Druhá kniha hřbitovní

Příběh dítěte, jež vychoval hřbitov. Nikdo Owens, přezdívaný Nik, se narodil jako obyčejný kluk. A obyčejným by i zůstal, kdyby jeho rodinu kdosi nevyvraždil a kdyby se Nika neujali a nevychovávali ho duchové, vlkodlaci a další záhrobní bytosti, včetně jeho ochránce, který nepatří do světa živých ani mrtvých. Nik nesmí opouštět hřbitov, venku mu totiž hrozí nebezpečí v podobě vraha jeho rodiny – člověka jménem Jack. Přesto na hřbitově zažije řadu dobrodružství – poradí si s pradávným, modře potetovaným Piktem, projde branou do opuštěného města ghúlů nebo se setká s podivným, děsivým Ševelem. Připomíná vám to jiný slavný příběh dítěte vychovávaného mimo jeho přirozené prostředí? Máte pravdu, Knihy hřbitovní jsou poctou i parafrází Knih džunglí Rudyarda Kiplinga. Druhá, závěrečná kniha adaptace Knihy hřbitovní do podoby obrazové novely....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/333245/big_druha-kniha-hrbitovni-sxS-333245.jpg 4.5120

Kniha hřbitova 2.

Literatura světová, Komiksy, Fantasy

Vydáno: , Comics Centrum

The Graveyard Book Graphic Novel, Volume 2, 2014

Kniha Druhá kniha hřbitovní

Kate18

Nik jde poprvé do školy a jeho opatrovník ho naučí, jak být téměř neviditelný, jenže Nik se zaplete s místním rváčem a už nedokáže splynout. Navíc se ve městě objeví někdo jménem Jack. Nick tak musí být na pozoru víc než kdy dřív. Jenže to by nebyl on, kdyby nespadl do nějakého maléru.

BrooksWasHere

Výborný záver, užil som si to :)

Arkagas
18.05.2021

Komiksově zpracovaná kniha hřbitova od Neila Gaimana v podání několika kreslířů - každou kapitolu zpracoval někdo jiný. Knize to rozhodně na ničem neubírá. Nik, alias Nikdo je batole, které uteklo na hřbitov, když slyšel ruch v domě.. té osudné noci měl být také zavražděn, ale duchům hřbitova se ho zželelo a po naléhání jeho čerstvě mrtvé matky se rozhodli, že se o Nika postarají. Owensovi jsou sice již pár desítek let po smrti, ale Nikovi poskytují skvělé zázemí. Stěžejní roli má ale v jeho životě Silas - ochránce, který není ani mrtvý, ani živý, takže se může pohybovat i za zdmi hřbitova. Silas se nemění, ale Nik roste a postupně dospívá. Na hřbitově má hromadu kamarádů, ale mezi nejvýznamnější patří čarodějnice bez náhrobku a vypravěč příběhů. Kniha je plná duchů, ghúlů a velkou roli v ní má i ševel.. Kdo je ale ve skutečnosti Silas a proč Nika ochraňuje?
Nádherné komiksové dílo. Jak příběhem, tak kresbou.

lordchaos
19.03.2021

Taková Kniha džunglí ze hřbitova, zápletka tedy není sice úplně originální, ale to knize nikterak neubírá na půvabu! Příběh, prostředí i ilustrace, mají své jedinečné kouzlo. Ideální pro milovníky lehce strašidelných příběhů se špetkou tajemství a nějakým tim hořkosladkým poučením do života (a asi i do smrti).

1972Sixo
14.10.2020

Nik sa nám dostáva do puberty, ale to obdobie vzdoru je trochu zidealizované a zromantizované. Na scéne sa očakávane objaví nehrdzavejúca láska a doháňa ho minulosť. Oproti prvému dielu je dej menej epizodický a viac ucelený, čo dovoľuje napätie viac vyšrubovať k osudovému a dojímavému finále.

Miro.slav
11.08.2020

Po pár dobrodružstvách nakoniec dochádza k očakávanej konfrontácii Nika a tajomného vraha. Samotné pozadie dávnej vraždy má nádych kultizmu či sektárstva, čo ešte viac ozvláštňuje celý dej. Za mňa štandardné ukončenie tejto duológie.

JanaPav
03.07.2020

Druhý díl je více o příhodách z reálného světa, zatímco ten první zobrazoval spíš příhody ze světa hřbitovního. Celkově mě komiks velmi bavil, chválím hezké, působivé ilustrace, ačkoli nebylo úplně nutné, aby zde bylo více ilustrátorů, protože každý pochopitelně kreslí trochu jinak a zvláště jedna kapitola v prvním dílu se mi po grafické stránce moc nelíbila.
Jinak po celou dobu jsem Nikovi ten jeho malý soukromý svět mezi zdmi starého hřbitova opravdu záviděla a docela s ním soucítila, když jej musel opustit...

LuciusWlk
16.02.2020

Dotčena druhá kniha. Příběh se přehoupnul do druhé poloviny a získal trochu jinou linku. Nik dospívá a příběh se uzavírá. Můj dojem z druhé knihy je lepší než z první, ale je důležité říci, že jedná bez druhé by nedávala smysl. :) Ilustrace vynikající a jako celek bravůrní.