Černý kocour a jiné hororové povídky

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

V povídkách tohoto výběru se čtenář setkává s jinou, temnější realitou, rozum se střetává s nepravděpodobností a objevuje se nadpřirozeno. Poe je právem považován za průkopníka hororových příběhů, který svými texty ovlivnil generace spisovatelů a pro mnohé z čtenářů dodnes zůstává nepřekonaným. Originální ilustrace známého argentinského umělce Luise Scafatiho výjimečným způsobem dotvářejí atmosféru Poeových příběhů... Obsahuje povídky: • Černý kocour (The Black Cat) • Jáma a kyvadlo (The Pit and the Pendulum) • Předčasný pohřeb (The Premature Burial)...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/2624/cerny-kocour-2624.jpg 4.5462
Žánr
Literatura světová, Horory, Povídky
Vydáno, B4U Publishing
Orig. název

El gato negro y otros relatos de terror, 1842

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (32)

Kniha Černý kocour a jiné hororové povídky

Přidat komentář
Kontryhelka
02.12.2020

Starý dobrý Poe a jeho nesmrtelné a vynikající povídky, které neztrácí nic z toho nejlepšího ani po 100 letech od svého vzniku. Pořád fascinuje jak čtenáře, tak osoby od filmu a vznikají stále lepší a lepší díla. Já jsem velký fanda pana Poea. Za mně pecka a skvost.

Kate72
25.11.2020

Tři krátké hororové povídky od známého spisovatele. Nejděsivější byl pro mě asi Černý kocour, chudák kocour....


blackoutzuzi
26.10.2020

Tři skvělé povídky, ideální na večer - zachumlat se do deky, zapálit svíčky a naladit se na tu správnou hororovou náladu tady od mistra :) Napínavé, mrazivé a strašidelné čtení, který moc doporučuji!

666Jitka
17.12.2019

Povídky z pera mistra a otce tohoto žánru jsou, jak jinak, než vynikající, jedinečné, napínavé, mrazivé a opravdu "strašidelné" ...

Delphín
17.07.2019

Kdyby mi někdo řekl toto dílo vzniklo v 19. století, nevěřil bych. Pou měl opravdu talent! Do svých knih dal napětí, hluboké myšlenky ale hlavně dokázal zařídit aby čtenář dokázal s hrdinou dokonale cítit. To ne každý zvládne s takovou bravurou. Moje konečné hodnocení? 100% by si to měl každý přečíst. Aspoň tomu dát šanci. Za mě naprostá paráda!

DeepSea21
21.06.2019

Mráz po zádech.

katushah
12.06.2019

Miluju černé kočky. A povídky jsou výborné.

Anna 13
02.01.2019

Neuvěřitelné...
Tleskám mistru hororu, který si při samotném psaní musel procházet peklem...

Jak velký vliv měl na jeho vybroušené úvahy alkohol a drogy? Dokázal by tohle vymyslet natož napsat, kdyby nebyl pod jejich vlivem?
Jeho osud je tragický, ale jeho díla nesmrtelná.

Černý kocour a Jáma a kyvadlo jsou bezpochyby povídky, ze kterých se vám udělá zle, trnete hrůzou a očekáváte nevyhnutelné.
Předčasný pohřeb byl nádherným zamyšlením a měl překvapivou pointu, ale na již zmiňované povídky neměl.

Těším se na Havrana a další jeho díla.


Jeden z mála autorů, co je v maturitní četbě právem a co osloví.

1