Krvavé skládanky

Krvavé skládanky https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/474063/bmid_krvave-skladanky-jty-474063.jpg 4 150 46

Na londýnské periferii jsou nalezeny části lidských těl svědčící o brutálních vraždách. Jejich vyšetřením je pověřena policejní inspektorka Anjelica Henleyová. Vypadá to, že se objevil vrah napodobitel, který se snaží vzdát poctu jinému známému a již odsouzenému zločinci. Shodou okolností má právě s tímto vrahem Henleyová velmi nehezké osobní zkušenosti… Byť jde o prvotinu, autorka zkušeně rozvíjí děj a přesně dávkuje napětí. Nadine Matheson zná dokonale místa, kam svůj příběh umístila, protože ve stejné části Londýna strávila dětství. Jako právnička s profesionální zkušeností se světem zločinu poutavě popisuje práci vyšetřovatelů a dalších forenzních odborníků včetně pracovních i lidských propletenců na pracovišti i v soukromí postav – takže tato kniha potěší čtenáře a čtenářky Angely Marsonsové či Patricie Gibneyové.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kalibr

The Jigsaw Man , 2021

Janík511
09.12.2023 4 z 5

Mě se kniha líbila. Takže dávám vysoké hodnocení.

WaN635
03.10.2023 4 z 5

Bylo to takové roztahané, možná to mohlo mít cca o 100 stran méně a bylo by to lepší.
Moc krvavé a brutální, ale na Cartera to nemělo ani náhodou.

Chvílemi mi to přišlo takové nelogické, občas byl problém ve slovosledu v překladu.

Hlavní hrdinka mi nebyla sympatická, zato Ramouter ano.

Pokud se mi dostane do rukou i druhý díl, asi si ho přečtu, ale že bych si kvůli tomu knihu kupovala, tam to zase ne.
Hodnotila bych 3 hvězdičkami, ale za to, že je to prvotina jednu hvězdu přidávám.

Margerite
03.09.2023 3 z 5

Pro mě zklamání, ohraný neoriginální příběh, snaha o co největší brutalitu a navrch otřesný překlad. Víc než průměr to určitě není. Kdo chce kvalitní detektivku/thriller, ruce pryč.

dagsvob
04.08.2023 4 z 5

Ze začátku jsem se nemohla zorientovat v postavách i místech a zápletka není moc originální, ale i přes to všechno je to čtivá prvotina.

Jiparis
03.08.2023 4 z 5

Hodně kruté, krev teče proudem, na mě až moc. Samotná zápletka není originální.

Tynule
03.04.2023 4 z 5

Na břehu Tamže bylo nalezeno torzo těla a ostatní části těla odděleně. Po pozdějším ohledání zjišťujeme, že těla jsou dvě. Někdo se snaží napodobit sériového vraha, který j nyní ve vězení s nejvyšší ostathou. Onen vrah se pokusil zabít i bývalou detektivku nyní již inspektorkou, která dostává na starost tento čin vyřešit, ale dostane i na krk eléva detektiva Ramoutra na kterého musí dohlížet.
Spolu se snaží dostihnou vraha než zabije další oběti, kdo má tyto hrůzné vraždy na vědomí?
Kniha je obsáhlá co se týče postav. Do 2o kapitoly jsem se opravdu trápila, ale pak kniha dostane příjemný spád.
Velice obdivuji autorku a popisy místa činu. Kniha má otevřený konec a tak se snad můžeme těšit na další díl.

Avila
12.02.2023 4 z 5

Dobře napsaná prvotina.... Myslím že se máme na co těšit.... u dalších dílů série.
Příběh se dobře četl, ano trochu krvavé to bylo každému to nemusí sednout... Ale za mě napětí nechybělo a dobře vymyšlená zápletka také ne, takž já jsem spokojená.

martina2540
10.02.2023 4 z 5

Kniha se mi poměrně líbila, trochu jsem se ztrácela ve jménech.

666Jitka
25.01.2023 4 z 5

(SPOILER) Na základě komentářů jsem se rozhodla přečíst tuto prvotinu Nadine Matheson. Obvykle moc detektivní thrillery moc nečtu, ale čas od času udělám výjimku, tak jako nyní. Na to, že se jedná o první autorčinu knihu, je kniha vcelku zdařilá, nicméně přirovnávat jí k Mlčení jehňátek mi přejde dost přehnané. Zápletka nebyla špatná, kniha byla také napínavá, avšak někdy tam byly pro mě podivné okolnosti, které buď autorka nedotáhla, anebo si nechává zadní vrátka pro další díl série. Přišlo mi také prapodivné, že agenti tajných služeb chodí do terénu pronásledovat sériového vraha s téměř holýma rukama, beze zbraně jako je např. nůž nebo pistole.

SimonaP
20.01.2023 4 z 5

Kniha čtivá, možná trochu rozvleklá s příliš mnoho postavami, ale děj rozhodně napínavý.

m_martina
15.01.2023 5 z 5

Hodně dobrý thriller, i když také dost krvavý. Tohle já moc nemusím, ale jak se zdá, už se bez toho snad ani žádná kniha tohoto žánru neobejde, bohužel. Jinak jsem ale byla spokojená, proto dávám všech pět hvězd.

Mandlevest
30.09.2022 5 z 5

Dobrá detektivka, krvavá zejména v popisu nalezení mrtvých těl anebo jejich částí. Tam se tedy autorka vyřádila, a to až tak, že jsem se o některé detaily dobrovolně ochudila a příslušné pasáže přeskočila. O nic zásadního jsem nepřišla, příběhu to, pro mě, neublížilo. Trošku pomalejší rozjezd, v docela častých souvislostech odkazující na něco, co se stalo v minulosti (až tak, že jsem si kontrolovala, jestli je to opravdu první díl) se postupně rozvinul v napínavé čtení. Jak již bylo v komentáři níže zmíněno, také jsem četla pomaleji, příběh je složitější, se spoustou jmen. Určitě to není rychločtení, jestliže bych měla posoudit za sebe, spíše pro čtenáře P.Gibney než A. Marsons. Suma sumárum, pokračování je již napsané a já si ho nenechám ujít.

Makůvka
08.08.2022 4 z 5

Krvavý, drsný a hlavně napínavý thriller se sympatickým vyšetřovacím týmem v čele s nelítostnou inspektorkou, která se ničeho nezalekne, ale má i své špatné zkušenosti a následky z předchozího vyšetření a také její osobní život se nevyvíjí podle jejích představ.
Knížka se četla velice pěkně, žádná hluchá místa, vše do sebe postupně zapadalo, moc dobře popsána práce vyšetřovatelů, čtenář by ani nehádal, že je to autorčina prvotina. Konec slibuje pokračování, tak se budu těšit.

orangerose
10.07.2022 5 z 5

pěkně napínavá , brutálně krvavý popis, trochu mně to připomíná vrah chlaďákem ze seriálu dexter , že byla knížka akční, že v ní bylo hodně krve ,není nic pro slabé povahy, čtenáři co májí rádi knižní sérii dexter a Robert Hunter , je bude bavit :)

alibaba72
07.07.2022 5 z 5

Já osobně přečetl téměř na jeden zátah a moje krimi dušička byla uspokojená :-)

hlenicka
28.06.2022 5 z 5

Přečteno jedním dechem. Doufám, že autorka napíše další knižku.
Zde se setkáváme s hlavní hrdinkou, detektivem Anjelikou. Ta se vydává po pár letech,kdy chytili seriového vraha Petera Oliviera, opět na stopu dalšímu vrahovi, který se velmi podobá tomu předešlému. Ale jak je možné, že zná tolik podrobností, když pravý vrah sedí ve vězení?! Unik informaci?! A jak?!
Za mě topka! Na to,že to má 400 stran, neopakovala se slova,pasáže, věty. Co strana, to nový děj. Pustte se do ní!

vera4669
18.06.2022 4 z 5

Tohle bylo krvavé, brutální a to mi nevadí. Nicméně chvilkama mě kniha až tak nebavila a něco mi tam pocitově chybělo, ale jinak se četla dobře a určitě si své fanoušky najde :)

ydnac
27.05.2022 5 z 5

KRVAVÝ THRILLER :-)

Kdo má rád Chrise Cartera nebo třeba Helen Fields tak si určitě přijde na své :-)
Někdo začal vraždit...
Někdo napodobuje styl "Skládankového vraha", který sedí ve vězení...
Skládankový proto, že rozseká oběti na více kusů a ty vystaví na různá místa...
Inspektorka Anjelika s ním má OSOBNÍ ZKUŠNOST a teď je tu další vrah...
Doporučuji.

Čmeláček
12.05.2022 5 z 5

Výborný thriller, kde teče hodně krve a je brutální! Mně se líbil, ale slabší povahy by si měly dávat dobrý pozor :).

lucakuca
04.05.2022 4 z 5

(SPOILER) Olivier je gentleman. Je tak úžasný, že i bachaři s ním jednají s respektem, a že zabil a zohavil 7 lidí? Ale kdeže, justiční omyl.
Cože? Někdo se za mně vydává? Fušeřina!
Dobrej tým normálních detektivů, hnusavý zabiják, v jedné chvíli řeší tři případy. Všichni unaveni, vyčerpaní. Psáno tak přesvědčivě, že jsem na kafe chodila s celým týmem. :-)
Ze začátku jsem byla trošku smutná, že mi to připomínalo hned dvě knihy:
Zmínka o třech opicích - před pár měsíci dočtená Čtvrtá opice.
Probírá se porota - před týdnem jsem dočetla Kurátora... Jsem si říkala neeeeee.
Ale opravdu ne, to že je téma podobné, vážně není stejné.

vraždy napětí sérioví vrazi kriminální thrillery

2021  85%Krvavé skládanky
2023  86%Mrtvý v kostele