Limit

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

2025. Průkopnické technologie vnesly revoluci do kosmických letů. Američané i Číňané v neúprosném závodě těží hélium 3 – prvek, jenž má vyřešit všechny energetické problémy světa. Tou dobou má detektiv Owen Jericho vypátrat v Šanghaji zmizelou čínskou disidentku Jo-jo. Co na první pohled vypadá jako rutina, je pouhou předehrou k hrůzostrašné honičce, neboť jak krásná, tak zároveň únavná Číňanka je držitelkou přísně střeženého tajemství a není si jista životem. Stopa vede kolem zeměkoule – a na Měsíc, kde skupina kosmických turistů učiní nebezpečný objev....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/66_/66862/big_limit-SvO-66862.jpg 4.388
Žánr:
Literatura světová, Romány, Sci-fi

Vydáno: , Knižní klub
Originální název:

The Limit, 2009


více info...
Nahrávám...

Komentáře (22)

Kniha Limit

Zmitko.m
07.12.2020

Velmi objemná kniha, co mne zaujala svou blízkou možnou budoucností...Přesto je spousta stran věnována podrobnému popisu buď krajiny či technologie, alu u scifi knihy to asi nemůže být jinak....Kdo za vším stojí mne napadlo přibližně ve 2/3 knihy...Je to zajímavý příběh podle Shatzinga, ale Vzpoura oceánů mi přišla zajímavější..

Sejna1955
19.07.2020

byl jsem nadšený, zápletka jako hrom.


jan0504
09.11.2019

Grandiózny román na tému vesmírny terorizmus, ALE... spisovateľ si dal natoľko záležať na detailnom a puntičkárskom opisovaní mesačnej krajiny, technologických vesmírnych a futuristických zariadení a dopravných prostriedkov, nehovoriac o obrovskom počte postáv (polovica Číňanov :-) ), že niekedy zabúda na akčnosť a plynulosť deja. Nedá sa mu ubrať vynikajúca príprava a prehľad o Mesiaci a budúcich technológiách, ale niekedy to bolo až otravné a niektorými časťami som sa musel vyslovene "prekusávať" :-) Klasický akčný sci-fi thriller začal až niekedy od 600-tej strany. Dovtedy človek ani nevie o čo vlastne pôjde :-) Od Schätzinga som už čítal "Pomsta oceána", tak som sa na tento román tešil, ale trošku som bol sklamaný. Do jeho ďalšieho románu "Bleskové správy" sa radšej ani nepúšťam, keď som videl hrúbku knihy, ktorá je porovnateľná s Bibliou :-)

Adapa
26.07.2019

Naprosto skvělá knížka, která mě upoutala svou anotací. Ve skutečnosti ale to bylo v podstatě něco jiného než jsem po prvních stránkách čekal. Děj mě vcucl a postupně nutil otáčet další a další stránky, pak zase přešel do období, kdy se vše vleklo a nebavilo mě to.
Ze začátku to vypadá jak hardcore sci-fi, dobývání Měsíce. Pak se to najednou změní v děj v Číně, kterému jsem dlouho nemohl přijít na chuť. Postupně se vše spojuje. Část z Afriky mi přišla zbytečně natahovaná, nudná – ale dalo se to překousnout.
Závěr mi přišel zbytečně moc akční, na to jak se vše pomalu vleklo.
Stejně jako v předchozích komentářích mě také vadí, že se autor tak seknul v budoucnosti. Rok 2025 je v jeho podání snad rokem 2050. Železnice na Měsíce, těžba na Měsíci. Létající auta, létající motorky. Psal to tuším v roce 2009, muselo mu být jasné, že tak velký pokrok je utopií.
Pozor spoiler!!! Všechno je tak krásně nalajnované, že když to do sebe začne krásně zapadat, tak vám vzadu v hlavě začne blikat kontrolka a říkáte si, že to nakonec všechno bude jinak  Jak v románech Jeffery Deavera, kdy vše je vysvětleno, zcela jasné a najednou jedním zlomem je to úplně jinak.
Hodnotím plným počtem hvězd a všem doporučuju. Kéž by rok 2025 byl skutečně takový jak je tam popsaný.

trudoš
10.06.2018

Mám rád tlusté knihy. „Více stran, více zábavy“, to je moje heslo. Jsou však případy, kdy různé proměnné zapříčiní, že se celé to označení změní na „více stran, mám chuť se zabít“.
Limit Franka Schätzinga je pro mě bohužel příkladem druhé rovnice. Autor se sice zaměřil na sympatickou špionážní zápletku, naneštěstí ne příliš komplikovanou, díky čemuž vyprávění ztrácí na tempu už někde v první třetině. Prostor, který je věnován postavám a prokreslení roku 2025 je rozhodně obdivuhodný, už jen pro ten popsaný papír, jenže informace se začnou v určitých cyklech opakovat a nezajímavé figury jednoduše splývají. Pomalé odhalování intrik nadnárodních firem, kombinované s popisem reálného dobývání Měsíce, by pak bylo fajn, kdyby nepřesáhlo jedenáct set stran. Strhující zápletka se tak mění v extrémně rozšířenou verzi Rajských fontán Arthura C. Clarka (přičemž inspiraci Schätzing nijak nezapírá), které chybí to nejpodstatnější - spád. Je to technicky slušné čtení, ovšem nic pro čtenáře v kalupu.

Adhara
25.11.2017

Dejovo typický triller s typickým spádom. Informačne nadupaný, prešpekulovaný, no niekedy pomalý a ťažkopádny, občas sa pridlho venujúci nejakej téme – osobne som mala problém najmä s dlhými politickými výkladmi či s pridlhými akčnými scénami. Čítanie neuľahčovala ani slabá redakčná úprava, veľa opakujúcich sa slov a preklepov, zvlášť ku koncu. Rozčarovalo ma aj to, že hlavného viníka sprisahania som mala odhaleného už veľmi skoro a koniec mi teda nepriniesol žiadne prekvapenie. Taktiež som si nevedela obľúbiť nijakú z veľkého množstva kladných postáv a bolo mi v podstate jedno, kto vyhrá.

Lyzarka79
04.11.2017

Vzpoura oceánů před pár lety se mi líbila úplně komplet, každá strana a to i přes to, že je to skoro 1000 stran. Tady to bylo těžší. Přečetla jsem v červnu 620 stran a až do konce října jsem ji odložila a četla jiné knihy. Teď při nemoci (a abych dokončila čtenářskou výzvu) jsem si řekla, že to dočtu. Myslím, že prostřední pasáž by se dala opravdu o dost zkrátit a kniha by tak byla živější a dala se přečíst najednou. Každopádně příběh, postavy a konec se mi moc líbily ačkoliv přiznávám, že u druhé poloviny knihy jsem některé části přeskakovala.

DominikV
04.05.2017

Knihu jsem si koupil s tím, že se jedná o scifi detektivku. Bohužel jsem byl zklamaný, že se z ní nakonec vyklubal politický thriller, což je žánr, který dvakrát nemusím. Toto je ovšem jediná vada na kráse tohoto díla (plus rozsáhlá délka, kterou jsem již kritizoval u autorovi Vzpoury oceánů). Zajímavé postavy a hlavně popsané akční scény neměli chybu. Přiznám se, že jsem občas něco přeskočil (hlavně popisy politických situací a vztahů), ale jinak řadím knihu mezi vysoce povedené.

1