Šedý muž

Šedý muž https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/470231/bmid_sedy-muz-3YG-470231.png 4 351 102

Šedý muž série

Bestseller, podle kterého Netflix chystá film s Ryanem Goslingem a Chrisem Evansem v hlavních rolích, vychází česky! Court Gentry je bývalý agent CIA a má pověst nejlepšího nájemného vraha na světě. Přezdívá se mu Šedý muž a kolují o něm legendy. Je to samotář bez rodiny, přátel i domova. Přijímá pouze zakázky, kdy má zlikvidovat zločince. Pohybuje se jako stín, splní nemožné a pak zmizí. A vždy zasáhne svůj cíl. Vždy. Jenže na světě existují síly smrtelnější než Gentry. Peníze. Moc. A lidé, pro které nic jiného hodnotu nemá. Pro ně je Šedý muž problém. A tak musí Gentry prokázat, že umí zabíjet nejen pro peníze, ale i proto, aby zůstal naživu...... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Kalibr

The Gray Man , 2009

bookbypatrik
03.07.2021 4 z 5

Tohle je přesně ten thriller, díky kterému se budete otáčet po okolí, zda náhodou někdo nesleduje vás.
Dávka napětí je navíc zaručena po celou dobu knihy, od čtení se prostě nešlo odtrhnout!

Lejčís
01.07.2021 3 z 5

Nějak se nemůžu rozhodnout, jestli se mi tahle kniha líbila nebo ne. Je opravdu extrémně čtivá, takže jsem ji zhltla za jedno odpoledne, což běžně bývá signál k tomu, že se mi kniha opravdu hodně líbí. Na druhou stranu jsem u spousty scén vrtěla hlavou a říkala si, že je to strašně nereálné. To si však říkám i u filmů s Jamesem Bondem a taky se mi strašně líbí, jenže v knize tak nějak potřebuju, aby byl děj uvěřitelný. V tomto případě bylo neuvěřitelně věrné prostředí, ve kterém se děj odehrává, ale příběh samotný už mě příliš neoslovil. Hlavní hrdina mi připadal jako takový superhrdina, přesně jako James Bond, co prostě přežije naprosto všechno bez ohledu na to, jak bezvýchodná se situace zdá. Netflix podle této série chystá adaptaci a já myslím, že seriál by to byl naprosto skvělý, protože celá kniha se skládá z takových jakoby miniepizodek - bezvýchodná situace, co se vyřeší a celé se to opakuje. Jako by kniha byla přímo napsaná k zfilmování.
Doporučila bych ji milovníkům akce, protože na tu je kniha skutečně bohatá. Také by Vás mohla bavit, pokud máte rádi takové ty drsnější násilné scény, neboť těch tu fakt není málo.