Vita nostra

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Studovat na vysoké je snem každého středoškoláka. Alexandra ale na Vysokou školu speciálních technologií nastoupila nedobrovolně. Škola v zapadlém provinčním městečku je totiž obestřena tajemnem a z toho, co se kolem ní děje, jde strach. Stejně jako z muže v černých brýlích který ji do školy přivedl a nutí ji plnit prazvláštní úkoly, kvůli nimž se stále hlouběji propadá do světa na hony vzdáleného běžné lidské realitě. Proč byla ona a její spolužáci vybráni? Proč se musejí učit nazpaměť tuny nesmyslných textů? A proč ti, kteří neuspějí u zkoušek, beze stopy mizí?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383447/big_vita-nostra-Nw4-383447.jpg 3.9104
Žánr:
Literatura světová, Romány, Fantasy

Vydáno: , Fragment (ČR)
Originální název:

Vita nostra, 2007


více info...
Nahrávám...

Komentáře (47)

Kniha Vita nostra

gambinka87
12. května

Knihu jsem kdysi koupila ve výprodeji, zaujala mne anotace, ale moc jsem od toho nečekala. Možná proto mne to mile překvapilo. Neotřelý příběh, je to tak divné, že to chcete číst dál a přijít tomu na kloub, což se podaří ale jen částečně. Zvláštní kniha, ale nemůžu říct, že bych se u ní nudila. Zároveň bod do knižní výzvy.

Ellis03
04. května

Je to zajimave a hrozne divne a fascinující. Je to hrozná blbost a zároveň mi to všechno dávalo dokonalý smysl. Nesnazila jsem se nějak do hloubky všechno promyslet a hledat v tom nějaká proč a jak - proste jsem to brala jak to šlo a ono to proste všechno zapadalo. Ukažte mi ten mozek, který tohle dokázal vytvořit - Za me je to genialni dílo! Ale je mi jasné, ze se najde více než hodně lidi, kteří ho úplně nedoceni. Je to tak strasne zvláštní a specifické čtení, ze jen malokomu sedne. Ale těch par vyvolených bude jiste nadšených :)


Malinali
02. března

Takový psycho matrix. Hodně zajímavé, hodně moc jiné. Chvilku mi to připadalo jako náhodný generátor slov, pak to dávalo smysl, pak zase ne. Takhle "divnou" knihu jsem ještě nečetla, ale líbila se mi. A jsem ráda, že pokračování nemá, protože to by mě pukla hlava. Prostě úplně jiný svět, úplně jiná fantasy, kterou ještě nikdo nevymyslel.

kačenaaa
28. února

Od téhle knihy jsem čekala více. Četla jsem ji dvakrát. Poprvé jsem to vzdala někde v půlce a podruhé jsem ji sice dočetla, ale vlastně jen proto, abych měla co dát do čtenářského deníku. Možná, že vás zaujme více než mě...

Hanjimka
27. února

Kniha se četla sama a dobře, ale nakonec jsem vlastně zklamaná. Divný konec. Nebýt Čtenářské výzvy tak bych se k ní nedostala.

kopeceli
27. února

Totální fantasmagorie. Sice se přečte rychle, ale... Pořád jsem na něco čekala, proto jsem stále četla, i když už mě to moc nebavilo. A najednou, v jednom odstavci, přišel konec a nestalo se nic.
Celou četbu jsem přemýšlela nikoliv nad dějem, ale nad tím, jestli autoři u psaní hulili trávu nebo zapíjeli léky vodkou...
Za mě prostě kniha sice vymakaná, ale úplně o ničem.

Maraiser
11. února

To jako že to nemá pokračování? Na druhou stranu možná dobře, mohli by tím pokazit velice prazvláštní dojem z celé knihy.
Nejprve jsem si říkal - hm, ukrajinský Harry Potter. Ale kdepak, bylo to temnější.

evca7271
30. ledna

Není špatná,ale čekala jsem od ní trochu víc.

1