Makůvka Makůvka komentáře u knih

Dokonalý zločin Dokonalý zločin Helen Fields

Opět super knížka a dokonalý zločin. Dobře propracované, týmové a člověk se občas i zasměje hláskám. No a Ava a Luc, co dodat? Jejich vztah je komplikovaný, ale proč tomu nedat šanci? Proč Ava pořád pochybuje a hledá nějaký problém? Holka sama neví co chce!!!

22.03.2022 5 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Moje první setkání s autorkou a musím říct, že jsem se ze začátku bála, jestli to nebude moc přeslazené a hlavně, jestli to není spíš určené pro mladší čtenáře než jsem já. Ale jak jsem se postupně začítala do knížky, tak jsem si uvědomila, že je to vlastně příběh se kterým se může setkat každý z nás, v jakémkoli věku. Je to krásný, emotivní, silný a taky z části smutný příběh. Člověk si řekne, že stačí jen odejít, spálit za sebou mosty, ale ono to tak jednoduché není. Hlavně, když toho člověka milujete.
Taky jsem přemýšlela, proč spisovatelka nazvala knížku " Námi to končí" a na konci jsem pochopila. "Nahá pravda" - moc pěkně se to četlo a i slza ukápla.

21.03.2022 5 z 5

Dokonalé ticho Dokonalé ticho Helen Fields

Mě se to opět moc líbilo. Tenhle vyšetřovací tým já fakt můžu, je sympatický, dobře sehraný a občas je s nima i sranda. Jelikož se k této sérii vracím po delší době, jsem ráda, že mi autorka osvěžila paměť a připomněla mi, jak se vyvíjel i osobní život hlavních hrdinů v předchozích dílech.

16.03.2022 5 z 5

Inkoust Inkoust Alison Belsham

Tento díl se mi líbil o fous víc než Tatérka. I když tentokrát tady z taterskeho prostředí moc nebylo. Autorka se více zaměřila na osobní životy hrdinů. Knížka se moc dobře četla, ale mě zde i v prvním díle rozčiloval vztah mezi vyšetřovateli.

10.03.2022 4 z 5

Sama proti všem Sama proti všem Brian Freeman

Thriller, který vás hned první kapitolou vtáhne do děje velice propracovaného a promyšleného příběhu. Děj je místy smutný, protože hlavní hrdinka zažila za svůj život hodně ztrát. Jak jsem se bližila ke konci, přišlo mi vše přehnané a nereálné. Ale čtenář pak pochopí.... I slza mi ukápla.

08.03.2022 4 z 5

Tatérka Tatérka Alison Belsham

Docela slušný thriller. Dobře se četl, žádná hluchá místa a tatérské prostředí bylo fakt zajímavé. Ale to policejní prostředí a ty vztahy mezi sebou, co tam mají!!! Neměli by vyšetřovatelé pracovat jako tým a né si házet klacky pod nohy?!!!
No jsem zvědavá na druhý díl...

01.03.2022 4 z 5

Poslední let Poslední let Julie Clark

Moc zajímavý námět a už při přečtení anotace jsem si říkala, že to bude dobré.
Hned na začátku se seznamujeme s nelehkým životem Cleir, žijící v luxusu, ale s despotickým manželem. A s příběhem samotářské Evy. Obě mají své důvody, které je vedou k tomu, aby chtěly utéct ze svého života. Mě osobně se líbila víc linie s Cleir. Ale možná jsem od toho příběhu čekala trošku víc. Chybělo mi napětí, některé pasáže se opakovaly a konec mi přišel trošku uspěchaný. Ale i tak jsem si knížku užila a hodnotím ji kladně.

26.02.2022 4 z 5

Černé léto Černé léto M.W. Craven

Tak to se fakt povedlo. Už první díl Loutkové divadlo byl super a tenhle díl byl o fous lepší. Čtivý, napínavý thriller, který vás hned od první stránky vcucne a nepustí. Poe a Tilly mě opět přesvědčili, že jsou skvělý a sehraný tým. Skvěle promyšlená zápletka, kterou kousek po kousku rozplétali se zbytkem svého týmu.
Jsem moc zvědavá na další díl.

23.02.2022 5 z 5

Manžel a záhadná blondýna Manžel a záhadná blondýna Alena Jakoubková

Neuvěřitelná pohádka pro dospělé, na víkendové čtení. Opět zase moře dobrého jídla, občas vykouzleného pomale z ničeho, víkend co víkend na chatě v horách, kopa dobrých přátel.... Ale jo, mě se to líbilo! Ach jo

20.02.2022 4 z 5

Temné vábení Temné vábení Loreth Anne White

Pěkný thriller s prvky červené knihovny. Tou romantikou to bylo odlehčené a vůbec mi to nevadilo. Líbilo se mi, jak nás autorka seznamovala s minulostí a hrůzným příběhem Sarah. Moc dobře vyobrazená krajina a čtenář se i něco dozví o přírodě a rybaření.

17.02.2022 4 z 5

Temná cesta Temná cesta Linda Castillo

Po delší době jsem se opět vydala s Kate po stopách Amišů a žive jsem si představovala jejich život, tak odlišný od toho našeho. Ráda se i vracím k vyšetřovacímu týmu, který má sympatické členy a hlavně drží při sobě a pro Kate je nepostradatelný, stejně tak i její přítel Tomasetti.
Tentokrát Kate řeší případ, který se týká jejího kamaráda z dětství a o to je to pro ni složitější a náročnější. Ale jelikož ji všichni dobře známe, nic ji nezastaví!!!
Knížka je svižná, nechybí ji napětí a je tam i ždibec romantiky.

16.02.2022 5 z 5

Plaváček Plaváček Martin Goffa

Moc pěkná, čtivá detektivka, plná napětí a humoru. Martin Goffa opět předvedl skvělou znalost policejní práce a výbornou orientaci v hlavním městě. Oba případy, které se v knize vyšetřovaly byly poutavé a uvěřitelné. A ten konec? Asi nepřekvapí, v dnešní době je vše možné

08.02.2022 5 z 5

Bez viny Bez viny Charlotte Link

Za mě zatím nejlepší díl série s Kate a Celabem. Hned první kapitolou nás autorka vtáhne do děje velice propracovaného a promyšleného krimi románu. Moc se mi líbilo jak všechno postupně do sebe zapadalo, protože během vyšetřování, které mělo několik dějových linek, se také odkrýval hrůzný zločin spáchaný v minulosti. Konec byl v jednom bodě, pro mě, trošku nedořešený.
A co dodat ke Kate? Skvělá vyšetřovatelka, občas paličatá, ale ten její smutný osobní život...

06.02.2022 5 z 5

Co oči nevidí Co oči nevidí Betsy Reavley

Knížka se moc dobře četla, stránky se otáčely samy. Mělo to sice trošku pomalý rozjezd, takový nemastný, neslaný, ale postupně, jak se člověk začte, tak už to jede samo.
Hlavní hrdinka Dee, pro mě hned od začátku, divná a nesympatická patronka. A stránka od stránky mě v tom úsudku utvrzovala.
Konec byl děsivý až zvrácený a pokud to bylo podle skutečné události, tak potěš oko.

02.02.2022 4 z 5

Hra na vraždu Hra na vraždu Rachel Abbott

Detektivka, která se dobře četla, ale ničím moc nepřekvapila. V první půlce knihy se řešilo pořád dokola to samé. Až od druhé půlky knížky mě to začalo bavit a bylo to trošku napínavé. Zase konec bych si představovala trošku víc detailnější.

01.02.2022 4 z 5

Nebezpečná hra Nebezpečná hra Camilla Läckberg

Mě se to líbilo. Taková jednohubka na sobotní odpoledne. Po přečtení si člověk uvědomí, že né všechno se dá za peníze koupit. A že některé děti, hýčkané penězi by daly cokoliv za ně, aby měly krásné, klidné děctví i dospívání se spoustou rodičovské lásky a porozumění. Né všichni bohatí jsou šťastní a spokojení !!!

29.01.2022 4 z 5

Ještě jedna lež Ještě jedna lež J. M. Winchester (p)

Po přečtení anotace jsem měla určitou představu, jak by se mohl příběh odvíjet. Tak nee, byla jsem hodně vedle!!! Vůbec jsem netušila, že by to mohlo být tak zamotaný a vše propletený. Ke konci jsem se musela hodně soustředit a v hlavě si srovnávat, kdo je kdo. Knížka se četla moc pěkně, ale některé věci mi přišly nedořešené.

26.01.2022 4 z 5

I když se tentokrát jedná o povídky, nic se na tom nemění, i tohle se mi moc líbilo.
Miko Syrový, sympatický vyšetřovatel, který nás povídkama provází a s vtipem vypráví veselé, ale i smutné příběhy z jeho policejní praxe. Život je plný nepravděpodobných a neuvěřitelných příběhů.
Musím říct, že knížky této detektivní série se mi líbí čím dál víc.

26.01.2022 5 z 5

Našeptávač Našeptávač Alex North

Moc pěkný thriller s prvky nadpřirozena. Knížka je psaná z několika pohledů. Jak z pohledu vyšetřovatelů, pachatele, tak z pohledu hlavního hrdiny, spisovatele Toma a jeho syna. Syn Jake je citlivý, mimořádně vnímavý sedmiletý kluk, který má i imaginární kamarády. Ale v průběhu knížky čtenář zjistí, že není vše tak, jak se to zdálo být na začátku. Musím říct, že na konci knížky jsem setřela i slzu.

23.01.2022 5 z 5

Bez těla Bez těla Martin Goffa

Opět moc pěkná česká detektivka. I když za mě o trošku lepší knížka, než předchozí díl. Hlavní hrdina, sympatický vyšetřovatel bez superschopností, který si žije i svůj soukromý život. I když je to tentokrát případ bez těla, ale dobře zpracovaná a popsána práce při vyšetřování s prvky lehkého humoru.

22.01.2022 5 z 5