Knihovna na Černohůrce

Román Knihovna na Černohůrce je zároveň hrůzostrašný i k popukání: přetéká zástupem nezapomenutelných postav, vypráví příběh, který vás šokuje v tom nejlepším slova smyslu. Kniha působí dojmem, jako by byla z jiného světa, je však dojemně lidská, psaná s neskutečnou dávkou představivosti a snílkovství, svébytná a vzrušující. To vše naznačuje příchod nového, významného hlasu současné fantasy literatury. První vydání. -- zdroj: www.legie.info --...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/287722/knihovna-na-cernohurce-VXs-287722.jpg 3.953
Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno, Talpress

The Library at Mount Char, 2015

Kniha Knihovna na Černohůrce

Patapuf
11.09.2019

Na můj vkus to byla až moc velká fantasmagorie... nebylo to úplně nejhorší, ale občas sem se v tom docela ztratil... hlavně na začátku, než sem zjistil o čem to autor vlastně píše.... ke konci to už docela šlo..

Wolf012
25.04.2019

Tato kniha je opravdu výjimečná. Postavy si rychle oblíbíte a děj opravdu plyne jedna báseň. Jestli někdy bude pokračování, určitě po něm sáhnu

Makropulos
09.10.2018

Tato kniha je úžasně šílená. Nebo šíleně úžasná? Je šokující, odpudivá, napínavá, vtipná, nápaditá a čtivá. Já jsem ze začátku nevěděla, zda se mi líbí nebo nelíbí, jestli mě vůbec baví to číst. Ale pak mě to nějak pohltilo. Měla jsem pocit, že i autor musí být trochu šílený, ale oceňuji jeho vtip, nápady i postavy, alespoň ty lidské. Nakonec musím říct, že jsem se dobře bavila. Tak třeba :
Steve si povzdychl a zatoužil po cigaretě. „Buddha káže úctu ke všemu živému.“ „Aha.“ Chvíli přemýšlela. „Vy jste buddhista?“ „Ne. Jsem kretén. Ale nepřestávám se snažit.“

evilunicorn
08.09.2018

Hravá, napínavá, neotřelá,někdy vtipná a někdy krutá a krvavá fantasy,která překračuje hranice žánru.Bavil jsem se :)

gruno
20.08.2018

Táto kniha je mňamka!

Alma-Nacida
09.08.2018

Na napsání tohoto komentáře jsem se musela vyspat. Je pro mě těžké hodnotit knihu jinak, než že všeho moc škodí. Tady bylo pro mě moc násilí, a že to bylo chvílemi hoooodně drsné, moc kombinování, ale přitom skoro geniálního. Moc bohů, či kdo to vlastně byl, a příliš strašných. Chudák Steve, asi jediná celkem normální a lidská postava knihy. Další normální jsou asi už jen zvířata, a ta po většině končí neslavně. Přitom necítím znechucení ani odpor, jen... údiv? Nevím, ale myslím, že víckrát už tuhle knihu číst nechci. Tři hvězdy dávám autorovi za ďábelskou schopnost připoutat mě i přes má občasná zvolání: "No to snad už k.rva NE!" :)

bbara155
04.04.2018

Skvělé!

Hraboshka
18.03.2018

Úžasná, úžasná kniha! A jedno z mých největších osobních čtenářských překvapení. Narazila jsem na ni náhodou v knihově a půjčila si ji s tím, že to nejspíš bude jen nějaké fantasy, na které už si za měsíc ani nevzpomenu. Jenže to bylo skvělé! Doufám, že se dočkáme dalšího dílu, případně nějaké jiné knihy od Scotta Hawkinse...
Knihovna na Černohůrce je rozhodně zvláštní, a to je ještě dost slabé slovo. Nepřipomíná nic, co jsem zatím četla, je prostě svá. Ale přinejmenším v jedné věci se podobá mému milovanému Zaklínači - a sice v té perfektně vyvážené směsici krutosti a laskavosti. I tady budete v jednu chvíli zděšeni něčím opravdu hnusným; a o deset stran dál už se zase budete div ne k slzám dojímat nad něčím strašně krásným. K tomu přidejte několik opravdu zajímavých a originálních autorových nápadů, pořádnou dávku čtivosti a napínavosti, pár zamilováníhodných postav a skutečnost, že všechno drží pohromadě a ještě navíc to vůbec není hloupě napsané - a máte alespoň velmi hrubou představu o tom, co od Knihovny čekat.
Jakýkoliv popis je ale nedostačující, tohle se prostě musí přečíst.

Cesta stínů
Cesta stínů