malkina11 malkina11 komentáře u knih

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Óóóóó...tak tohle byl koncert!!! Nádherný příběh psaný s ryzím citem pro představivost čtenáře. Vstoje tleskám a volám: "BRAVO!" Alena Mornštajnová je pro mne královnou současné české beletrie a moc se těším na její další knihu.

17.10.2019 5 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Tak tohle mi opravdu sedlo, jak prdel na nočník. Opravdové příběhy, nad kterými se pousmějeme, protože nám jednoduše v mnohém musí připomenout náš osobní životní příběh, který je poznamenaný životem našich rodičů, prarodičů a kraje, kde jsme vyrostli. Jazykově je to velká lahůdka, která se svého věhlasu určitě zaslouženě dočká. Za mě teda opravdu moc fajnový literární počin a stávám se fanynkou Petry Dvořákové, které jsem dosud nevěnovala pozornost. Pochvalu si jistě zaslouží i líbivý obal knihy, který zaujme a přiláká pohled čtenáře.

21.05.2018 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Miluji knihy, které podají "ruku" a umožní čtenáři překročit okraj stránky, jít dál a hlouběji k pochopení příběhu... Naprosto skvostný literární počin!!!

25.05.2020 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Tohle by měla být povinná literatura pro ufňukance dnešní doby! Není to veselé čtení, ale dotkne se srdce a na dlouho se uhnízdí ve vaší mysli.

28.11.2017 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Uff...

16.12.2020 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Upřímně uvěřitelný civilní příběh života ženy dělá z této nevelké knihy velký román. Vynikající záležitost...

22.11.2020 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Bylo to tak krásné..., že to ve své omezenosti ani nedokážu popsat...

05.02.2018 5 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Nádherné...nádherné to bylo...

06.04.2021 5 z 5

Dokonalé stopy Dokonalé stopy Helen Fields

Slušná jízda...sympatičtí hrdinové, napětí stále ve střehu. Velice povedená a řemeslně zpracovaná detektivka.

18.03.2021 5 z 5

Slavík Slavík Kristin Hannah

Madame Metla si zaslouží ***** za naprosto výstižné hodnocení :-) Slavík je krásný román o podobách lásky, odvaze a statečnosti, vině a odpuštění, bytostném lidském dobru a nelidském zlu ...Závěr se přes slzy četl opravdu těžko...jsem ráda, že mne tato kniha neminula.

07.09.2020 5 z 5

Prázdniny v Evropě Prázdniny v Evropě Ladislav Zibura

V domácí karanténě nemůžete jinak než cestovat s prstem po mapě nebo cestovat s princem Ládíkem. Po té mapě stejně sáhnete, protože vás zajímá, kde leží město v Polsku, proslavené výrobou mýdel z ušního mazu :-))) Zažíváme nelehkou dobu a i já jsem v této trudné době uronila slzu (smíchu), když jsem konečně přišla na to, jak řádně uctít Pána (panákem přeci :-)). Co dodat …mám toho kluka ušatýho moc ráda, a to nejen proto, že je od nás, ale protože mi s každou další knihou dokazuje, že lidí s dobrou duší je na tomto světě pořád dost a on má tu odvahu je vyhledávat (mamince se tedy nedivím, že má o něj strach :-))). Těším se na live one man show , která bude nepochybně stejně skvělá jako tato kniha.

09.04.2020 5 z 5

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Už tady v komentářích mnohé zaznělo...takže co napsat víc...Myslím si, že napsat ve věku autorky román tohoto formátu a takové kvality svědčí o skutečném mistrovství a s těmi, kteří jsou o tom rovněž přesvědčeni, bez okolků zvedám ruku a palec nahoru!

01.08.2022 5 z 5

Kyselé třešně Kyselé třešně Lenka Chalupová

Tahle kniha mi pomohla překonat období čtenářské krize. Je to mimořádně zdařilá záležitost zachycující nešťastnou dějinnou událost naší země, o které jsem se do chvíle, než jsem přečetla tento příběh, nikdy předtím neslyšela. Jsem přesvědčená o tom, že tomuto příběhu by moc slušelo filmové plátno. Děkuji Lence Chalupové za skvostný čtenářský zážitek a těším se na její další knihu.

31.01.2022 5 z 5

Strážce nádrže Strážce nádrže Zdeněk Svěrák

Skvělá odpolední chuťovka! Pan Smrček mě rozesmál k slzám, když psal svému řediteli o kolonoskopickém vyšetření..., a pak ještě mnohokrát. Kamarád Ruda Málek je podobný borec...jeho akce "Nahoře BEZ" taky nemá chybu. V knize jsou zmíněny i významné dějinné momenty této země (Dubček, doba normalizace, vzpomínky na Havla), které dokreslují život a dobu pana Smrčka. Je to milé, laskavé...jako pohlazení, a tak to snad umí jen pan Svěrák. Děkuji mu za to !!!

19.10.2018 5 z 5

Doktorka z domu Trubačů Doktorka z domu Trubačů Ilona Borská

Nechápu, že jsem o této výjimečné ženě dosud nic neslyšela a že se jejího příběhu ještě nechytili filmaři. Osud této ženy si zaslouží, aby se dostal do širšího povědomí. Dlouho jsem nečetla nic, co by mne tak hluboce zasáhlo a jsem ráda, že se mi tato kniha dostala do rukou.

02.05.2018 5 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Když jsem před dvěma lety četla fenomenální Dědinu, věděla jsem jistě, že česká spisovatelská obec našla nový talent. Tomuto přesvědčení zůstávám po přečtení Chirurga stále věrná. Dvořka zůstává mojí favoritkou, líbí se mi její styl psaní, protože mám pocit, že skrze něj poznávám i autorku samotnou, a to i v případě, že hlavním hrdinou románu je muž. Hynkův příběh je vyprávěn nesmírně věrohodně, znalost nemocničního prostředí se promítá ryze autenticky a život v něm i mimo něj je náročný. Jak ve výchově dětí, která představuje nejtěžší práci v životě a výsledek není hned vidět a pak tu nemocniční, která "hned" vidět je, ale vyžaduje odpovědnost, za kterou se někdy musí "platit" a navíc těžkou práci s lidmi, kterým můžete a nebo nemůžete věřit, ale nějak s nimi vyjít prostě musíte. A pak taky potřebujete občas být sám sebou...a to je snad to nejtěžší...přiznat si pravdu...No, a tak to v tom prostým životě většinou prostě je...:-))Skvělá práce, Dvořka! Jen tak dál...

14.05.2020 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Po Haně jsem se s chutí vrhla na další literární počin této talentované spisovatelky. A nebyla jsem zklamaná, opět se jednalo o skvěle vystavěný a čtivý román. Stejně jako u Hany, tak i tady jsem přemýšlela o tom, kdo by představoval jednotlivé postavy na filmovém plátně. Myslím, že by to pro filmaře mohla být zajímavá látka...Tak...jdu na Hotýlek! :-)

13.12.2017 5 z 5

Katova dcera Katova dcera Oliver Pötzsch

Přišlo mi příhodné začít číst v předvečer filipojakubské noci knihu o čarodějnicích. Příhodné to nakonec bylo i vzhledem k současné situaci - městská rada v románu řeší výstavbu chorobince (leprosária) pro nemocné leprou, kteří zvonili zvony a řehtali řehtačkami, aby se jim zdraví lídé zdaleka vyhnuli. Příjemná historická detektivka, kde kat a medik zamilovaný do katovy dcery pátrají po vrahovi dětí, které hledaly útočiště u porodní báby, falešně obviněné z čarodějnictví.
Příjemné, pohodové čtení, ráda si přečtu další díl.

14.05.2020 5 z 5

Můj příběh Můj příběh Michelle Obama

Vždycky s mi ta ženská líbila, vždycky mě zajímala...Po přečtení téhle knihy jsem se stala její fanynkou. Jestli si mám nějak představit ideální první dámu, tak Michelle Obamová tuto mou představu do puntíku naplňuje. Skutečně velmi pěkná kniha!

12.02.2020 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková