Stezka mrtvých

Během rituálu zasvěcování do dospělosti zmizí patnáctiletý chlapec a zanedlouho se ukáže, že není jediným pohřešovaným. Proč všichni mlčí? Co skrývá tajemný les? Kdo používá Stezku mrtvých, po níž se za starých časů chodívalo k obětnímu dubu? Najdou se ve Hvalso i dnes vyznavači dávné severské víry, kteří bohům přinášejí oběti? Pátrání po pohřešovaném chlapci se pro Louise Rickovou stává nepříjemně osobním. Stopy totiž vedou na panské sídlo, kam se provdala Louisina nejlepší kamarádka Camilla a i ona má stejně jako Louise patnáctiletého syna. Vyšetřování odhalí temné stránky rádoby malebného dánského venkova, kde každý na každého něco ví a nebojí se toho využít. Louise opět musí čelit vlastní minulosti a čas navíc běží zběsilým tempem. Podaří se chlapce najít včas?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/470305/big_stezka-mrtvych-lrV-470305.png 3.855

Louise Ricková 8.

Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Práh

Dødesporet, 2013

Kniha Stezka mrtvých

edith79
06.12.2022

Předchozí díl mě naprosto nadchl a proto teď musím dát jednu hvězdu dolů. I tak to bylo velmi zajímavé, děsivé a tentokrát i velmi depresivní. Postavy se mi zamlouvají čím dál víc. Děj je nekomplikovaný a přitom velmi napínavý, žádné zbytečné dějové linky, autorka jde vždy přímo k věci. Proto tyto knihy nemají tolik stran, jak jsme zvyklí u jiných sérii, ale to mi při mém nedostatku času spíš vyhovuje. Takže zase velká spokojenost a už se chystám na Dávno zmizelá.

Aghatte
25.09.2022

(+ SPOILER) Ta ženská Louise mi tak pije krev... Jedna z nejvíce nesympatických hlavních postav.

Nuttelka
20.09.2022

(Audiokniha)
Od samého začátku je kniha napínavá, vtáhne do děje a nepustí do posledního slova. Louise se svým parťákem jsou skvělá dvojka a moc jim fandím. V tomto dílu přijdou na kloub partě "magorů", kteří si myslí, že můžou vše a prochází jim to... až do teď.

renefer
17.09.2022

Povedená severská krimi. Pochmurná atmosféra starých lesů a prastarých stromů spojená se severským náboženstvím. Žádné civilizované jednání nečekejte, vstupujete přímo do prastarých rituálů severu.

zdendula31
14.09.2022

Nebylo to úplně TOP,ale četla se moc hezky.

Vesmich
11.09.2022

Poslouchala jsem jako audioknihu při vaření a to celkem šlo. Nic extra napínavého, abych se zasekla a něco spálila, anebo vyděšeně utekla a ....něco spálila...V knižní papírové podobě bych byla náročnější a bezpečně vím, že by mi hlavní policistka lezla na nervy. Takto jsem se víc soustředila na děj a všechny ty nápady, co jich jen tam "kluci" různého věku realizovali..

Adush
28.07.2022

Perfektní thriller detektivka se zajímavým podkladem v severské mytologii. Příběh mě hodně bavil, zajímavé bylo propojení detektivky Louise i s ostatními případy ze sousedství, které se jí osobně dotýkaly.

Toňula
21.07.2022

Poměrně zajímavý detektivní příběh postavený na propojení zločinu a severské mytologie, sympatická hlavní hrdinka, která má za sebou tragickou minulost, která se objevují v předchozích dílech.O tom jsem neměla tušení a tudíž se ztrácela v postavách a souvislostech, což mi trochu zkazil požitek ze čtení.