Makůvka Makůvka komentáře u knih

Muž s unavenýma očima Muž s unavenýma očima Martin Goffa

Po dlouhé době, co jsem si přečetla českou detektivku a byla jsem mile překvapena. Žádné potoky krve, žádny popis brutálního násilí. Hned od první stránky jsem se do příběhu začetla. Nepřišlo mi tam nic navíc, nic zbytečného, je vidět, že autor čerpá ze svých zkušeností u policie a že zná i dokonale prostředí.
Určitě se pustím do dalších dílů této série.

17.01.2022 5 z 5

Pomalu hořící oheň Pomalu hořící oheň Paula Hawkins

Knížka se četla dobře. Vůbec mi nevadilo, že každá kapitola byla vyprávěna z pohledu někoho jiného, ale asi jsem od toho čekala trošku víc.

15.01.2022 3 z 5

Mrtvý muž přichází Mrtvý muž přichází Paul Finch

Moje první setkání jak s autorem, tak s touto sérií a musím říct, že jsem byla příjemně překvapená. Dlouho už jsem nečetla, tak akční knihu a troufám si říct, že jsem se i chvílemi bála. Začátek plynul celkem poklidným tempem a pak stíhala jedna akce za druhou. Představa husté mlhy s kombinací pískotu ve mě bude dlouho vyvolávat husí kůži.

11.01.2022 5 z 5

Žárlivost a jiné povídky Žárlivost a jiné povídky Jo Nesbø

Nebylo to špatný, i když dám asi raději přednost sérii HH než povídkám. Bylo to pohodové, rychlé čtení. Některé povídky byly fakt dobře promyšlené a konce překvapující, z toho se mi jiné zdály slabší. Ale i tak si může člověk udělat obrázek o tom, kam až může zajít žárlivost a nespokojenost ve vztahu.

06.01.2022 3 z 5

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

Pohodové, příjemné čtení. Jak už tady bylo řečeno, místy to bylo zdlouhavé, ale i tak jsem si to užila. Občas jsem hlavního hrdiny obdivovala, jak vše zvládal, občas jsem si říkala, že není možné, aby chlap vše tak řešil, litoval se a rozebíral svůj život. Je pravda, že od Hartla jsem četla lepší knížky. Tady mi chyběl trošku humor, ale jinak velice povedený román ze života.

01.01.2022 4 z 5

Žena v našem domě Žena v našem domě Andrew Hart

Asi jsem od knížky čekala něco jiného, víc akčního. Nemohla jsem se pořádně začíst a moc mě to nebavilo. Jak jsem se blížila ke konci, tak to začalo být zajímavější a konečně se něco dělo. Ale za mě zase konec až moc přestřelený a nereálný.

27.12.2021 3 z 5

Manžel do domu... hůl do ruky Manžel do domu... hůl do ruky Alena Jakoubková

Čas od času prokládám své oblíbené detektivky a thrillery něčím lehčím a romantickým. A většinou sáhnu po knížkách od paní Jakoubkové. Po dočtení, si říkám, že už další knížku od ní si nepřečtu, protože je to většinou nereálný příběh plný drahého jídla a luxusu.
Ale musím říct, že tato knížka patří k těm povedenějším, sice příběh málo uvěřitelný, ale mě se to tentokrát líbilo. Tak příště asi dám další knížce šanci. Ach jo....

21.12.2021 4 z 5

Cos to udělal? Cos to udělal? Matthew Farrell

Na tuto knížku jsem narazila úplně náhodou a musím říct, že se mi hodně líbila. Hned první kapitolou se děj rozeběhl v napínavé drama, žádná zbytečná omáčka okolo. Bylo to jak na houpačce, chvíli jste věřili, že víte, ale pak jste začali zase pochybovat.

18.12.2021 5 z 5

Bez příčiny Bez příčiny Ed James

Po dlouhé době, co se mi knížka vůbec nelibila. Ani jeden vyšetřovatel nebyl sympatický. Téma by bylo i zajímavé, ale nebylo propracované, rozhovory byly zdlouhavé a nudné.

17.12.2021 2 z 5

Nemesis Nemesis Agatha Christie

Agáta Christie je moje srdeční záležitost. Mám ráda vesměs všechny její knížky, ať tam vstupuje slečna Marplová, Poirot nebo jiný vyšetřovatel. Ale tuto knížku řadím mezi ty méně povedené. Začátek knížky sliboval trošku jiné vyšetřování, než na které jsem od Agathy zvyklá, ale postupně mě to přišlo zdlouhavé a místy až nudné vyprávění.

08.12.2021 4 z 5

Klikatá cesta Klikatá cesta Brian Freeman

I třetí díl této série byl fakt úžasný. Detektiva Frosta jsem si hodně oblíbila a doufám, že další díl na sebe nenechá dlouho čekat, protože ten konec ...

07.12.2021 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Tuhle knížku bych si asi sama nikdy nepůjčila, ale byla mi doporučena. A musím říct, že byla nádherná. Krásný, dojemný a místy až neuvěřitelný příběh dívky, později ženy a matky, s kterou se osud od samého začátku nemazlil. Ale ona i tak našla v sobě sílu a dokázala se radovat z maličkosti.
Člověk si ani neuvědomuje, jak to měli tenkrát vše složité a že i kostka cukru byla pro malé děti, ta nejsladší odměna.

02.12.2021 5 z 5

Takový hněv Takový hněv Cara Hunter

První stránky mě okamžitě vtáhly a přesvědčily, že to opět bude super čtení. Akorát jsem netušila, že se děj bude vyvíjet úplně jiným směrem, než jsem si původně myslela. Je vůbec někdo schopný takového hněvu, nenávisti a závisti....?
V knížce se mi líbil průběh vyšetřování, jak skládali důkazy kousek po kousku. Jediné co mě mrzelo, že jsem si z předchozích knih pořádně nepamatovala osobní životy vyšetřovatelů, kromě inspektora Fawleye a trošku jsem se ztrácela.

30.11.2021 5 z 5

Matčin hrob Matčin hrob Lisa Regan

Třetí díl a musím říct, že za mě zatím nejlepší. Smekám, jak to autorka dokázala vše zkombinovat, zamotat, zauzlit a postupně rozmotávat. Perfektně do toho zapadla i dějová linie policejní náčelnice Josie, kde popisuje svoje dětství.

25.11.2021 5 z 5

Stezka mrtvých Stezka mrtvých Sara Blædel

Za mě to byla moc pěkná detektivka, i když Stezka mrtvých je fikce. Některé části příběhu jsou založeny na starých ságách a vyprávění, jak dodává autorka na konci knihy a o to víc to bylo zajímavé čtení. A ukázka toho, co dokáže víra v určité náboženské hnutí

21.11.2021 4 z 5

Kdo je bez hříchu Kdo je bez hříchu Bo Svernström

Začátek knihy mě nadchnul, pohltil a hned vtáhl do děje, ale tak v půlce jsem se začala trošku nudit a přišlo mi to zdlouhavé. Konec ale všechno zase vrátil zpět, mrazivost, napětí a akci.
Jinak, knížku hodnotím jako hodně povedenou, narozdíl od policejního vyšetřování, které prakticky zničilo skoro celý život jednoho člověka.

14.11.2021 4 z 5

Vnitřní hlas Vnitřní hlas Brian Freeman

Za mě opět super knížka. Už z prvního dílu série jsem byla nadšená. A jízda pokračuje. Opětovné setkání s detektivem Frostem a jeho kocourem bylo příjemné, nechybělo tomu napětí a hlavně vše bylo promyšleno tak, aby do sebe zapadlo jako skládačka. Ke konci knížky si čtenar myslí, že je vše dořešeno, ale ještě pár stránek zbývá...

12.11.2021 5 z 5

Vražda v ledu Vražda v ledu Catherine Shepherd

Třetí díl série a za mě opět pěkná, čtivá detektivka. Žádná překombinovanost, přelidněnost a obešlo se to bez potoků krve. Knížka sice nebyla až tak propracovaná, ale hned od první stránky děj plynule běžel, ani napětí v ní nechybělo, na konci vše vysvětleno a ukončeno. Určitě si ráda přečtu další díl.

03.11.2021 4 z 5

První chyba První chyba Sandie Jones

Taková příjemná jednohubka, která vás na začátku chytne a nepustí. Libilo se mi vyprávění o životě Alice a pak samostatné vyprávění o Beth a nakonec, jak to autorka vše zkombinovala dohromady. I když knížka Matčina hra se mi zatím líbila z těch tří knížek nejvíce, i tak si tato zaslouží plný počet.

29.10.2021 5 z 5

Zabije tě Zabije tě Charlie Gallagher

Pěkná knížka i když téma domácího násilí už tak pěkné nebylo. Bylo to místy tak reálně a uveritelně napsané, až se mi chvílemi tajil dech.
Jinak vyšetřovatelé jsou díl od dílu sympatičtější a budu se těšit na další díl.

24.10.2021 5 z 5