Makůvka Online Makůvka komentáře u knih

Sousedská ruleta Sousedská ruleta Mattias Edvardsson

No, přiznám se, že chvílemi jsem se trápila. Knížka se sice četla dobře, krátké kapitoly, ale občas jsem se nudila, žádnou postavu jsem si neoblíbila a konec, jak už zde bylo prozrazeno, nebyl překvapující.
Ale kdo má rád rodinná dramata bez brutálních vražd si přijde na své.

19.08.2022 3 z 5

Mluvit o ex… není dobré pro sex Mluvit o ex… není dobré pro sex Alena Jakoubková

Za mě příjemné oddechové čtení na léto. Opět klasika, jídlo, dovolená v cizině, problémy v lásce... Já byla i tak spokojená, čas od času je potřeba proložit thrillery a detektivky trochou té romantiky.

12.08.2022 4 z 5

Pouta Pouta Delphine de Vigan

Moje první setkání s autorkou a stylem jejího psaní. Určitě mě děj knihy donutil zapřemýšlet o dané situaci a uvědomit si, že né všichni to mají v životě snadné a že nejvíce těmi dospěláckými problémy trpí hlavně děti.
Knížka určitě stojí za přečtení, ale nevím jestli to byl můj šálek kávy.

08.08.2022 4 z 5

Krvavé skládanky Krvavé skládanky Nadine Matheson

Krvavý, drsný a hlavně napínavý thriller se sympatickým vyšetřovacím týmem v čele s nelítostnou inspektorkou, která se ničeho nezalekne, ale má i své špatné zkušenosti a následky z předchozího vyšetření a také její osobní život se nevyvíjí podle jejích představ.
Knížka se četla velice pěkně, žádná hluchá místa, vše do sebe postupně zapadalo, moc dobře popsána práce vyšetřovatelů, čtenář by ani nehádal, že je to autorčina prvotina. Konec slibuje pokračování, tak se budu těšit.

08.08.2022 4 z 5

9. listopad 9. listopad Colleen Hoover

Třetí knížka, do které jsem se pustila na doporučení a musím říct, že opět čtenářský zážitek. Líbí se mi, jak to má autorka propracované a promyšlené. Ze začátku jsem si myslela, že to bude sladký jako cumel. Ale zkušenost z předchozích knížek mi napovídala, že tomu tak nebude. A nebylo. Tolik citu a životních osudů se vešlo do tohoto příběhu dvou mladých lidí, že člověk přemýšlí, jestli je to v reálném životě vůbec možné. Konec mě dokázal dojmout a rozbrečet a mě nezbyde nic jiného, než se porozhlédnout po další knížce od Colleen.

03.08.2022 5 z 5

Vražda s vůní mandlí Vražda s vůní mandlí Camilla Läckberg

Mě se to líbilo. Mám od autorky přečtené skoro všechny knížky a vím, že některé jsou lepší než tato, ale já přesto byla moc spokojená. Byla to taková příjemná krimijednohubka na víkend a jelikož jsem i velký fanoušek Agathy Christie, tak jsem byla i příjemně potěšena stylem vyšetřování.

30.07.2022 4 z 5

Kurátor Kurátor M.W. Craven

Z pohledu příběhu se mi tento díl zdál trošku slabší než předešlý. Ale i tak dávám plný počet hvězd, protože Poe a Tilly jsou fakt úžasná dvojka vyšetřovatelů a spolu dohromady se skvěle doplňují.
Samotné vyšetřování a sbírání stop bylo zajímavé a napínavé, ale některé situace byly pro mě nepravděpodobné a nepochopitelné. Zato závěr byl překvapivý a uvěřitelný.
Budu se zase těšit na další díl.

29.07.2022 5 z 5

Malá tajemství Malá tajemství Jennifer Hillier

No musím se přiznat, že tentokrát se mi knížka moc nelíbila. Začátek sliboval napínavé čtení, ale vůbec se tak nekonalo. Do čtení jsem se musela nutit. Konec byl trošku akčnější a zajímavější.
Ale vím, že autorka psát umí, tak snad příště zase něco jako Řezník.

25.07.2022 3 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Příjemné, pohodové, ale i napínavé čtení, které vás hned od první stránky vtáhne do příběhu jedné "nepříliš šťastné rodiny". Z brutálních vražd je podezřelý snad každý, protože každý něco skrývá a má svá tajemství. Postavy i emoce jsou dobře vykreslené. Autorka nenechá čtenáře chvíli vydechnout, každou další kapitolou je to zamotanější.
A ten epilog? Dost dobře ukončené!!!

16.07.2022 5 z 5

První krev První krev Angela Marsons

To bylo fakt super. Ráda jsem se vrátila zase k týmu, který jsem si hned od prvního dílu série oblíbila. Sice nemám přečtené všechny díly, ale po této knížce se asi co nejrychleji k sérii zase vrátím. Případ dobře propracovaný a napínavý jako vždycky. Osvěžila jsem si paměť a zase zavzpomínala na postavy, které vytvořily opravdu povedený a sehraný vyšetřovací tým.
Knížku můžu jen a jen doporučit!!!!

13.07.2022 5 z 5

Šifra Šifra Isabella Maldonado

Tak to se fakt povedlo!!! Po dlouhé době knížka, která se četla sama od první stránky. Nechybělo tomu napětí, akce, postupy vyšetřování. Je vidět, že autorka ví o čem píše. A hlavní hradinka? Ta měla naloženo na svých bedrech už od mala pořádnou tunu starostí. Ale zdárně se s tím prala, je sice trošku osamělá, ale sympatická a statečná. Vyšetřovací tým se mi taky líbil. Žádné podrazy a povyšování.
Konec byl na mě uspěchaný a trošku nereálný a možná bych uvitala i více informací o pachatelovi a jeho dětství.
Já byla celkově spokojená a budu se těšit na další díl.

10.07.2022 5 z 5

Dokonalá tma Dokonalá tma Helen Fields

Nemůžu jinak, ale dávám jen 3*, protože za mě to byl nejslabší díl ze série. Sice to bylo napínavé, akce tomu taky nechyběly, ale mě ten příběh nenadchnul a nebavil.
To, že mě ale tato knížka tentokrát nesedla neznamená, že si další díl nechám ujít.

09.07.2022 3 z 5

Jessičin slib Jessičin slib Jill Childs

To, že se knížka četla pěkně a rychle, to jako jo, ale dobře do půlky knihy nuda a nuda. Pak jak se začalo pátrat po Jessice, tak se to trošku hnulo z místa. Podezřelý byl prakticky každý a každý měl svoje tajemství. Konec byl svižný, ale mnohé z nás nepřekvapí.

07.07.2022 3 z 5

Matčina panenka Matčina panenka Abby Davies

Ale jo, na prvotinu to nebylo špatné. Dobře, tak do půlky knihy se seznamujeme, jak to v té jejich malé " rodince" chodí, to bylo zajímavé a uvěřitelné. Od druhé půlky najednou zvrat, akce stíhala akci, téměř z malé dívky, která nebyla 10 let venku se stala hrdinka, která věděla co má v krizivé situaci dělat a to měla vyčteno jen z knížek. Přišlo mi to nereálné a uspěchané. A na pár věcí mi chybí ještě dovysvetlení.
Jinak se knížka četla moc pěkně a určitě si přečtu nějakou další knížku od této autorky.

30.06.2022 3 z 5

Nevlastní dcera Nevlastní dcera Georgina Cross

Váhala jsem mezi 3 a 4 *, protože dobře do třičtvrtě knížky to bylo takové nemastné neslané, ale pak se to rozjelo, začalo to mít spád, konečně se něco dělo. Zbytek knížky jsem slupla jako malinu.

26.06.2022 4 z 5

Stvůra Stvůra Kristýna Trpková

Za mě hodně povedená česká detektivka. Pěkně se četla, děj propracovaný a uvěřitelný a hlavně vše český, jména osob a názvy měst. Já byla spokojená, určitě si přečtu další knížku od této mladé a nadané spisovatelky.

23.06.2022 5 z 5

Srdcerváči. Kniha 4 Srdcerváči. Kniha 4 Alice Oseman

Vím, že jsem o třetím dílu psala, že je nejlepší, ale tenhle byl ještě o něco lepší. Opět krásná romantika mezi Charliem a Nickem, kamarádství a rodinné problémy. Ale i vážná témata, která se nám autorka snaží přiblížit a říct, že láska a přátelství hodně při těchto nemocech pomáhá, ale nejdůležitější je, že s tím chce daný jedinec bojovat a léčit se.
Bylo to krásné, čtivé, dojemné a vážné. Bylo to moc fajn.

21.06.2022 5 z 5

Ten den Ten den Blanka Lipińska

Tento díl se mi zdál slabší. Opět se to dobře četlo, ale až na posledních pár stránek, to bylo pořád dokola, luxus, sex, útěk, drogy... Laura začíná být dost nesympatická. Je čím dál víc protivná, jednoduchá, náladová a jak by ojela každého chlapa, který se kolem ní jen nachomýtne, je už fakt trapný.
Konec opět dokázal navnadit na další pokračování. Tak uvidím, jestli tomu dám šanci.

21.06.2022 3 z 5

365 dní 365 dní Blanka Lipińska

No, co napsat. Knížka mi byla doporučena s tím, že od děje nemám čekat zázraky, ale zato postelové scény popsané velice dobře. Ze začátku jsem ke knížce byla skeptická, ale nakonec musím říct, že to nebylo špatné. Sice samé luxusní věci, moře peněz, hafo auto, plné kreditky...samy sex, rozkazy...ale romantika žádná. Ale i tak mě zajímá, jak se to bude vyvíjet dál...

15.06.2022 3 z 5

Šedý muž Šedý muž Mark Greaney

Akční, napínavý, čtivý thriller. Ze začátku se mi hodně líbil. Akce stíhala akci. Ty sice až do konce pokračovaly, ale už toho bylo moc a hlavně, některé přestřelky byly až nereálné a hlavní hrdina byl snad superman.
Ale i tak věřím, že si to své příznivce najde a určitě dám šanci i pokračování.

13.06.2022 3 z 5