Malíček Malíček komentáře u knih

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Knihu jsem přečetla během pár dní. Příběh se mi opravdu líbil a navíc styl autorčina psaní je tak... lehký, kniha se čte v podstatě sama. Hlavní hrdinka je sympaťanda od pohledu a Will je ... prostě Will.
Kdybych já hlupanda nejdřív přečetla knížku a až poté se podívala na filmové zpracování, určitě bych Než jsem tě poznala v knižní podobě ocenila víc. Film se mi líbil moc a je vskutku prakticky identický s knihou.
Za obálku připisuji další plusové body.
Určitě doporučuji všem nenapravitelným romantičkám!

25.11.2017 5 z 5

Neopouštěj mě Neopouštěj mě Laura Kneidl

Ani druhý, závěrečný díl této série mě nezklamal. Kniha se čte skoro sama, Luca je pořád sexy a skladkej, co víc by si člověk mohl přát.
DOPORUČUJU! Je to super čtivo na pozdní večery při svíčce a kakau. A já jsem trochu nešťastná, že už mám oba díly za sebou.

10.10.2021 5 z 5

Nedotýkej se mě Nedotýkej se mě Laura Kneidl

Já jsem tak moc nadšená z téhle knihy, jako jsem už nějakou dobu ze čtiva nebyla. Román obsahuje pro mě všechny podstatné věci... poznávání, pomalou romantiku, dobré přátelství, sympatické hlavní postavy.
Lucu jsem si strašně oblíbila a rozhodně mi dokázal vytvořit motýlky v břiše. Autorka příběh úžasně napsala, takže se krásně a svižně čte a jednotlivé kapitoly končí zajímavě, takže nutí člověka do neustálého pokračování.
No já jsem si čtení téhle knihy rozhodně užila a mohu ji s čistým svědomím doporučit dál!

10.10.2021 5 z 5

Ztracená naděje Ztracená naděje Colleen Hoover

Za mě rozhodně jedna z top knih od Colleen Hoover. Takhle autorka je pro mě královnou romantiky a její styl psaní mě vždy naprosto vtáhne do příběhu.
Sky a Dean... tahle knižní dvojice je pro mě srdcová záležitost. Knihu Bez naděje jsem přečetla během jednoho dne a u Ztracené naděje tomu nebylo jinak. Miluju jiskru, která v knize je, miluju celý příběh, který není založen na samotné romantice.
Obrovské doporučení!

10.09.2021 5 z 5

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Neal Shusterman opět válí!
Musím se přiznat, že mi opravdu vyhovuje jeho styl psaní, protože píše čtivě, přesvědčivě a člověka dokáže do příběhu krásně vtáhnout. Bez šance je opravdu mrazivý příběh, který jsem přečetla jedním dechem. Další brilantní kniha s myšlenkou, která se ale zároveň stále drží cílové skupiny, pro kterou je určena.
Myslím, že ostatní komentáře jsou vystihující dostatečně, takže za mě už snad jen velké doporučení.

22.05.2021 5 z 5

Psí poslání Psí poslání W. Bruce Cameron

Skvělá kniha se psím hlavním hrdinou, který se žene za svým posláním. W. Bruce Cameron má naprosto úžasný styl psaní, který člověka vtáhne na začátku a vyplivne na konci. Emocionálně naprosto rozebraného.
Kniha se čte jedním dechem, je svižná, ale s myšlenkou. Příběh psí dušičky je vtipný i smutný zároveň, překvapující i předvídatelný. Vyprávění z pohledu psa pro mě bylo navíc něco nového a určitě to považuji za dobrý krok, protože jen díky tomu je příběh tak skvěle vykreslen.
OBROVSKÉ DOPORUČENÍ! A nemůžu se dočkat, až se pustím do dalších dílů, od kterých očekávám taky naprostou bombu.

04.05.2021 5 z 5

Losos v kaluži Losos v kaluži Markéta Lukášková

Markéta Lukášková je jedna z českých autorek, kterou fakt můžu. Autorčin styl psaní je jednoduchý a její knihy se tak skvěle čtou.
Myslím, že tenhle příběh je velmi originální, zábavný, odpočinkový a občas donutí člověka se zamyslet.
Za mě můžu doporučit!

08.03.2021 4 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Není divu, že Smrtka se stala jednou z nejlepších knih roku 2018 na mnoha blozích i internetových stránkách.
Originální příběh, kdy vám stránky prakticky mizí pod rukama. Sympatické hlavní postavy a nevšední děj, který vás nutí se zamyslet. Velmi čtivé a zkrátka BRILANTNÍ.
Rozhodně doporučuji! Dávám pět hvězdiček a jen škoda, že jich nemohu dát víc, protože tahle kniha si to rozhodně zaslouží.

14.07.2019 5 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Za mě zatím asi nejlepší kniha od této autorky. Silné téma skvěle a čtivě zpracované.
Colleen je pro mě obecně jednou z nejlepších autorek young adult romantiky současnosti, ale tohle? To je opravdu nádherně napsaný příběh, který se výborně čte, není úplně tak předvídatelný a člověka rozhodně obohatí.
Doporučuji všem!

11.06.2019 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Nechápu, že jsem Harryho Pottera začala číst až nyní. Tenhle svět je tak krásně vyobrazen, součástí knihy (nejnovější vydání) je i mapa a člověk si tak dokáže lépe představit, jak to v Bradavcích asi vypadá.
Druhý díl se mi líbil možná ještě o něco víc než ten první. Děj krásně plyne a je originální, postavy jsou báječně popsané. Všechno je tak kouzelné a je neskutečné, jak někdo dokáže takový svět vymyslet tak, aby vše hrálo dokopy.
Rozhodně doporučuji! Mladším i starším. Teď i za rok. Prostě si to přečtěte, prosím. Je to skvělé!

14.01.2019 5 z 5

Velké maličkosti Velké maličkosti Jodi Picoult

Jodi Picoultová je královna světové literatury. Pro mě rozhodně.
Velké maličkosti jsem přečetla jedním dechem a nestačila jsem se divit, jak jsou situace v knize krásně vylíčené a popsané. Děj mě vtáhl během prvních dvaceti stran a vyplivl až po poslední větě v knize.
Je až neskutečné, jaké věci se v minulosti děly, a které chyby jsme schopni opakovat i v dnešní době. Kniha mě šokovala, položila, odrovnala.
Autorka si vybírá samá zajímavá a leckdy dost ošemetná témata a já jsem strašně ráda, že jsem jejím knihám dala šanci. Určitě to také vyzkoušej!

21.10.2018 5 z 5

Paní půlnoci Paní půlnoci Cassandra Clare (p)

Cassandra Clare je pro mě opravdu královna young adult fantasy. Věřím, že série Temné lsti bude světově minimálně tak úspěšná jako Nástroje smrti.
Sice má Paní půlnoci zhruba 600 stran a musím se přiznat, že zhruba prvních 100 stran jsem se moc neorientovala, kdo je kdo a kdo co a proč dělá, příběh byl minimální, autorka se nás spíš snažila dostat do celého světa lovců stínů, ale přesto bych knihu s čistým svědomím doporučila dál. Já osobně jsem si zamilovala celý nápad se světem lovců stínů a upírů a dalších nadpřirozených bytostí. Na tuhle knihu jsem si ale asi nevybrala ten správný čas, protože jsem víc četla a míň se učila na zkoušky, což může mít fatální následky.
Ihned jsem se vžila do postavy Emmy a záviděla jí celý vztah, který prožívá s Julesem jako jeho parabatai. Během čtení jsem se usmívala i zírala s pusou dokořán. Maličký Tavy mi přirostl k srdci a u scény s cukrem jsem se opravdu bavila.
Pokud jste četli Nástroje smrti, tak neváhejte ani nad touto knižní sérií. A pokud ne... tak asi také neváhejte. Možná budete potřebovat nějaký čas na vstřebání docela dosti postav, ale jakmile se začtete, děj se rozjede a celý tento imaginární svět vás naprosto pohltí.
Za mě 5 hvězdiček bez debat.

15.05.2018 5 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Skvělá kniha s nádhernými ilustracemi!
Fejetony se mi moc líbily a během čtení jsem se stále usmívala. Není to nic, co by vám nedalo spát, zato je to čtivé, vtipné a zároveň smutné, milé, ze života a jsem si jistá, že pokud se začtete, hodně si tohle dílko oblíbíte.
Za mě určitě palec nahoru a doporučuju.

21.02.2018 4 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Tahle kniha se mi moc líbila. Příběh mě zaujal, styl psaní pro mě taky dobrý a ten konec? Nečekaný.
Pokud tohle má někdo třeba v seznamu četby na maturitu, okamžitě to berte. Je to fajn a budete to mít přečtené raz dva.

03.01.2018 4 z 5

Bezpečný přístav Bezpečný přístav Nicholas Sparks

U Sparkse snad nejde udělat chybu a vybrat si špatnou knihu, protože všechno, co jsem od něj četla, se mi líbilo.
Bezpečný přístav je zajímavý příběh plný lásky i zrady, který se skvěle čte. Hlavní postavy mi byly sympatické a užívala jsem si to napětí, které prostoupilo celou knihu.

08.11.2022 4 z 5

9. listopad 9. listopad Colleen Hoover

Colleen je pro mě jako zjevení. Nechápu, že mě opravdu všechny její knihy zaujaly, některé mi nedaly spát, rozesmály mě i rozesmutnily.
9. listopad je knížka, která se opět báječně čte, moc mi vyhovuje styl psaní autorky. Příběh je neotřelý, zajímavě pojatý a nemohla jsem se od něj odtrhnout. Naprosto mi sedl humor hlavních hrdinů a čtení jsem si neskutečně užila. Knihu i autorku celkově mohu opět jen a jen doporučit. Nezklame!

06.12.2021 5 z 5

Mlčící pacientka Mlčící pacientka Alex Michaelides

Kniha se mi bohužel nelíbila a dál bych ji určitě nedoporučila, myslím, že ve světové literatuře žánru "psychologický thriller" existují mnohem poutavější příběhy, které stojí za přečtení.
Nesedl mi styl psaní autora, kniha byla na můj vkus až příliš neuvěřitelná a postavy nebyly vykreslené do hloubky, ale jen povrchově. Je pravda, že obsah je poměrně originální, ale ke knize mi vůbec neseděl konec a vlastně celý zvrat v ději. Také jsem si všimla některých nesrovnalostí, kterých se autor dopustil, což příběhu určitě nepřidalo.
Za mě zkrátka ne, i když je mi to líto. Od knihy jsem určitě čekala víc. :(

18.09.2021 1 z 5

Jeden plus jedna Jeden plus jedna Jojo Moyes

Jojo Moyes se řadí v mé knihovně mezi přední autory romantiky. Příběh Jeden plus jedna se skvěle četl, skrývá v sobě opět hlubší myšlenku a ještě je napsaný tak uvěřitelně, až jsem z toho byla zaskočená.
Za mě jedině doporučení.

10.09.2021 5 z 5

Všechno, úplně všechno Všechno, úplně všechno Nicola Yoon

Knihu jsem četla v originále a byla to opravdu jednohubka. Děj hezky plynul a styl psaní mi sednul.
Vzhledem k tomu, že jsem viděla i film, se ale v tomto případě musím postavit spíše na stranu filmového zpracování. To mi přišlo více propracované, detailnější. Zvraty se v knize staly vždy během pár stránek (jestli vůbec). Postrádala jsem také více emotivních částí, hlavní postava -Maddy- byla jako z ledu. Olly mi na druhou stranu přišel moc milý, a i když romantická linka se mi zdála být spíše v pozadí, tak jsem si ji užila.
Celkově knihu asi spíš doporučuji, ale myslím, že jsou na trhu i lépe zpracované příběhy s lékařskou problematikou určenou pro mladé dospělé. :)

14.07.2021 3 z 5

Nimbus Nimbus Neal Shusterman

Já to naprosto miluju! Nechápu, jak někdo může vymyslet takhle zajímavý a neotřelý svět. Neal Shusterman je za mě jeden z nejlepších autorů dystopií a nemůžu se dočkat, až si přečtu třetí díl Smrtky.
Nimbus byl neskutečně pohlcující, zajímavý, napínavý, vtipný a k hlavním postavám jsem si utvořila zase o něco hlubší pouto.
Myslím, že tahle kniha nepotřebuje nic víc než OBROVSKÉ DOPORUČENÍ!

14.05.2021 5 z 5