Kdyby ze světa zmizely kočky přehled

Kdyby ze světa zmizely kočky
https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/517365/bmid_kdyby-ze-sveta-zmizely-kocky-AOA-517365.jpg 4 390 390

Co byste dělali, kdybyste zjistili, že brzo zemřete? A co byste dělali, kdyby se před vámi objevil Ďábel s nabídkou, že vám život prodlouží? Má to však jeden háček. Za každý den života navíc musí ze světa něco zmizet. Přesně v takové situaci se octne hrdina románu Kdyby ze světa zmizely kočky, bezejmenný poštovní poslíček, který žije v malém bytě se svým kocourem jménem Zelí. S otcem si nerozumí a matka mu před pár lety zemřela. Jednoho dne zjistí, že mu kvůli nádoru na mozku již nezbývá mnoho života. Objeví se však Ďábel s nabídkou, která se zdánlivě neodmítá. Hrdina pak každý den musí čelit volbě, co dalšího ze světa nechá zmizet výměnou za kousek vlastního života. Situace na hranici smrti ho donutí přehodnotit nejen cenu každodenních samozřejmostí, ale také svůj dosavadní vlastní život. Kdyby ze světa zmizely kočky, příběh o tom, co je lidském životě skutečně důležité, se dočkal obrovského úspěchu nejen v Japonsku ale i ve světě, kde se dočkal překladu do mnoha jazyků, a nakonec i filmového zpracování v roce 2016.... celý text

Literatura světová Fantasy
Vydáno: , Kontrast

世界から猫が消えたなら (Sekai kara neko ga kietanara) , 2012

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Kdyby ze světa zmizely kočky. Přihlašte se a napište ho.

david9690
22.06.2024 5 z 5

Parádní kniha. Ve své podstatě vše je velmi jednoduché a přímočaré, ale přesto moc zajímavé, podnětné a dávající spousty otázek, námětů a myšlenek k přemýšlení. Přečteno za jeden večer a moc mě to bavilo a líbilo se mi to. Z mého pohledu nádherná kniha, která rozhodně stojí za přečtení a můžu jen doporučit.
Jsem moc rád že na DK je tahle čtenářská výzva, protože se díly tomu člověk dostane k opravdovým skvostům, na které by jinak asi pravděpodobně nikdy nenarazil.

Teckovana
22.06.2024 3 z 5

Průměrná kniha pro nepříliš náročné čtenáře. Mluvící kocour byl celkem fajn, povrchní úvahy o životě a smrti mě zaujaly méně.

capricorn__
19.06.2024 3 z 5

Podobně, jako uvedla i spousta čtenářů v komentářích, i já jsem si vybral tuto knihu kvůli čtenářské výzvě.

Nečekal jsem, že ji přečtu celou za jedno odpoledne - román má velmi stručné věty, autor se nikde příliš nezastaví, styl psaní je velmi jednoduchý a čitelný. Podobně jsou vylíčeny i postavy. Na románu je tedy dobré, že hlavní myšlenka je tak velmi průhledná - obával jsem se, že s tím, jakým filozofickým (duchovním?) otázkám se autor věnuje, bude kniha "příliš rozumnou a hlubokou" a bude si hrát na něco, čím není. Pozitivně hodnotím i emocionální stránku knihy. No a pak samozřejmě i nápad.

Každopádně ona krátkost a velká čitelnost knihy je pro mě i negativní stránkou - kniha ubíhá opravdu AŽ PŘÍLIŠ rychle a v určitých chvílích jsem si přál, aby autor trochu zpomalil, více věcí dovysvětlil. (Někdy jsem měl dojem, že mu jeho vlastní nápad přerostl přes hlavu a on pořádně nevěděl, jak ho uchopit.) Styl psaní mi připadal příliš jednoduchý. Také mi vadilo, že i na tak krátkém prostoru autor často opakuje to, co už napsal (a to třeba doslovně!). Postavy se někdy chovaly nelogicky - neznám příliš lidí, co se vůči otázce smrti staví tak, jako v tomto románu.

Výsledek je tedy tak půl na půl.

všechny komentáře

Související novinky (1)

Do ráje, Království obávaných a další knižní novinky (35. týden)

27.08.2023

Citáty z knihy (9)

Málem jsi nám umřel . . . no, stejně budeš za chvíli pod drnem!

Lidé v momentě, kdy vynalezli mobil, vynalezli také neklid, který vzniká s jeho absencí.

Nepamatuju si čísla kamarádů, kolegů, dokonce ani rodičů. Svoje vztahy a paměť jsem kompletně svěřil svému mobilu.

Více citátů z knihy najdete u autora.

Kniha Kdyby ze světa zmizely kočky v seznamech

ve Čtenářské výzvě375x

Štítky knihy

kočky zfilmováno japonská literatura ďábel, satan

Autorovy knížky

Genki Kawamura