První kniha hřbitovní

První kniha hřbitovní https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/315786/bmid_prvni-kniha-hrbitovni-Qcd-315786.jpg 4 165 32

Kniha hřbitova série

Příběh dítěte, jež vychoval hřbitov. Nikdo Owens, přezdívaný Nik, se narodil jako obyčejný kluk. A obyčejným by i zůstal, kdyby jeho rodinu kdosi nevyvraždil a kdyby se Nika neujali a nevychovávali ho duchové, vlkodlaci a další záhrobní bytosti, včetně jeho ochránce, který nepatří do světa živých ani mrtvých. Nik nesmí opouštět hřbitov, venku mu totiž hrozí nebezpečí v podobě vraha jeho rodiny – člověka jménem Jack. Přesto na hřbitově zažije řadu dobrodružství – poradí si s pradávným, modře potetovaným Piktem, projde branou do opuštěného města ghúlů nebo se setká s podivným, děsivým Ševelem. Připomíná vám to jiný slavný příběh dítěte vychovávaného mimo jeho přirozené prostředí? Máte pravdu, Knihy hřbitovní jsou poctou i parafrází Knih džunglí Rudyarda Kiplinga. Adaptace Knihy hřbitovní do podoby obrazové novely je rozdělena do dvou svazků.... celý text

Literatura světová Komiksy Fantasy
Vydáno: , Comics Centrum

The Graveyard Book Graphic Novel, Volume 1 , 2008

evickakyticka
05.04.2018 4 z 5

Knihu hřbitova jsem četla docela nedávno, tak ji mám ještě v paměti. I komiksové zpracování se mi moc líbilo. Příběh je super, určitě jsem se nenudila, i když jsem věděla, do čeho jdu.

PS: Jednu hvězdu jsem strhla za kresbu a to v tom smyslu, že mi jednotlivé kapitoly přišly jak přes kopírák. Čekala jsem úplně odlišné "obrázky" - když už každou kapitolu vytvořil někdo jiný . Až na vyjímku - tedy ghúlové alias kapitola Psiska boží. Ta vybočovala a je pro mně tedy nejlépe zpracovaná.

Baiba
10.06.2017 5 z 5

Typický Gaiman, ve kterém se půvab a hrůza mísí v zajímavém, netradičním příběhu. Několik epizod ze života chlapce, kterého vychovali mrtví, vtáhne čtenáře do zvláštního, fantaskního světa, který se těžko opouští. Krásné ilustrace.

Kapis
30.05.2017 5 z 5

Předlohu jsem nečetl a nemůžu tudíž porovnat, ale komiks mě chytl hned od začátku hlavně svou originalitou. Kde na to ten Gaiman chodí? A hlavně, původní premisa dobrá, ale autorovi se navíc povedlo vytěžit tento svůj nápad na 100%. Každou kapitolou se otevírají nové nápady a lokace, hrdinové jsou poměrně sympatičtí a špatně se to zavírá nedočtené. Za mně velká spokojenost.

jarynek
22.05.2017 4 z 5

nedavno jsem cetl puvodni Knihu hrbitovni, o nekterych vecech jsem mel pomerne jinou vizualni predstavu , takze timto jsem si pribeh prozil znovu trochu jinak, a to i tim, ze komiksovy pribeh se celkem předlohy drzi, ale par malickosti je jinych, trochu mi vadila změna kresliru pro jednotlive casti knihy, zpočátku byla nastavena latka vysoko a ne vsem dále se ji podarilo udrzet

LordSnape
09.05.2017 5 z 5

Krásný pohádkový příběh a suprově nakreslený hřbitov. Líbila se mi atmosféra samotného komiksu a jak se Russell zhostil kreslení hned první kapitoly. Ty další sice zastupují už jiní kreslíři, ale bylo jasné, kdo udává tempo. Původní knihu si určitě přečtu.

LennyR
16.02.2017

Komiksová adaptace knihy od Niela Gaimana, kde se tentokrát podíváme na život na hřbitově. Můžete se těšit na duchy, upíry a jedno lidské dítě.

borknagar
30.11.2016 4 z 5

Původní knihu jsem nečetl, ale komiksové zpracování Gaimanova díla se mi dost zamlouvalo. Jak moc nemusím Gaimana v beletrii, líbí se mi na poli komiksovém. První kniha hřbitovní je smutný a zároveň dojemně milý příběh, odehrávající se na jednom, tak trošku strašidelném hřbitovu. Pět kratších příběhů (tak různě se doplňujících), šest kreslířů + jedna krátká mezihra. Kresba krásná, plná barev, nádherně vykresleného hřbitova, duchů a hrobek. A ač se kreslíři střídají, příběh tím netrpí, naopak, zde mi tento způsob měnění se vyhovoval. Kapitola sama o sobě je nakladatelství CC, jejich knihy jsou s láskou vydávané a je radost rozbalovat nové přírůstky do sbírky. Parádní přebal, pevná vazba, kvalita tisku, papírů, sytost barev versus cena, no nekupte to. V příštím roce vyjde druhý díl a tuším, tuším, že bude ještě lepší, než díl úvodní....

MartinaF
20.11.2016 5 z 5

To by mě v životě nenapadlo, že mě kniha, kde se to duchy, upíry a přízraky jenom hemží, vtáhne do děje tak, že ji přečtu na jeden nádech. Skvěle napsáno, skvělé ilustrace. Už se těším, až vyjde druhý díl.

antuka
01.11.2016 5 z 5

Gaiman měl kdysi takový nápad. Že bychom si k Haloweenu měli nadělovat knížky s příběhy, pokud možno trochu strašidelnými. Od té doby je dříve zatracovaný globalizovaný svátek jedním z mých nejoblíbenějších dnů v roce. A První kniha hřbitovní je můj letošní haloweenský přírůstek! Zklamání, že se děj odchyluje od původní povídky, vyprchalo asi tak na třetí stránce. Jak je možné, že všechno, na co Gaiman sáhne, je tak vynikající?

Fantasysvet
23.10.2016 5 z 5

Pokiaľ vám dodnes osud nedoprial stretnúť sa s Neilovim Gaimanovim (a dnes už s jeho kultovým dielom), vďaka Comics Centru ste teraz získali možnosť voľby. Je úplne jedno, či dáte prednosť komiksu, alebo knihe, ľutovať rozhodne nebudete ani v jednom prípade.

martinstefko
19.10.2016 4 z 5

P. Craig Russell se ukazuje jako výsostný Gaimanův adaptátor.

daviskaaa
15.10.2016 5 z 5

Tohle je prostě... dokonalé!

komiksy hřbitovy

Autoři knihy