První kniha hřbitovní

Příběh dítěte, jež vychoval hřbitov. Nikdo Owens, přezdívaný Nik, se narodil jako obyčejný kluk. A obyčejným by i zůstal, kdyby jeho rodinu kdosi nevyvraždil a kdyby se Nika neujali a nevychovávali ho duchové, vlkodlaci a další záhrobní bytosti, včetně jeho ochránce, který nepatří do světa živých ani mrtvých. Nik nesmí opouštět hřbitov, venku mu totiž hrozí nebezpečí v podobě vraha jeho rodiny – člověka jménem Jack. Přesto na hřbitově zažije řadu dobrodružství – poradí si s pradávným, modře potetovaným Piktem, projde branou do opuštěného města ghúlů nebo se setká s podivným, děsivým Ševelem. Připomíná vám to jiný slavný příběh dítěte vychovávaného mimo jeho přirozené prostředí? Máte pravdu, Knihy hřbitovní jsou poctou i parafrází Knih džunglí Rudyarda Kiplinga. Adaptace Knihy hřbitovní do podoby obrazové novely je rozdělena do dvou svazků....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/315786/big_prvni-kniha-hrbitovni-Qcd-315786.jpg 4.5144

Kniha hřbitova 1.

Literatura světová, Komiksy, Fantasy

Vydáno: , Comics Centrum

The Graveyard Book Graphic Novel, Volume 1, 2008

Kniha První kniha hřbitovní

BrooksWasHere

Absolútne súhlasím so všetkým 5-hviezdičkovými komentármi :)

Arkagas
18.05.2021

Komiksově zpracovaná kniha hřbitova od Neila Gaimana v podání několika kreslířů - každou kapitolu zpracoval někdo jiný. Knize to rozhodně na ničem neubírá. Nik, alias Nikdo je batole, které uteklo na hřbitov, když slyšel ruch v domě.. té osudné noci měl být také zavražděn, ale duchům hřbitova se ho zželelo a po naléhání jeho čerstvě mrtvé matky se rozhodli, že se o Nika postarají. Owensovi jsou sice již pár desítek let po smrti, ale Nikovi poskytují skvělé zázemí. Stěžejní roli má ale v jeho životě Silas - ochránce, který není ani mrtvý, ani živý, takže se může pohybovat i za zdmi hřbitova. Silas se nemění, ale Nik roste a postupně dospívá. Na hřbitově má hromadu kamarádů, ale mezi nejvýznamnější patří čarodějnice bez náhrobku a vypravěč příběhů. Kniha je plná duchů, ghúlů a velkou roli v ní má i ševel.. Kdo je ale ve skutečnosti Silas a proč Nika ochraňuje?
Nádherné komiksové dílo. Jak příběhem, tak kresbou.

lordchaos
19.03.2021

Taková Kniha džunglí ze hřbitova, zápletka tedy není sice úplně originální, ale to knize nikterak neubírá na půvabu! Příběh, prostředí i ilustrace, mají své jedinečné kouzlo. Ideální pro milovníky lehce strašidelných příběhů se špetkou tajemství a nějakým tim hořkosladkým poučením do života (a asi i do smrti).

martunka
15.10.2020

Perfektní.....co dodat?

Miro.slav
11.08.2020

Príjemná oddychovka s komornou atmosférou cintorína. Život Nika je idylický, upír-pestún má svoju charizmu a vrah má pohnútky dosť tajomné. Kresba je adekvátna a celkovo som nič rušivé v knihe nenašiel.

Kate18
31.07.2020

Nikdo, zkráceně Nik je malý chlapec, když jeho rodinu zavraždí tajemný muž. Jemu se jako jedinému podaří snad čirou náhodou přežít. Dostane se až na nedaleký hřbitov, kde se ho ujmou duchové, vlkodlaci a další záhrobní bytosti a jeho ochráncem se stane tajemný Silas, který není ani živý ani mrtvý. Prožíváme s Nikem jeho dobrodružství ze hřbitova s jeho novými přáteli, které nikdo jiný nevidí. Nik se skoro jako normální dítě učí se svými učiteli a pak si hraje, jenže to vše na hřbitově. Silas se stane jeho nejbližším, protože je moudrý a vždy dokáže Nikovi vysvětlit, na cokoliv se ho zeptá. To vše proto, že je na tomto světě dlouho. Na hřbitově platí spousta pravidel, která by se měla dodržovat, ale to by nebylo žádné dobrodružství. Takže příště nezapomeňte na Danse Macabre...

azzies
08.04.2020

Pokud bych měl v tomto komiksu najít jedinou věc, která by mohla být negativem, pak jedině to, že je nečekaně dlouhý a rozdělený do dvou knih.
Pokud bych měl jmenovat jenom jedno pozitivum, pak bych nevyhnutelně konstatoval " Toto je velmi, velmi dobrá adaptace románu do komiksové verze a přesně tak by měla taková adaptace vypadat". Tzn. že je velmi přesným převyprávěním se všemi těmi drobnostmi, které odlišují knihy od filmu (například). To má za následek zmiňovanou délku díla, ale tu lze vnímat i jako jedno velké plus - čím víc stránek takhle kvalitního komiksu, tím líp! Protože Gaiman, a protože Russell. Kreslířů se vystřídalo víc, ale Russell toho má na svědomí nejvíc a podařilo se mu vystihnout atmosféru příběhu a podoby postav přesně tak akorát. Nevnucuje svou vizi a maluje sice originální, ale vlastně nenápadné postavy a obličeje, takže, alespoň u mne, zůstává prostor pro vlastní představivost.
V kapitole s podzemní hrobkou ale ukazuje, že ví co dělá a že je schopen namalovat skutečně cokoliv. Klobouk dolů.
Takže, pokud jste předlohu nečetli neváhejte, pokud ano, tak... neváhejte.

Mercatino
29.02.2020

Čtení této knihy byl jeden dlouhý nádech a pomalý, uvolněný radostný výdech. Magii knihy jsem cítil v celém svém těle, jak mi proudí v krvi, jak mi buší srdcem, pohlcený knihou jako osudem. Po čtení tohoto komiksu jsem si chtěl zatančit, tančit tanec makabru spolu s mrtvými.