mala.bloncka mala.bloncka komentáře u knih

Projekt Kronos Projekt Kronos Pavel Bareš

No tak to byla masakrální kniha! Hltala jsem každou větu :)

05.12.2019 5 z 5

Cesta Cesta Cormac McCarthy

Čekala jsem od knihy trošku více. Vadila mi nepřímá řeč, strohé věty, a tím pádem nebyla pro mě tak emočně bohatá. Téma zajímavé, ale doporučovat ji nebudu ..

13.11.2019 4 z 5

Modrá Modrá Maja Lunde

Tyto apokalyptické témata mě děsně baví!! Dost jsem se u knihy "bála", protože si to sakra představte, jak dlouho tady bez vody asi vydržíme??
Velmi čtivá kniha a měl by si ji každý povinně přečíst, stejně jako Historii včel od této autorky.

29.10.2019 4 z 5

Vegan v kondici Vegan v kondici Brazier Brendan

Pro mě jako vegetariána a sportovce, to byla velmi zajímavá kniha. Pěkně vysvětlené a důležité věci (vitamíny, složení jídla, atd.)

14.10.2019 5 z 5

Ostrov Ostrov Sigríður Hagalín Björnsdóttir

Velmi zajímavé téma, občas mě z toho šel mráz po zádech, jak moc se to může blížit realitě.. jen mě trošku zklamal příliš rychlý konec, kdy si mohla s ním autorka vyhrát déle :(

27.09.2019 3 z 5

Blackout – Zítra bude pozdě Blackout – Zítra bude pozdě Marc Elsberg (p)

Rozhodně jsou lepší knihy s touto tématikou. Nutila jsem se do čtení a prokousávala se, ale půlce jsem ji musela odložit :(

27.09.2019 2 z 5

Hračkář Hračkář Andrew Mayne

Za mě první kniha byla teda lepší. Občas jsem se ztrácela ve vědeckém objasňování. Konec až moc zfouknutý, škoda. Čekala jsem zajímavější závěr

01.09.2019 3 z 5

Doufejme v to nejlepší Doufejme v to nejlepší Carolina Setterwall

Ze začátku jsem byla rozpačitá, překvapil mě styl psaní, odstavce a skoro žádné přímé věty s úvozovkama. Tudíž byla četba trošku na dýl a musela jsem od knihy odpočívat, nešla přečíst na jeden ráz. Ale silný příběh a líbily se mi emoce Caroline po ztrátě manžela, jak se vyrovnávala s tím, že musí vychovávat sama roční dítě, vše popsané opravdu dopodrobna. Doporučuji!

21.08.2019 4 z 5

Ani muk Ani muk David Jackson

Nečekala jsem nic závratnelho, od toho tu jsou lepší detektivky. Byla to fajn odpočinková kniha.

14.08.2019 3 z 5

Nimbus Nimbus Neal Shusterman

Bála jsem se, že by mě mohl druhý díl zklamat, protože Smrtka nastavila level hodně vysoko. Ale ne. Bylo to skvělý. Fakt!

14.08.2019 4 z 5

Prokurátor Prokurátor Paulina Świst

Musela jsem ji po půlce odložit, hodně nudila :( styl psaní mě vůbec nebavil.

14.08.2019 1 z 5

Historie včel Historie včel Maja Lunde

Je až smutné, jak moc na planetu má člověk vliv. Bylo mi z knihy lehce úzko ..ale brilantně napsané

17.07.2019 5 z 5

Pražské jaro Pražské jaro Simon Mawer

Kniha mě úplně pohltila svým dějem. Příběhy se krásně prolnuly a nastínily nám období okupace. Klobouk dolů panu Mawerovi, že tak bravurně nastudoval naše dějiny, které se snad už nikdy nebudou opakovat...

15.07.2019 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Alena Mornštajnová je mojí novou oblíbenou spisovatelkou!!

30.05.2019 5 z 5

Clona Clona Samuel Bjørk (p)

Bjork opět nezklamal a drží si lajnu vysoko, jako ji nastavil v první knížce!

20.05.2019 4 z 5

Občas lžu Občas lžu Alice Feeney

Knížku jsem fakt hltala. Musela jsem si ale pořád hlídat kdo je kdo, protože jinak se šlo lehce ztratit. Super příběh ..

20.05.2019 5 z 5

Ztracený Ztracený Tim Weaver

Já nevím, asi jsem od ní čekala více . Mnohdy jsem se nudila a několik kapitol jsem přečetla jen abych už byla dál. Ke konci už se četla rychle, ale.. znám lepší thrillery

22.12.2018 3 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Stejně tak fajn jako předchozí díl, ikdyž konec byl silně předpovídatelný :) a docela dost "americký happyend". Ale líbila se mi..

18.07.2018 4 z 5

Ta druhá Ta druhá Michelle Adams

Nebyla úplně špatná, ale ani úplné dělo. Musela jsem se občas nutit, abych ji dočetla..

26.06.2018 2 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Nemohla jsem se od příběhu odtrhnout, dokud jsem ji celou nepřečetla! Jako všechny jeho knihy ..

26.06.2018 5 z 5