mala.bloncka mala.bloncka komentáře u knih

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Prince Ládíka mám moc ráda! Chodím i na jeho přednášky, takže jeho knihy znám a je to velký sympaťák a upřímný člověk. Knihu vypráví příjemně a vtipně. Nevadilo mi, že občas popisoval důkladněji některé místa či situace. Mohla jsem se aspoň lépe vžít do příběhu a jakobych šla na pouť s ním :) Doufám, že co nejdříve se opět někam vydá a záhy na to vydá opět skvělou knihu!

26.06.2018 5 z 5

Milující sestra Milující sestra Petr Eisner

Lehká oddechovka, měla jsem přečteno za pár hodin, úplně mě to pohltilo :)

06.08.2011 4 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Je to moje první knížka od Remarqua, po které jsem sáhla. A výsledek? Naprosto vynikající! Popisuje svoji nespokojenost s válkou bravurně a občasné naturalistické popisování zranění zapadají do skvěle napsané knížky.

17.01.2011 5 z 5

PS: Miluju Tě PS: Miluju Tě Cecelia Ahern

Dokonale romantický román

Parfém: Příběh vraha Parfém: Příběh vraha Patrick Süskind

Knížku jsem četla velice dávno, ale znova bych si ji už asi nepřečetla. Viděla jsem i film, ale je to pro mě průměr.

08.12.2010 3 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Dokonalý příklad Stalina a spol. na co Orwell naráží. Zvláštní, jak rychle se to dokáže strhnout v absolutní samovládu ....něco na tom bohužel bude. Skvělá knížka!

08.12.2010 5 z 5

Černý kocour a jiné hororové povídky Černý kocour a jiné hororové povídky Edgar Allan Poe

Poe je kapitola sama o sobě, tudíž snad ani není potřeba komentáře. U mě vítězí povídka Černý kocour.

08.12.2010 4 z 5

Pán much Pán much William Golding

Děkuji povinné četbě za to, že jsem si ji musela přečíst, rozhodně toho nelituju! Tuto knížku mám velice ráda, skrývá v sobě lidskou zlobu, demokracii a absolutismus a také brutalitu a když se tyto dvě varianty zvrhnou, dopadne to nečekaně. A navíc v dětském podání.

Oliver Twist Oliver Twist Charles Dickens

Četla jsem tuto knihu i viděla film, ale knížka je zaručeně lepší! Charles umí psát dětské příběhy!

08.12.2010 5 z 5

David Copperfield (zkrácené vydání) David Copperfield (zkrácené vydání) Charles Dickens

Jelikož většina z nás ví, že Charles pocházel z chudých poměrů a nějakou dobu také pobýval na ulici, tak se jeho život z dětství odráží také v jeho dílech. Píše o dětech (sirotci), kteří jsou nějakým způsobem ochuzeni o lásku, lépe řečeno nemají rodiče nebo je ztratili a píše stylem, který mi hřál srdce. Mám ho jako autora ráda!

Eragon Eragon Christopher Paolini

Kdo má rád fantasy příběhy, je tohle přesně pro něj! Od začátku až do konce mě to strhlo do děje a jelikož jsem zastánce nadpřirozených věcí, ráda čtu tyto knihy.