14.01.2024 4 z 5

První kniha hřbitovní První kniha hřbitovní Neil Gaiman

Standardně komiksy nečtu. Toto mi padlo do ruky náhodou. A jo, bavilo.

14.01.2024 4 z 5

Lída Baarová & Joseph Goebbels - prokletá láska české herečky a ďáblova náměstka Lída Baarová & Joseph Goebbels - prokletá láska české herečky a ďáblova náměstka Stanislav Motl

Zajímavý příběh, který nám samozřejmě nemohl dát odpovědi na všechny otázky. Mnoho událostí nám zůstane asi stále skryto. Je jasné, že ze svědectví Lídy Baarové se moc vycházet nedá.
Chvilkami však na mne kniha působila drobet zmatečně

12.01.2024 4 z 5

Konkláve Konkláve Robert Harris

Velmi čtivé, velmi zajímavé. Ale ten závěr. No nevím, to mi nesedělo = hvězdička dolů.

10.01.2024 4 z 5

Malíř vzpomínek Malíř vzpomínek Gwendolyn Womack

Tak toto bylo zase něco jiného. A bylo to dobrý.
Myšlenka reinkarnace a vzájemné potkáváni se osob v různých časových liniích a v různých vztazích mi není úplně cizí, takže mne to bavilo.

06.01.2024 5 z 5

Poslední Žid Poslední Žid Noah Gordon

Člověk, který měl být údajně posledním Židem ve Španělsku, o čemž samozřejmě pochybuji, se procházel zemí a skoro ve všem, čemu se začal věnovat, se stal odborníkem. A poslední kapitola byl pro mne mimo mísu.
Nějak nevím, o čem to mělo být.
Ale hezky se to četlo a můžeme to brát jako takovou pohádku pro dospělé.

31.12.2023 3 z 5

Zatmění Zatmění Jo Nesbø

Upřímně, bál jsem se. Bál jsem se toho, zda Zatmění není jen takovým tím dílem navíc. Tím dílem, které je napsáno jen, aby přineslo autorovi korunku navíc, tím dílem, které nakonec celý dojem zkazí. Naštěstí se tak nestalo. Má to spád, jede to. Má to nový nápad.

22.12.2023 5 z 5

Po rezervaci v Pražské knihovně jsem na tuto knihu čekal 10 měsíců. Ale stálo to za to. Ačkoli většina příběhů je spíše deprimujících. I když ne jen příběhů. Je mi blbě už jen z popisu často zmiňovaného smogu.

17.12.2023 5 z 5

Kniha apokryfů Kniha apokryfů Karel Čapek

Řekl bych, že pokud to má člověk opravdu seriozně hodnotit, tak by, aspoň v některých případech, měl znát souvislosti. Já je úplně neznal, takže něco mne bavilo, něco nebavilo.

12.12.2023 3 z 5

Důstojník a špeh Důstojník a špeh Robert Harris

O Dreyfusově aféře jsem se popravdě dozvěděl z jiné knihy. Z Motýlka. Pak to okolo mne občas proplulo. No a teď jsem se jsem narazil na možnost se o to dozvědět více. A díky tak za tuto knihu. I když člověk samozřejmě věděl, že to vkastně dopadne dobře, tak nepnutej jsem v určitých chvílích byl pořádně.

09.12.2023 4 z 5

Zkáza Ďáblova akru Zkáza Ďáblova akru Ransom Riggs

Hotovo, dočteno. Jak hodnotit konec? Máme zde mnoho názorů, že to mělo skončit jinak, že to nakonec bylo slabý. Ale celá série se odvíjela v duchu, že když se má něco pokazit, tak se to pokazí, že když se už blížíme světlu na konci tunelu, tak ten tunel ucpe velký balvan. Takže, to že je ten oonce možná trochu sldší mi vůbc nevadí. Mně se líbí.

03.12.2023 4 z 5