Šedý muž

Bestseller, podle kterého Netflix chystá film s Ryanem Goslingem a Chrisem Evansem v hlavních rolích, vychází česky! Court Gentry je bývalý agent CIA a má pověst nejlepšího nájemného vraha na světě. Přezdívá se mu Šedý muž a kolují o něm legendy. Je to samotář bez rodiny, přátel i domova. Přijímá pouze zakázky, kdy má zlikvidovat zločince. Pohybuje se jako stín, splní nemožné a pak zmizí. A vždy zasáhne svůj cíl. Vždy. Jenže na světě existují síly smrtelnější než Gentry. Peníze. Moc. A lidé, pro které nic jiného hodnotu nemá. Pro ně je Šedý muž problém. A tak musí Gentry prokázat, že umí zabíjet nejen pro peníze, ale i proto, aby zůstal naživu......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/470231/big_sedy-muz-3YG-470231.png 3.9244

Šedý muž 1.

Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , Kalibr

The Gray Man, 2009

Kniha Šedý muž

Přečti_si
30.12.2022

To byla pořádná pecka! Na každé stránce nálož akce, ani jedno hluché místo. Moc se těším na film!

ThomasRuhe
22.12.2022

Celá kniha je jedna akce za druhou. Hlavní postava je sice zabiják, ale řídí se určitým morálním kodexem, prostě něco je i pro něj tabu. Je velice výkonný, jestli je to moc, to už záleží na vkusu každého čtenáře. Jasně, kdyby nebyl, bylo by na padesáté stránce po něm. Možná ho mohl autor více zlidštit, ale chápu, že na to nebyl v příběhu čas. Šedý muž si u mě vystřílel 3 hvězdy.

magic11
09.12.2022

Parádní jízda

Milosz
08.12.2022

(+ SPOILER) Přečteno, protože podle toho v Praze točili akční velkofilm.
Kniha je ale tupá kokotina. Je to o supermanovi, po kterém jdou desítky profesionálních zabijáků, vždycky zneškodní jednu skupinku, přesune se jinam, kde ho přepadne další skupinka, a takhle asi 10x. Ze všech zranění se zázračně vyléčí během pěti minut, ze všech pastí se dostane jako kouzelník, všechny přepere, i když je postřelený, pobodaný a má zlomené kosti. A to všechno proto, aby zachránil dvě děti, co ani nejsou jeho.
Kdyby to aspoň bylo napsané nějak zábavně a s nadsázkou, ale kdepak. A už to má asi 10 dalších dílů...
A v Praze se odehrává asi 10 stran z 300 a je to jedna rvačka v metru. Takže všechny ty akční honičky, co se točily v pražských ulicích, jsou zcela vymyšlené.

hanap
07.12.2022

(+ SPOILER) Poslouchala jsem audio, hodně mrtvých, hlavní hrdina prokoukne všechny intriky a odráží neohroženě útoky na jeho osobu a i když hodně potlučený, vyjde z toho jako vítěz.
Za mě dobrý.

trudoš
16.11.2022

Akční thriller se spoustou střelby, výbuchů a zabíjení, postrádající pro mě to nejdůležitější – určitou dávku odstupu i nadhledu. Court Gentry je hrdinou z devadesátých let minulého století; nezničitelný, nepřemožitelný, neústupný, což ke konci skoro až hraničí s parodií. Protivníci mohou udělat prakticky cokoliv a on se z toho nějakým zázrakem vyseká, třebaže zdaleka ne vždy bez zranění.
Co se každopádně autorovi nechat musí, je skutečnost, že umí rozehrát parádně výbušnou akci, kde hrdinovi nedá ani stránku vydechnout, dokud o zem necinkne poslední prázdná nábojnice. Od úvodu po epilog je děj prošpikován bojem na život a na smrt, přičemž postupně se nejen ujasňují motivace, ale především vize plánu záchrany zainteresovaných. Neříkám, že pokaždé jde Mark Greaney na ruku žánrovým klišé, ale naneštěstí častěji, než by mi bylo milé. Zvraty nezaskočí, zápletka nepřekvapí. Stejně tak zamrzí zaběhnuté archetypy charakterů postav, ale tady zkrátka na cokoliv komplikovanějšího nezbyl prostor.

VeruMalfoy
12.11.2022

Ze začátku se mi kniha moc líbila. Byla plná napětí a neohroženého hrdiny. Vše dávalo smysl a nepřišlo mi to za vlasy přitažené, tedy až do určité doby. Pak vše začalo být až moc fantastické a stalo se to až nereálné. Od té doby mě kniha zklamala. Bohužel to nezachránil ani konec, naopak, zklamal mě ještě víc než nereálné střípky v knize předním. Škoda.

šipek
09.11.2022

Pohodová čtivá kniha, která splnila mé očekávání. Sice to není můj žánr, ale četlo se to velmi dobře a ani jsem se v knize neztrácel.