Knihovna na Černohůrce

Román Knihovna na Černohůrce je zároveň hrůzostrašný i k popukání: přetéká zástupem nezapomenutelných postav, vypráví příběh, který vás šokuje v tom nejlepším slova smyslu. Kniha působí dojmem, jako by byla z jiného světa, je však dojemně lidská, psaná s neskutečnou dávkou představivosti a snílkovství, svébytná a vzrušující. To vše naznačuje příchod nového, významného hlasu současné fantasy literatury. První vydání. -- zdroj: www.legie.info --...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/287722/knihovna-na-cernohurce-VXs-287722.jpg 3.846

The Library at Mount Char (2015)

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno:, Talpress

Makropulos

Tato kniha je úžasně šílená. Nebo šíleně úžasná? Je šokující, odpudivá, napínavá, vtipná, nápaditá a čtivá. Já jsem ze začátku nevěděla, zda se mi líbí nebo nelíbí, jestli mě vůbec baví to číst. Ale pak mě to nějak pohltilo. Měla jsem pocit, že i autor musí být trochu šílený, ale oceňuji jeho vtip, nápady i postavy, alespoň ty lidské. Nakonec musím říct, že jsem se dobře bavila. Tak třeba :
Steve si povzdychl a zatoužil po cigaretě. „Buddha káže úctu ke všemu živému.“ „Aha.“ Chvíli přemýšlela. „Vy jste buddhista?“ „Ne. Jsem kretén. Ale nepřestávám se snažit.“

evilunicorn

Hravá, napínavá, neotřelá,někdy vtipná a někdy krutá a krvavá fantasy,která překračuje hranice žánru.Bavil jsem se :)

gruno

Táto kniha je mňamka!

Alma-Nacida

Na napsání tohoto komentáře jsem se musela vyspat. Je pro mě těžké hodnotit knihu jinak, než že všeho moc škodí. Tady bylo pro mě moc násilí, a že to bylo chvílemi hoooodně drsné, moc kombinování, ale přitom skoro geniálního. Moc bohů, či kdo to vlastně byl, a příliš strašných. Chudák Steve, asi jediná celkem normální a lidská postava knihy. Další normální jsou asi už jen zvířata, a ta po většině končí neslavně. Přitom necítím znechucení ani odpor, jen... údiv? Nevím, ale myslím, že víckrát už tuhle knihu číst nechci. Tři hvězdy dávám autorovi za ďábelskou schopnost připoutat mě i přes má občasná zvolání: "No to snad už k.rva NE!" :)

bbara155

Skvělé!

Hraboshka

Úžasná, úžasná kniha! A jedno z mých největších osobních čtenářských překvapení. Narazila jsem na ni náhodou v knihově a půjčila si ji s tím, že to nejspíš bude jen nějaké fantasy, na které už si za měsíc ani nevzpomenu. Jenže to bylo skvělé! Doufám, že se dočkáme dalšího dílu, případně nějaké jiné knihy od Scotta Hawkinse...
Knihovna na Černohůrce je rozhodně zvláštní, a to je ještě dost slabé slovo. Nepřipomíná nic, co jsem zatím četla, je prostě svá. Ale přinejmenším v jedné věci se podobá mému milovanému Zaklínači - a sice v té perfektně vyvážené směsici krutosti a laskavosti. I tady budete v jednu chvíli zděšeni něčím opravdu hnusným; a o deset stran dál už se zase budete div ne k slzám dojímat nad něčím strašně krásným. K tomu přidejte několik opravdu zajímavých a originálních autorových nápadů, pořádnou dávku čtivosti a napínavosti, pár zamilováníhodných postav a skutečnost, že všechno drží pohromadě a ještě navíc to vůbec není hloupě napsané - a máte alespoň velmi hrubou představu o tom, co od Knihovny čekat.
Jakýkoliv popis je ale nedostačující, tohle se prostě musí přečíst.

Elea

Hodně zvláštní knížka, dokonce tolik, že vlastně nevím, jestli se mi líbila nebo ne. V každém případě je tam záplava krve a naprosto dokonalý Erwin.

Marekh

Bohužel jedna z nejhorších knih, kterou jsem četl v roce 2017. KNIHU NEDOPORUČUJI!

Ačkoliv nečtu fantasy, přesto jsem si knihu půjčil v knihovně (omylem), a když jsem knihu už měl doma, rozhodl jsem se, že si ji přečtu.

Některé části v knize jsou zbytečně příliš zdlouhavé, tímto se děj knihy prodloužil. Některé části se mi líbily (úvodní část a závěr), ale bohužel tyto části nezachrání celkové hodnocení knihy. Kniha obsahuje také hodně násilí.

haaabi
13.08.2017

Začátek mě vůůůůbec nebavil... a 463 stran? To jsem myslela, že to nedám. Ale panebože bylo to výborné! Nepamatuju se, že by mě někdy nějaká kniha takto bavila a ještě k tomu takový krvák. :-D Takže tomu dejte šanci a nevzdávejte to hned na začátku. A Scotte Hawkinsi, prosím si další díl!

Lafix
04.08.2017

Ze začátku mě tato kniha moc nenadchla. Mátlo mě přeskakování z přítomnosti do minulosti. Ale po třech kapitolách jsem se začetla a nemohla odtrhnout. Bohužel konec přišel moc rychle.

hanpari
19.07.2017

Pravděpodobně nejlepší kniha, jaká byla v poslední době napsaná, pokud budete s to ji pochopit.

elenai
06.04.2017

Fakt divná kniha. Nevěděla jsem, jestli se mám smát, bát se anebo se třást odporem. Nápad s knihovnou a katalogy mi ale naprosto učaroval, škoda, že to nebylo víc o nich. Nelíbila se mi dynamika a tempo příběhu. Začátek i konec se odbyly rychle, ale prostřední část (Steve v městečku se lvy a dál) je popisována až příliš detailně a rozvláčně. A Erwin je naprosto boží! :-D

LimedkaMikki
02.04.2017

Knížka je zvláštní. Nedá se říct, jestli v tom dobrém, nebo ve špatném smyslu. Prostě zvláštní. Svá. Četla se pěkně, jen ten konec byl takový, celou dobu jsem měla dojem, že jsem asi někde přeskočila kapitolu, nebo několik stránek. Tohle je typický příklad nespolehlivého vypravěče (pokud to někomu něco říká), kdy si nastaví nějaká pravidla, někam směřuje, ale vzápětí je to úplně jinak. Je tam několik překvapivých okamžiků a asi nic pro slabé povahy, neboť se to tam mrtvolami a jejími různými částmi jen hemží.
Celkově ji ale musím hodnotit kladně.

To: Knihomlok2015 - hádám, že mělo jít o ten kontrast brutálního válečníka a růžové baletní sukýnky, což je něco pro křehké dívenky a rozhodně něco, co by si žádný chlap na sebe dobrovolně nevzal.

Knihomlok2015
18.09.2016

Já nevím, bylo tam plno dobrých nápadů, pár ještě lepších postav (Erwin, Steve a Michael mi opravdu přirostli k srdci) , o trochu méně skvostných okamžiků, ale tak nějak to alespoň pro mě nefungovalo dohromady, celou dobu jsem tomu tak úplně nevěřila a ten konec byl vůbec hodně divnej. (né to se Stevem, to jsem tak trochu čekala, ale všechno to ostatní, včetně toho, jak se to vlastně všechno událo)
PS: a tu baletní sukýnku jsem asi hodně nepochopila, protože ta mi přišla nejtrapnější ze všeho.

Dani3
02.08.2016

Knihovna na Černohůrce je hodně zvláštní čtení, něco tak „ujetého“ člověk zrovna nečte každý den.

Popravdě po přečtení anotace jsem čekala něco jiného, něco méně šíleného. Musím uznat, že hrůzostrašných věcí tam bylo dost, ale to, že bych se u toho zrovna bavila k popukání (což slibuje anotace), to zrovna ne. I když kombinace baletní sukýnky a izraelské neprůstřelné vesty jistě měla něco do sebe.

Autor nešetří brutalitou, chladnokrevností, strachem ani municí. Mrtvolami a kusy lidských těl se to hemží doslova na každé stránce. Slabším povahám bych čtení moc nedoporučovala, když totiž zemřete kulkou ze zbraně a mrtví zůstanete, tak budete vlastně rádi.

Autor knihy

Scott Hawkins