Živý terč

Přestože se to jeho otci příliš nezamlouvá, Jack Ryan mladší netouží po ničem jiném než stát se operativcem v terénu. Prodělal individuální výcvik u zkušeného instruktora zvláštních vojsk a postupně přechází od práce zpravodajského analytika na Univerzitě k pronásledování a likvidaci teroristů všude, kde je potřeba – dokonce i v době, kdy Jack Ryan starší usiluje o znovuzvolení prezidentem Spojených států. Otec ani syn však netuší, že jsou stejně ohroženi v politickém i osobním životě. Zapřisáhlý nepřítel Jacka staršího zahájil soukromě financovanou vendetu s cílem znemožnit ho jako prezidentského kandidáta. Mají k tomu posloužit záhadná úmrtí v minulosti, za nimiž stojí jeho dlouholetý spojenec John Clark. Skupina tajemných žoldnéřů proto dostala za úkol zajmout tohoto bývalého příslušníka oddílu SEAL. Zatímco Clark uniká, Jack Ryan mladší spolu s Dingem Chavezem, Dominikem Carusem a ostatními z osazenstva Univerzity musí odvrátit novou hrozbu ze Středního východu: zločinný pákistánský generál se spojil s fanatickým teroristou, usilujícím získat jaderné zbraně, aby pak mohl vydírat světové mocnosti. Další kniha Toma Clancyho opět přináší tempo a popisy vojenských akcí, díky kterým je Clancy považován za předního současného autora thrillerů. Ukazuje boj s využitím nejmodernější techniky, kdy je vnitřní nepřítel často mnohem ničivější než ten vnější....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/150597/big_zivy-terc-Ei8-150597.jpg 4.341

Jack Ryan 14.

Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , BB art

Locken On, 2011

Kniha Živý terč

čef
06.10.2020

Takového Clancyho mám rád – propracovaný špionážní příběh s mnoha propletenými zápletkami a napínavý od začátku do konce. Vcelku je to o tom co by, kdyby a doufáme jistě všichni, že nikdy nic takového napínavého sami nezažijeme. Zároveň si optimisticky můžeme říci, že to za nás třeba někdo vybojuje, vždyť to tady taky tak zajímavě píšou.

BobyBond
18.05.2020

Napínavé a poutavé čtení. Doporučuji všem. Autor skvěle odráží současnou politickou situaci a přidává k ní kapku konspirace.

ondrej.b
12.11.2019

Vynikající příběh a pro mě stará škola v podobě Toma Clancyho a jeho spoluautora. Po letech jsem se vrátil ke svému oblíbenému autorovi a úplně jsem zapomněl na tyto poslední příběhy, které jsem ani nečetl. Doslova jsem hltal celý příběh, kniha mě moc bavila. Chystám se na Cílenou hrozbu, pak na Skrytou moc a pak asi celé pěkně od začátku Bez výčitek. Protože ať mladý Jack syn v posledních příbězích jako člen Univerzity, nebo jeho otec ve svých začátcích a prvních knihách, mě moc baví. No a John Clark a Domingo Chavez? Na ty nezapomínat, chlapi jak se patří a parťáci Jacka Ryana mladšího, staršího, a vlastně i toho staršího, když byl mladší:-)

hana4834
21.02.2019

Dobrý příběh, dost napinavi a ne moc zamotany

cubeice
03.05.2018

Pobaví, je to taková dost akční kratochvíle, ale přijde mi, že je tady zbytečně moc dějových linek, které se sice jakž takž postupem času protnou, ale přesto některé vyšumí do ztracena. Takže by v tom ani nemusely být. Taky mi to přišlo stylově poněkud nevyvážené, což zřejmě způsobil podíl dvou autorů.

mira.k
13.01.2017

Dobře se čte, je to akční, ale Clancy to není. Prostě nejlepším dílům série se to nevyrovná, ale zas to není zbytečně ukecané. Trošku jalovější, ale jako oddychovka dobré.

xkubas
16.01.2016

Další z Clancyho knih, která se čte skoro sama. Napínavé, čtivé, méně epiky, více akce.

AlesXXX
27.01.2015

Ano není to úplně ten Clancy na kterého jsme si zvykli. Ale pozor, není to vůbec špatné.
Dlouho jsem odmítal číst další díly Jacka Ryana, které nejsou od Clancyho. Ale teď jsem příjemně překvapený. Dokonce bych řekl, že kdybychom neměli předsudek a nevěděli, že tuto knihu už Clancy nepsal, řekli bychom, že patří k těm nejlepším.
Ano , také bych uvítal větší zaměření na klasické postavy jako Mary Pat, Ed,,, jak je v předchozím komentáři. Nicméně bych knihu určitě nehodnotil jako horší než ty clancyovské.