David Copperfield (zkrácené vydání)

David Copperfield je rozsáhlý román, zachycující nejen životní příběh hrdinův od narození do let zralosti, ale i široký obraz anglické společnosti. V tomto vydání vychází jenom první část, Davidovo dětství. Příběhy i hořké zážitky, které jsou v mnohém i spisovatelovou zpovědí a vzpomínkou. Budete je jistě číst jedním dechem. Tato knížka by pro vás měla být prvním setkáním se spisovatelem a s hrdinou, abyste se za pár let vrátili k celému dvojdílnému románu. Pro čtenáře od 11 let upravila Alena Benešová....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/44_/44696/david-copperfield-44696.jpg 4.2245

David Copperfield (1850)

Dobrodružné, Pro děti a mládež
Vydáno:, Albatros (ČR)

Kniha David Copperfield (zkrácené vydání)

MissAngee
17.02.2018

Kniha ode mě dostala 3 hvězdy - měla jsem pár výhrad. Pro čtenáře, kteří moc nerozumějí starší češtině, by byl David Copperfield pravděpodobně obtížná četba. Já sama si občas musela přečíst větu dvakrát, protože mi dělalo potíže pochopit její význam. Chvílemi se mi četba zdála zdlouhavá a nezáživná, asi proto, že věty byly hodně dlouhé, ale když vezmu v úvahu, jak dlouhé byly ty z Macha a Šebestové, ve srovnání je D.C. méně náročný. Způsobilo mi to jen menší problémy s přehledem.
Jinak na mě Copperfield udělal dobrý dojem. Poučná, dojemná, trochu smutná kniha, ale se stále laskavým hrdinou, na kterém se nijak hrozně nepodepsaly jeho životní útrapy. Vyprávění "z očí do očí" dělalo knize lidštější dojem. V některých situacích je skrytý humor - jako např. s přítelem číšníkem. Během čtení jsem často zapomínala na svět kolem sebe, protože jsem si připadala, jako kdybych viděla očima malého Davida, hýbala jeho rukama a byla jím.

Safienka
14.09.2017

Musím žasnout, jak to bylo před x lety jiné. Jak se lidé chovali jinak k dětem a co se všechno dělo. Jak to i děti měli nastavené jinak, vystačily si s málem. Četlo se to dobře, místy trochu zdlouhavé, ale na tu dobu...super zážitek :-) Dokonce se člověk dočkal i finálních vtipných úryvků.

Damato
22.02.2016

Díky Databázi jsem si vzpomněla na knížku, nad kterou jsem probrečela i prosmála mládí a docela vážně jsem tehdy přesvědčovala rodiče, že v dětských domovech je plno smutných a opuštěných dětí, které bychom měli adoptovat a tím jim usnadnit - pro mě naprosto "nešťastný život". No, nestalo se tak, ale David byl - ne byl, to je špatně, doposud je- moje milovaná kniha a už se těším, až v knihovně u písmenka D budu hledat Dickense a pak vytáhnu opět po letech tento svazek. Jak jsem na tebe mohla zapomenout, promiň Davide.

woodward
10.02.2016

K téhle knížce se mi váže zvláštní vzpomínka. Něco jsem překládal, byly tam citace z Dickense, tak jsem si říkal, že to radši vezmu z prověřených zdrojů, protože je to klasik, každej to zná, tak nebudu vymejšlet. Citát z Nadějných vyhlídek jsem vyhledal ve vlastním výtisku, ale pro Davida Copperfielda jsem musel do knihovny. Jenže v knihovně nebyl, aspoň v příslušném regálu jsem ho nenašel, tak jsem se šel zeptat slečny knihovnice a veden jistotou, že jde o klasika, kterýho každej zná, jsem řekl jenom že potřebuju Davida Copperfielda, jenže se zdá, že ho tady nemají. Slečna se usmála, ujistila mě že ho mají, že pro něj musí zajít do skladu - bylo mi divný, proč klasika schovávají ve skladu, ale nechtěl jsem vypadat jako šťoura a tu knížku jsem potřeboval. Slečna byla v cukuletu zpátky a s vítězoslavným úsměvem mi podala knihu o kouzelníkovi...

tess.for
27.01.2016

Jedna z nejlepších knih 19. století! Krásný romantický příběh, který by si měl přečíst každý, kdo má rád klasiku.

veronika97
16.10.2015

Krásný příběh malého vnímavého dítěte, které vyrůstá v rozumného muže. Dickens skvěle popisuje dobu, prostředí i charaktery postav. Nemohu říci, že by to byl typ knížky, kterou máte chuť přečíst jedním dechem. Chce to vstřebávat v klidu, abychom neopomněli různé detaily.
Doporučuji!

Nielada
30.12.2014

Četla jsem knihu, kterou vydalo nakladatelství Knihy Dobrovský v edici Omega. Děj se mi líbil, ačkoliv je velmi pohnutý, překlad byl úchvatný, zato neuvěřitelné mi připadalo, kolik chyb se v tomto vydání vyskytuje - chybějící nebo přebývající čárky, uvozovky atd.- musela jsem se hodně snažit, abych si toho při čtení nevšímala a nekazila si dojem. Toto vydání rozhodně nedoporučuji!!! Také se divím, že to byl vlastně jen první díl (nikde to tam není napsané), dozvěděla jsem se to až při bližším zkoumání na internetu.

Krami
22.10.2014

Pěkně zachycený příběh mladého Davida Copperfielda, ve kterém se světlá období jeho dětství střídají s těmi temnými. Během čtení na vás dýchne atmosféra doby Dickensova života (mládí), kdy pedantská výchova dětí nebo velká chudoba nebyly ničím neobvyklým.

NaturalBlonde
16.08.2014

Kdyby bylo možné, dám víc hvězdiček. Miluji Dickense a tato knížka je nádherná

kikies
16.05.2014

Velmi milá kniha a velmi sympatický hrdina... člověk by nad tím nešťastným dítětem zaplakal.

jasmína
23.02.2014

Kouzelná kniha, která mě zavedla do jiného světa, do světa odvážného a dobrosrdečného Davida Coppefielda. Ač neměl život lehký, zvláště v dětsví, dokázal se se svým životem poprat a mít ho rád.

Melic
04.12.2013

Pěkný příběh, který i v otupělém člověku občas vyvolá nějakou tu emoci. Napsaný je dobře, při čtení máte pocit, že jde o skutečné postavy.

Hrefna
16.08.2013

Dojemný příběh, ve kterém nevíte na čem jste. Doufáte, obáváte se, nevěříte, rozčilujete se a bojíte se knihu dočít, protože nechcete vědět jak to skončí. Krásná kniha plná velkých ušlechtilých citů a činů i těch nejhorších, kterých jsou lidé schopni.

JeKa
10.08.2013

Knihu jsem začala číst zejména kvůli Jihu proti Severu a Pravidlům moštárny, kde je hojně citována. Chtěla jsem totiž vědět víc než jen: první, co si pamatuju je, že jsem se narodil. Musím ale popravdě přiznat, že z počátku jsem musela se čtením hodně bojovat a začetla jsem se až tak nějak od půlky (nutno přiznat, že knihy z dětskými hrdiny mě nikdy příliš nebavily, takže jsem potřebovala počkat, než David trochu vyrostl). Jinak ale velmi zajímavý příběh...

Skjaninka
08.06.2013

Zaujímavá kniha o živote Davida, v ktorej sa (tak ako je u Dickensa typické) vyskytuje veľké množstvo postáv, ale celkovo je to príbeh výnimočný, dojímavý a občas aj úsmevný (nezabudnuteľná Peggotka a jej odstreľujúce gombíky), ktorý prečítate jedným dychom.
V úvode Dickens píše, že je to jeho najobľúbenejšia kniha a David Copperfield, ako dieťa jeho fantázie je tým, ktoré má najradšej. Ale pre mňa ako najobľúbenejšie Dickensove "dieťa" stále ostáva Oliver Twist, ktorého Copperfield neprekonal.

pakoshka
22.05.2013

Davide... Mám tě raději než Olivera.

tootsie
11.03.2013

Mnoho ľudí nevie, že tento román má dva diely. V češtine v poslednej dobe vychádza len upravené vydanie pre deti, ktoré obsahuje iba prvú polovicu románu (Davidovo detstvo). Ak si chcete prečítať aj druhý diel (Davidova dospelosť), musíte si zohnať staršie vydanie, z rokov 1955-1956. Takže odporúčam návštevu knižnice, stojí to za to.

Lily96
16.10.2012

Velmi zajímavá knížka, co jiného taky od mého oblíbence Dickense čekat. I když má "dobrý" konec, několikrát jsem se u ní rozbrečela. David by potřeboval tolik lásky a byl by ji i dostal, nebýt jeho nevlastního otce.....kruté, dojemné, vtipné. Rozhodně doporučuji.

Graine
15.08.2012

Nádherná klasika. Nepřestává mě rozplakávat scéna zamčeného Davida a šeptání skrz klíčovou dírku ve dveřích...

panjan
19.04.2012

Příběh Davida Copperfielda je dojemný a krutý zároveň. Dickens zde dává poznat jedny z nejhorších lidských vlastností a to je právě krutost, vlastní ubohost, nenávist, jež jsou všechny ztělesněny lidmi se kterými se David Copperfield na své cestě životem potkává. Vše se odehrává v dobrodružné atmosféře, jež Vás nutí otáčet stránku za stránkou a fandit malému Davidovi.

Citace: (1. věta knihy) Prokázat, zda se co hrdina vlastního životopisu projevím já sám nebo zda to místo zaujme někdo jiný,bude úlohou těchto stránek.

raisen
13.02.2012

Úžasné přiblížení /aspoň trochu/ tehdejší doby.

Madluska
05.12.2011

Jakkoliv se nám při hodinách literatury snaží učitelé knihy znechutit, Dickens si své čtenáře stále nachází. Myslím, že zásluhu na tom nese zejména jeho vypravěčské umění: od něj i jinak nudné popisy oblečení mají něco do sebe. :-) Nechtělo se mi ani věřit, že se do tragického příběhu o sirotkovi vejde tolik vtipu. Čtivé, zajímavé, zábavné.

Jakubisko
04.07.2011

Dickens dětské příběhy prostě umí. Přes svou bohatou autorskou sbírku se kupodivu vůbec neopakuje a každý jeho další příběh hltám jako smyslů zbavený. David Copperfield možná není tak syrový jako Oliver Twist, na druhou stranu bych ocenil jistou nadčasovost a větší "obyčejnost" příběhu, do kterého se čtenář má větší šanci vcítit.

Diabolka
09.04.2011

Dickens v Davidu Copperfieldovi položil základy řemesla biografického románu, a to základy sakra pevné a kvalitní. Těšila jsem se na každou další stránku.

mala.bloncka
08.12.2010

Jelikož většina z nás ví, že Charles pocházel z chudých poměrů a nějakou dobu také pobýval na ulici, tak se jeho život z dětství odráží také v jeho dílech. Píše o dětech (sirotci), kteří jsou nějakým způsobem ochuzeni o lásku, lépe řečeno nemají rodiče nebo je ztratili a píše stylem, který mi hřál srdce. Mám ho jako autora ráda!

bararich8

Četla jsem to v zjednodušené formě v angličtině...asi proto mi příběh možná někdy utíkal, ale jistě vím, že to bylo plné zvratů :) Doporučuju