MamaKnihomolka MamaKnihomolka komentáře u knih

Kocour v klobouku Kocour v klobouku Dr. Seuss (p)

Suprově vymyšlený příběh, ve kterém s Kocourem v klobouku přichází i nepořádek a průšvihy.
Pro děti myslím, že naprostá bomba z hlediska velkých, překrásných a vystihujících ilustrací, které se mimochodem musí líbit i dospělým, tak i veršům, které se dobře čtou a příběh díky nim rychle plyne a pěkně se poslouchá.
Ano některé verše jsou krkolomné, ale myslím, že jinak překlad dost povedený.
Rozhodně si před Vánoci pořídím i Grinche. Víc knih v češtině není?

01.04.2020 4 z 5

Život jedna báseň Život jedna báseň Colleen Hoover

Krásný příběh o lásce, která nemůže být naplněna. Kniha se věnuje tématům všedního života a těžkým rozhodnutím, které se můžou stát každému z nás a to je na knihách od této autorky nejsilnější a nejzajímavější.
Moc mě nevyhovovaly delší kapitoly.
Kniha se dobře a rychle četla. Layken bylo sice 18 let, ale hrozně mě štvalo její impulzivní chování a sobeckost. Will byl hroznej sympoš už od začátku, ale chvílemi se taky uměl chovat jako blbec. Vražda sněhuláka a halloweenské kostýmy Kella a brášky Willa mě dostaly.
Nepovažovala bych to ta nejlepší knihu od Colleen, ale za přečtení rozhodně stojí.

29.03.2020 4 z 5

Bestie Bestie Mark E. Pocha (p)

Tak tohle byla luxusní a nechutná jízda. Vůbec jsem nevěděla co od knihy očekávat, jen, že to bude brutální. Už obálka knihy se velmi povedla a úžasně se vyjímá v mé knihovně. Teď už chápu, že kniha je +18 a pro silné žaludky. Jelikož kniha je inspirována skutečným vrahem, donutilo mě si o něm najít informace, u kterých jsem jen valila oči a byla zvědavá jak moc se to odrazí v knize.
Na začátku jsem se obrovsky bavila při konverzacích teenagerů a jejich vtipných poznámek. Dětství a život Števka byly hrozné a člověk pochopí, že se to nějak na lidské osobnosti podepsat musí.
Autor v knize využil i informace o psychologii vrahů, jimiž ji ovláštnil. Nevěřila jsem tomu, že ve mě Mark při četbě probudí tak odlišné pocity. Od zábavy po soucit a úzkost až po znechucení.
Během posledních kapitol jsem byla napnutá jak struna, dokonce jsem se přistihla jak si tahám vlasy.
Rozhodně nedoporučuji slabým povahám a mladším čtenářům kvůli opravdu detailnímu popisu (který mě osobně velmi těšil) a sexuálním odlišnostem.

25.03.2020 5 z 5

Carrie Carrie Stephen King

Jako milovníka Stephena Kinga mě jeho první publikované dílo nemohlo minout.
Skvělá kniha, kterou jsem sfoukla za pár večerů. Děj je čtivý a úryvky z knih, novinových a časopisových článků dodávají příběhu na věrohodnosti. Měla jsem pocit jakoby se ta tragédie opravdu stala. Nejvíc crazy na tom je, že jsem měla až takový pocit jako bych to sama prožila.
Samotné Carrie mi byli líto a fandila jsem ji. Její máma byla naprostý magor, ale jako horor to na mně nepůsobilo. S filmem nemohu posoudit protože jsem ještě ani jeden neviděla, ale napravím to.

23.03.2020 4 z 5

Spouštěč Spouštěč Wulf Dorn

Tak to bylo psycho. Od autora jsem četla knihu Fobie, která byla suprová, ale i tak jsem nevěděla co od knihy čekat. Jediné co jsem věděla tak velmi pozitivní recenze a prostředí psychiatrie.
Zpočátku jsem obdivovala silnou náturu a psychiku hrdinky, ale později bylo vše úplně jinak. Autor dokáže maximálně zmást a napnout čtenáře. Chvíli jsem opravdu nevěděla co se odehrává doopravdy a co je halucinace.
Dojem na mě udělal popis léčebných postupů z oboru psychiatrie.

20.03.2020 5 z 5

Rusalka Rusalka Ivana Nováková

Autorka se sice nechala inspirovat Twilight ságou,ale vytvořila naprosto originální a krásný příběh.
Na začátku mi hlavní hrdinka Silvie přišla dost nafrněná, ale postupně se její nátura změnila. Dokonce jsem se občas pousmála nad vtipnými poznámkami hrdinky.
Kniha je jednoduše napsaná a čte se rychle. Celý příběh se odehrává v krásném prostředí, které je dobře popsané.
Co se týče textu, tak je kniha psaná krásnou češtinou, která se dobře čte. Někdy mi chvilku trvalo zorientovat se kde se děj odehrává a co se v něm děje. Vůbec mně do příběhu neladila určitá slova ( šlaka, slzí, není-liž, apod.). V knize jsem si všimla i určitých nesrovnalostí. Hrdinka se dozvěděla, že má silnou alergii na železo, ale přitom si v klídku jedla steaky? ????

19.03.2020 4 z 5

Bazar zlých snů Bazar zlých snů Stephen King

Už po přečtení úvodu jsem si říkala ,, bože, ten je hustej...". Na této knize se mi velice líbí to, že autor navazuje kontakt s čtenářem. Jako bysme byli stáří známý. Nejsou to vyloženě povídky se strašidlama a masakrem v každé povídce, ale o to strašidelnější je to, že píše o věcech, které se nám mohou přihodit (např. Premium Harmony nebo Morálka).
Jako každá kniha povídek, některé byly slabší, některé lepší. Moc jsem si oblíbila povídky Duna, Herman Wouk stále žije a Letní bouře. Oceňuji, že před každou povídkou autor píše jak přišel na její námět nebo proč ji psal. Dost mě překvapilo, že se pustil i do poezie, ale za mě se mu moc nepovedla,nebo to bylo špatným překladem.
Každou Kingovou knihou se o něm dozvídám další nové věci a stále se utvrzuji, že je to prostě mistr svého oboru.

13.03.2020 4 z 5

Náš manžel Náš manžel Jo Jakeman

Od této knihy jsem nic moc nečekala když jsem ji začínala číst. Prostě klasický příběh kde si tři bývalky jednoho muže budou lést na nervy.
Musím říct, že tři ženy, které si prožili část života s jedním mužem, který byl sobec, lhář a arogantní hrubián, který si nevážil ničeho než sebe, jsem vysoce litovala, ale bohužel v dnešní době se to stává. Imogen jsem litovala nejvíc, protože s ním měla i syna. Zachovala bych se naprosto stejně jako ona. Co se týče Ruby tak mě svou dobročinností a laskavým přístupem rozčilovala.
Příběh se četl dobře. Krátké a čtivé kapitoly. Od poloviny kniha nabrala takové obrátky, že jsem se s těží odtrhla a šla spát. Ne, že by do poloviny byla nudná a nic se v ní nedělo, to ne.
Ne nadarmo se říká, že i největší nepřátele spojí společný nepřítel.

10.03.2020 4 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Na tuto knihu jsem byla velice zvědavá. Sice nejsem fantasymaniak, ale byla všude a ty recenze se nedaly přehlédnout. A jsem ráda, že jsem se do ní pustila.
Rozhodně oceňuji velmi originální námět a celkově myšlenku celé knihy. Smrt je pro všechny záhadou a moc zajímavé téma. Kniha je psána čtivě a jednoduše. Krátké kapitoly dodávají knize plynulý děj, od kterého se nedá snadno odtrhnout.
Během čtení jsem často přemýšlela jaký svět je vlastně lepší. Jestli Věk smrtelnosti nebo Věk smrtek kde má nad vším přehled Nimbus, člověk zemře jen pod rukama smrtek, jsou oživovací centra a podobné věci. Tato kniha mi nedala spát a vyprávěla jsem o ní snad každému a přemýšlela během celého dne co se asi bude dít a jak to vše dopadne. Rozhodně by byl z knihy super film.
Jinak co se týče postav tak mi v hlavě rozhodně utkvěla Smrtka Goddard a jeho arogance a nevraživost. Živě jsem si ho představovala jak s chutí kosí masy lidí a ovládá ostatní.

02.03.2020 5 z 5

Deník fejsbukové matky Deník fejsbukové matky Lucie Nachtigallová

Parádní oddychovka jak pro zasloužilé matky tak i pro budoucí.
Kniha se rychle čte díky statusům z Facebookového profilu.
U mnoha statusů matky třech dětí jsem se opravdu od srdce zasmála a někdy i paní litovala. Zároveň jsem si říkala co všechno asi čeká mě až se místo Anakonda bude vyslovovat "kunda" a slovo smrtka bez "s".

29.02.2020 3 z 5

Noční můry v Elm Street 1 Noční můry v Elm Street 1 Jeffrey Cooper

Na to, že kniha je z roku 1992, je ohromě čtivá a jednoduše psaná. Skládá se ze čtyř povídek, které na sebe vzájemně navazují. Povídky mají krátké kapitoly takže děj rychle plyne.
Miluju když v knize není moc omáčky kolem a jde se hned na věc a tady to tak přesně je.
Musím se přiznat, že číst knihu v noci, zejména první dvě povídky tak se mi usíná dost špatně. Autor rozhodně umí nastolit děsivou atmosféru a zřetelně popsatelné detaily nočních můr.
Jednu hvězdu ubírám jen proto, že se mi moc nelíbila třetí povídka (Bojovníci ze snů). Zdála se mi moc přitažená za vlasy až k neuvěření. Vůbec by tam nemusela být.

28.02.2020 4 z 5

Naposledy jsem klasiku četla před maturitou a Poea jsem si chtěla přečíst vždycky tak jsem se do něj s chutí pustila.
Musím říct, že chápu některé názory, že je to slabé a že tomu nerozumí. I já jsem nějakým slovům nebo i celým povídkám moc nerozuměla nebo se při čtení musela více soustředit. Ale každý musí uznat, že na dobu, ze které autor je, je to geniální a opravdu strašidelné. Dovolím si říct, že v 19. století byl Edgar Allan Poe a my teď v 21. máme Stephena Kinga.
Pro mě opravdu povedené povídky byly rozhodně Zrádné srdce, Jáma a kyvadlo a Černý kocour.

24.02.2020 3 z 5

Hračkář Hračkář Andrew Mayne

Rozhodně oceňuji skvělý námět. Protože už jen unášení dětí je záhadné a mrazivé, natož když autor knihu ještě přikoření vraždami a mrtvolami.
Pro mě mnohem lepší začátek než u Šelmy. Rychlejší vtažení do případu, žádná omajda kolem. Moc se mi líbilo jak se Theo vyvíjí a dotahuje věci do konce.
Velmi mě oslovilo, že se autor v knize zmiňuje o sériových vrazích, kteří opravdu existovali a popisuje i jejich působení.
Čím víc jsem se posouvala ke konci, tím víc jsem měla úzkostný pocit a husí kůži.

23.02.2020 5 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Díky skvělým recenzím a již přečtených knihách autorky jsem se s chutí pustila do této knihy. Kapitoly jsou krátké a tak děj rychle ubýhá a je čtivější a čtivější.
Všechny postavy mi byly velmi sympatické. Tate mi v mnoha pohledech připomínala sebe samotnou. A záhadný a sexy Miles? Můj bože....
Čím víc jsem se chýlila ke konci knihy, tím byla emotivnější. Když se člověk záhy dozví proč se Miles chová tak, jak se chová pochopí ho.
Konec knihy pro mě byl doslova srdceryvný. Opravdu mě srdce bolelo a pálilo v hrudi. Samozřejmě ukápla i slzička. Jako rodič jsem se totiž doslova vžila do určité situace a říkala si, co bych dělala kdyby se to stalo mě...

20.02.2020 5 z 5

Možná jednou Možná jednou Colleen Hoover

Autorka vytvořila velmi čtivý a svižný příběh. Hlavně díky SMS, které se v knize velmi hojně ukazují. Zajímavosti na knize dodávají také pohledy buď Sydney nebo Ridge v jednotlivých kapitolách.
V příběhu, kde dva zamilovaní lidé nesmí být spolu mi pukalo sdrce. Dočista mě bolelo za ně.
Nejsem typ na romantické knihy, ale knihy od Colleen miluju a těším se na další.
Knihu mi velmi ozvláštnily soundtracky od Petersona Griffina přesně psané ke knize, do kterých jsem se zamilovala též už na samém začátku knihy.
Rozhodně doporučuji k přečtení.

14.02.2020 5 z 5

Nanejvýš čtyři hodiny spánku Nanejvýš čtyři hodiny spánku Marlene Schiappa

Kniha mě velmi mile překvapila. Čekala jsem takové průměrné odpočinkové čtení. Naopak kniha se velmi dobře četla, byla čtivá, jednoduše psaná s kratšími kapitolami. U určitých scén nebo poznámek jsem se opravdu nasmála a přikyvovala. Autorka dokázala výborně vystihnout pravdivé situace co se matkám prostě stávají.
Jen jsem měla pocit, že čím víc jsem se blížila ke konci knihy, tím víc mi přišlo, že se autorka už unavila a nebylo to takové jako na začátku.
Rozhodně doporučuji jak maminkám tak i ženám co těhotenství teprve čeká.

07.02.2020 5 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Vážení tak tento díl byl nářez a zaujímá další místo v mých oblíbených knihách. Jako u všech dílů krátké kapitoly dodají na čtivosti. Vůbec mě v knize neobtěžuje, že autor zmiňuje minulost postav. Naopak to oceňuji a tudíž může čtenář číst jakýkoli díl aniž by se ztrácel. I když od prvního je to samozřejmě lepší.
Postava detektiva Huntera je prostě boží. Je to takový sympaťák, kterému to pálí.
Výborný námět a opět způsoby vražd člověka nenechají chladným. A v tom si prostě libuju.
Co se týče vraha jsem byla naprosto ztracená dokud to detektiv náležitě nevysvětlil jak čtenářovi tak i ostatním postavám v knize.
Kniha je napínavá až do konce, prostě se od ní nejde odtrhnout. Dokonce jsem se přistihla jak si tahám vlasy a napínám všechno svalstvo v těle.

07.02.2020 5 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Tato kniha mi v mysli zůstane hodně dlouho. Kniha je čtivá, v určitých pasážích zábavná a skvěle napsaná.Svým způsobem je to klasický, obyčejný příběh. Ale přesto je na způsobu autorčina něco originálního a zvláštního.
Do Rylleyho jsem se zamilovala hned stejně jako Lilly i autorka sama. Moc se mi líbila "Nahá pravda", upřímnost mezi Lilly a Rylleym. Lilly je mi velice sympatická, silná a odvážná postava.
Velmi mě oslovila i samotná poznámka autorky na konci knihy, kde všechny svoje počiny v knize vysvětluje.
No...Byla to má první kniha od této autorky a rozhodně ne poslední. A... Je to první kniha, u které jsem v brečela.

05.02.2020 5 z 5

Mrchožrout Mrchožrout Jack Heath

Nerada odkládám knihy. Kvůli velmi pozitivním recenzím jsem knihu přelouskala. I když mi to teda trvalo.
Na začátek musím kladně zhodnotit zajímavý námět knihy a negativního hlavního hrdinu, což mě oslovilo. Líbí se mi, že hlavní hrdina knihy nemusí být vždycky dokonalý.
Jsem asi divná, ale mě kniha prostě neoslovila. Hodně lidí je z toho na větvi, ale já ji hodnotím jako slabý průměr. A to jen díky cca posledním 50ti stranám, které mě konečně bavili. Nevím, asi jsem čekala více krve a masa.

05.02.2020 3 z 5

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Popravdě, šla jsem do čtení této knihy s tím, že je to taková laciná romanťárna o puberťácích. Ovšem velmi rychle jsem změnila názor.
Kniha byla velmi čtivá a zajímavá už kvůli nápadu dopisů necháváných na hřbitově. Kniha se jednoduše čte nejen díky krátkým kapitolám,ale taky díky tomu, že většina kapitol obsahuje dopis nebo e-mail, které si mezi sebou Declan s Juliet píší.
Oceňuji, že se během příběhu postavy rozvíjí a mění své chování.
Rozhodně doporučuji.

05.02.2020 5 z 5