Makůvka Makůvka komentáře u knih

Vražedné pohádky Vražedné pohádky Andreas Gruber

Tak to teda byla jízda od začátku až do konce. Thriller se vším všudy. Nizozemský případový analytik Maarten S. Sneijder v tomto dílu poodhalí svůj soukromý život a spolu s komisařkou Sabinou Nemezovou vytvoří nesourodý vyšetřovací tým, který se ale perfektně doplňuje.
Zápletka byla skvěle promyšlená, plná napětí i emocí a musím říct, že na konci mi spadla brada.

10.11.2022 5 z 5

Poslední hřebík Poslední hřebík Stefan Ahnhem

Tak, že by konec série?
Celá tato série byla fakt úžasná. Ale je potřeba ji číst postupně, jak jdou díly za sebou.
Tato poslední knížka byla plná napětí hned od první stránky a čtenáře nechala v napětí a v nevědomosti, jak to vše dopadne, až do poslední stránky. Neříkám, že vše dopadlo podle mých představ a že něco nebylo přehnané, ale autor to tak zamýšlel a všechny nezodpovězené otázky byly nakonec dořešeny.

06.11.2022 5 z 5

Volající Volající Jonathan Dylan Barker

Čtivý, napínavý, akční a místy (snad) nereálný akční thriller. Na začátku jsem se nějak nemohla začíst. Rozhlasová moderátorka Jordan mi byla nesympatická a ty její řeči mě nudily a byly zdlouhavé. Pak se na scéně objevil příslušník policejního oddělení,sympaťák Cole a v zápětí i vyšinutý volající Bernie a napínavá hra začala. Akce stíhala akci a čtenář se pomale dozvídal, co vedlo Bernieho k takovému činu. Konec byl jedna velká jízda, plná bomb, ale pro mě nereálné,až přehnané. Ale i tak se mi knížka moc líbila.

30.10.2022 4 z 5

Vražda s nápovědou Vražda s nápovědou Catherine Shepherd

Tato série se mi líbí víc a víc. Řekla bych, že se autorka s každým dalším dílem zlepšuje. Je to nenáročná jednohubka se sympatickým detektivem, který má po svém boku, jak v soukromí, tak i v práci soudní lékařku. Bylo to čtivé, svižné se zajimavou zápletkou, okořeněné kapitolami vrahova dětství.

25.10.2022 5 z 5

Celá pravda Celá pravda Cara Hunter

Už jen začátek knihy mě potěšil, protože autorka začínající čtenáře této série seznamuje s vyšetřovacím týmem a mě dokonale osvěžila paměť, neboť mám po čtení jiných krimi sérií v postavách občas hokej.
Jinak, kniha se mi moc líbila, byly zde vyšetřovány dva na sobě nezávislé případy. U případu, který řešil sexuální obtěžování se musím přiznat, že až do poslední chvíle jsem si nebyla jistá, která strana lže, a s každou další kapitolou jsem musela svůj názor přehodnotit.
Druhý případ, který se týkal inspektora Adama F. byl důmyslně promyšlený a moc se mi líbilo, jak to bylo krůček po krůčku rozplétáno. Konec byl napínavý, ale za mě si myslím, že ho autorkou trošku moc uspěchala. Ale i tak velká spokojenost a doufám, že se budeme moci těšit na další osudy Adama a celého jeho týmu.

21.10.2022 5 z 5

Tchyně Tchyně Sally Hepworth

Moje první kniha od této autorky, takže jsem moc nevěděla, do čeho jdu. Musím říct, že jsem se na knížku moc těšila a čekala od ní nějakou tu zapeklitou zápletku a k tomu hodně napětí. A ono to přitom bylo takové pohodové, odpočinkové čtení o vztazích v rodině s trochou napětí. Ale já byla spokojená. Určitě si přečtu nějakou další knihu.

20.10.2022 4 z 5

Dvojník Dvojník Brian Freeman

Samozřejmě úplně něco jiného než série s Frostem. Zde si autor pohrává s myšlenkami a cestováním v paralelních světech. Ze začátku jsem si říkala, jak to celé pojme, jak to vše skloubí dohromady, jestli konec bude dávat hlavu a patu. A musím říct, že se to povedlo, vše do sebe nějak logicky zapadlo.
Bylo to zajímavé, čtivé, místy napínavé čtení a určitě nejeden čtenář se zamyslí nad tímto námětem, co kdyby jednou...

16.10.2022 4 z 5

Iluze Iluze Camilla Läckberg

Napínavý, čtivý příběh, ve kterém se dozvídáme něco ze světa iluzí a kouzel. Tento svět je zatím pro mě velká neznámá, proto to pro mě bylo zajímavé čtení.
Vincent a Mina je zvláštní nesourodá dvojka, která si i přes svoje fóbie sedla a vytvořila zajímavý vyšetřovací tým, spolu s ostatními. Velice dobře byly vykreslené jejich povahy, zlozvyky a psychické odlišnosti. Každý z vyšetřovatelů dostal se svým zamotaným osudem v knize svůj prostor. Ale občas to byly až zbytečné informace. Konec napínavý, až dechberoucí, takže velká spokojenost.

07.10.2022 4 z 5

Zdání a manžel vždycky klamou Zdání a manžel vždycky klamou Alena Jakoubková

Příjemné, pohodové a nenáročné čtení. Tato knížka se mi moc líbila a řadím ji mezi ty povedenější od paní spisovatelky.
Hlavní hrdinka Stella mi byla hned od začátku sympatická, narozdíl od její matky. Opět nechyběl popis jídla a luxusu, ale tentokrát to na mě nepůsobilo tak přehnaně, jako jindy. Konec byl podle mých romantických představ a i slza ukápla.

06.10.2022 5 z 5

Líný manžel, holé neštěstí Líný manžel, holé neštěstí Alena Jakoubková

Příjemná oddechovka na dlouhé podzimní večery z krásného prostředí Šumavy a Kašperských Hor.

04.10.2022 4 z 5

Když byla hodná Když byla hodná Michael Robotham

Opět čtivý, napínavý a hlavně uvěřitelný příběh. Musím se přiznat, že se mi s touhle tématikou knížky nečtou moc lehko.
Příběh byl opět vyprávěn z dvou pohledů, Cyruse a Evie a dozvídáme se další detaily z jejich nelehké, smutné a tragické minulosti. Cyrus jako vyšetřovatel se osvědčil a s Evie jsem se i pobavila. A ten konec... Moc se mi líbilo, jak to autor vymyslel.

01.10.2022 5 z 5

Když ptáčka lapají, manželé mu zpívají Když ptáčka lapají, manželé mu zpívají Alena Jakoubková

Opět paní spisovatelka jela podle své zaběhnuté šablony. Dobré zahraniční jídlo, bohatí rodiče, vilka v lukrativní čtvrti. Hlavní hrdinka nadaná, krásná, s vysokoškolským diplomem.... Ale problém v lásce.
Ach jo, mě se ta knížka fakt líbila!!! Bylo to čtivé, nenáročné a oddechové čtení. A můžu říct, že tuto knihu řadim mezi ty více povedené.

24.09.2022 4 z 5

Až na kost Až na kost Ellison Cooper

Klobouk dolů, tento díl opět naprostá bomba. U minulého dílu jsem si říkala, že už není kam více tuto sérii posunout, ale těsně vedle.
Opět to bylo napínavé, čtivé a promyšlené, až na některé, pro mě, trošku přehnané a neuvěřitelné scény, ale i tak se mi knížka moc líbila.
I zde v tomto dílu se setkáváme se sympatickým vyšetřovacím týmem, kde nechybí Max s Konou a konečně je objasněna minulost agentky Sayer. Ale co mě nejvíce dostalo, byla poslední věta v knížce. Tak doufám, že se dočkáme pokračování

20.09.2022 5 z 5

Když vyleze pavouk Když vyleze pavouk Fred Vargas (p)

Tak, dočtena poslední kniha ze série s komisařem Adamsbergem a musím říct, že se horko těžko loučím.
Příběh s pavouky je důmyslně promyšlený, zápletka propracovaná, čtenář může sledovat krok za krokem myšlenkové pochody vyšetřovatelů. Jen mě trošku chyběly moudra Danglarda a jeho malá účast na vyšetřování.
Jak je autorčiným zvykem, i zde se dozvíme nějakou tu zajímavost nejen z oblasti historie.
Doufám, že se jednou k této sérii vrátím, protože se mi líbil jak styl psaní, tak sympatický, různorodý vyšetřovací tým a hlavně, zasněný, pomalý a složitý Adamberg.

14.09.2022 5 z 5

Nick a Charlie Nick a Charlie Alice Oseman

Opět krátká, příjemná jednohubka o vztahu Nicka a Charliho. Za mě o fous lepší než novela Letos v zimě. Bylo zajímavé sledovat myšlenkové pochody obou chlapců a jak každý prožíval své trápení. Chvílemi to bylo až dojemné a člověk si rád zavzpomínal, když mu bylo kdysi dávno krásných 18 let.

11.09.2022 5 z 5

Letos v zimě Letos v zimě Alice Oseman

Příjemná jednohubka na pár hodin čtení. Knížka byla čtivá s pěknými ilustracemi. Akorát téma by si určitě zasloužilo více pozornosti a propracovanosti. Ale chápu, že novela je určena spíše dětem a mládeži, né mé věkové skupině. Jelikož jsem četla všechny díly srdcerváčů, tak mě zajímalo, jak to bude pokračovat dál.

10.09.2022 4 z 5

Muž s modrými kruhy Muž s modrými kruhy Fred Vargas (p)

Mám přečtené skoro všechny knížky s komisařem Adamsbergem a všechny se mi moc líbily. Oblíbila jsem si Danglarda, komisaře a jeho celý tým. Můžu i říct, že ty knížky jsou moje srdeční záležitost. Líbí se mi styl psaní, lehký humor, způsob zdánlivě pomalého až líného vyšetřování a přitom je vše do detailu promyšlené a zkombinované, aby to na konci do sebe dokonale zapadlo.
Tuto knížku " Muž s modrými kruhy" jsem dlouho nemohla sehnat. Nakonec se podařilo, díky databázi. Kniha je trošku slabší, začátkem jsem se prokousávala, ale samotné vyšetřování se začínalo podobat, na co už je čtenář zvyklý z dalších dílů. Ale i tak to mělo svou atmosféru a mě se to líbilo.

04.09.2022 4 z 5

Pohřbení Pohřbení Ellison Cooper

Co říct. Naprostá bomba!!!! To je přesně ten typ knížky, který mám ráda a který vyhledávám. Hned od první kapitoly vás to vtáhne a nedá vám spát, dokud neotočíte poslední list. Už když jsem četla knížku V kleci, jsem si říkala, že není možné, aby vám něco tak dokonalého padlo do ruky a on je tu druhý díl, stejně propracovaný, napínavý a hlavně promyšlený. Vyšetřovací tým je tentokrát rozšířen o jednoho čtyřnohého vyšetřovatele, který vám hned příroste k srdci. Celý tým v čele s agentkou Sayer je sympatický, dobře sehraný a profesionální. A jelikož některé věci nejsou dořešené, tak se budu moc těšit na další díl.

01.09.2022 5 z 5

Slib mrtvým Slib mrtvým Victoria Jenkins

Moc pěkná knížka a povedená celá série. První dvě knížky ze série jsem sice četla kdysi dávno, ale musely se mi líbit, jinak bych se k dalším dílům nevracela. Obě vyšetřovatelky jsem si oblíbila a je škoda, že to vše končí, ale třeba se k nim autorka někdy ještě vrátí.
Jinak samotný příběh byl napínavý a zamotaný, ale přiznám se, že jsem se občas ztrácela v postavách. Konec smutný a dojemný...

27.08.2022 5 z 5

Děti ohně Děti ohně Victoria Jenkins

Za mě trošku slabší díl, než ty dva díly předchozí, ale i tak, já byla spokojená. Se začátkem jsem maličko bojovala a ztrácela se v postavách, ale postupně se vše vyjasňovalo a zapadalo do sebe. Konec byl na můj vkus, oproti začátku, uspěchaný a předvídatelný, ale musím přiznat, že i v něčem překvapivý.
Jinak moc pěkná čtivá krimi.

20.08.2022 4 z 5