Muž s modrými kruhy přehled

Muž s modrými kruhy https://www.databazeknih.cz/img/books/67_/6793/bmid_muz-s-modrymi-kruhy-PL0-6793.jpg 4 98 98

Komisař Adamsberg série

Fred Vargas je pseudonym historičky a archeoložky, narozené v Paříži v r. 1957 a zabývající se převážně středověkem. Rozsáhlé historické znalosti dokáže mistrně využít v zápletce svých napínavých příběhů, v nichž vystupuje nezapomenutelná postava komisaře Adamsberga. Tentokrát komisaři nedává spát podivný maniak vzrušující Paříž tím, že zprvu kolem předmětů a pak i kolem mrtvých těl kreslí modré kruhy…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Garamond

L´Homme aux cercles bleus , 1996

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Muž s modrými kruhy. Přihlašte se a napište ho.

VendulaB
13.02.2024 4 z 5

Velmi zvláštní a netypická detektivka. Nečetla se úplně snadno, ale rozhodně byla zajímavá. Beru v úvahu, že jde o začátek série, a tak dám komisaři Adamsbergerovi ještě šanci.

mataj
17.11.2023 4 z 5

Ano, líbilo se mi to. Detektivní román, kde nenajdete brutální popisy vražd ale spíše chaotické postřehy, myšlenky a rozhovory. A i když jsem si na to zpočátku musela zvyknout, kupodivu to bylo osvěžující, dokonce i vtipné. Adamsberg, cobi velice osobitý vrchní komisař, má zvláštní způsob vyšetřování založený na intuici a pozorování a skvěle ho doplňuje jeho podřízený Danglard.

Chesterton
03.09.2023 4 z 5

Autorka rozehrála první partii se samorostem Adamsbergem velice dobře. Nahození charakterů budoucích hlavních hráčů stejně jako osobitých pěšáků nebo královny Mathildy.
Velká spokojenost.
4/5

Zatím zde není žádná související novinka.

Ocenění knihy (1)

2009 - CWA Dagger Awards (International Dagger)

Kniha Muž s modrými kruhy v seznamech

v Právě čtených1x