Makůvka Online Makůvka komentáře u knih

Doručovatelky Doručovatelky Alex Smith (p)

Že by další série, v které budu ráda pokračovat?!
Byla to skvělá detektivka se sympatickým vyšetřovatelem a vlastně celým policejním týmem. Knížka se četla velice dobře, žádná hluchá místa. Napínavý děj byl okořeněn rodinným životem šéfinspektora Roberta Ketta, který to nemá vůbec lehké, protože po únosu manželky zůstal na tři holčičky úplně sám. Samotné vyšetřování únosu dvou dívek mělo spád a svižné tempo, vše mělo logiku a obešlo se to bez potoku krve.
A co se mi na knížce nejvíce líbilo bylo, že celý příběh byl osvěžen lehkým humorem.

11.05.2023 5 z 5

Dřevěná panenka Dřevěná panenka James Hazel

Pěkná, místy napínavá knížka, ale řekla bych, že Jepice byla o fous lepší. Námět byl zajímavý a kladně hodnotím, že ze začáteční docela nudné kauzy se vyklubala složitá zápletka.
Musím se přiznat, že tentokrát se mi kniha nečetla moc lehko, nevím jestli to bylo rozvláčným dějem, který byl někdy nudný a zdlouhavý nebo tou překombinovaností. Někdy jsem se musela do čtení nutit, z toho to šlo, jak po másle. Ale Priest pro mě stále zůstává trošku záhadným, ale sympatickým hrdinou. A jelikož konec byl zvláštní a něco málo naznačoval, tak se budu těšit na další pokračování.

11.05.2023 4 z 5

Mrtvý na pláži Mrtvý na pláži Anna Johannsen

Dlouho jsem odkládala čtení této knížky a vůbec nechápu proč. Bylo to moc příjemné čtení se sympatickou komisařkou Lenou, která netrpěla alkoholismem ani jinou psychickou nemocí, jak teď bývá hodně trendem u hlavního hrdiny.
Příběh detektivky poklidně plynul a samotné vyšetřování bylo moc dobře čtenáři přiblíženo a popsáno. Konec byl akčnější a jsem ráda, že bylo vše dořešeno a vysvětleno. Nevadila mi ani linie osobního života vyšetřovatelky, která do příběhu pěkně zapadla.
Určitě si nenechám ujít další díl.

05.05.2023 5 z 5

Anežka Anežka Viktorie Hanišová

Silný emotivní příběh ženy, která po ztrátě vlastního dítěte adoptuje romské miminko. Julie se snaží Agnes vychovat k obrazu svému, klade na ni přehnané nároky, až úplně zapomene na to nejdůležitější, mít ji ráda, takovou, jaká je.
Knížka se četla jedním dechem, byly výstižně popsané emoce a předsudky společnosti.

28.04.2023 4 z 5

Slib Slib Sharon J. Bolton

Začátek příběhu byl trochu nezáživný, ale nutný, aby nás autorka seznámila s šesti přáteli, kteří našli zábavu v hodně riskantní zálibě, která se jim jednoho dne vymkla z rukou.
Byl to dobře propracovaný psychologický thriller s promyšleným a napínavým dějem. Líbilo se mi, jak autorka vystistihla pocity, výčitky svědomí, strach a celkový charakter každé postavy.
Konec byl pro mě překvapivý a trošku zvláštně zakončený.

25.04.2023 5 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Moje první setkání s autorkou a musím říct, že jsem byla mile překvapena a žašla jsem, kolik se toho dá napsat o sbírání hub.
Byl to silný, uvěřitelný a smutný příběh, který se bohužel děje. Trauma a myšlenkové pochody hlavní hrdinky Sisi, byly bravurně popsány. Její útěk do krásné Šumavské přírody byl pochopitelný a logický. Ale chování její rodiny, hlavně matky, úplně nepochopitelné.
Konec byl jaký byl, prostě to tak paní spisovatelka cítila a chtěla.

19.04.2023 4 z 5

Najdi mě Najdi mě Anne Frasier (p)

Hned od první stránky vás to vtáhne do dobře promyšleného děje, který se rozjede v úžasně napínavý a čtivý thriller. Oba hlavní aktéři jsou sympatičtí i navzdory svému pohnutému osudu. Líbil se mi i popis Mohavske pouště.
Řekla bych, že to bude další skvělá série a jelikož mě zajímá, jak si autorka prohraje s osudem Reni a Daniela, tak si další díl určite nenechám ujít.

18.04.2023 5 z 5

Nebezpečná místa Nebezpečná místa Patricia Gibney

Knížka čtivá, napínavá a za mě daleko lepší než předchozí díl, i když se přiznám, že už je to pár pátku, co jsem četla třetí díl a některé souvislosti mi unikají.
Líbil se mi svižný děj a krátké kapitoly, příběh měl hlavu a patu. Jediné, co mě kazilo stoprocentní zážitek byla vyšetřovatelka Loterie. Nějak si ji nedovedu oblíbit. Z toho je přecitlivělá, labilní a někdy je přehnaně tvrdá.
Ale další díl si určitě nenechám ujít

14.04.2023 4 z 5

Dávno ztracená Dávno ztracená Sara Blædel

(SPOILER) Moc povedená detektivka, s hodně zajímavým dějem, aspoň pro mě. Bylo poznat, že autorka má toto téma nastudované a probádané. Na konci knížky píše, že je vše fikce, ale inspirované skutečnými událostmi. Příběh byl velice citlivě zpracovaný a byl poukázán z obou pohledů, protože né každý souhlasí s dobrovolným odchodem z tohoto světa a asistovanou sebevraždou. Je to vážné téma, o kterém se až tak moc nemluví.
Knížka byla čtivá napínavá a místy dojemná a smutná.

12.04.2023 5 z 5

Pád do tmy Pád do tmy Wendy Dranfield

Tak to vypadá na další zajímavou sérii, v které budu s radostí pokračovat. Příběh mě hned od první stránky zaujal a bavil a to nejen diky sympatickým vyšetřovatelům, kteří toho mají v osobním životě hodně naloženo a osud se s nimi nemazlil, ale i díky čtyřnohému pomocníkovi Brodymu.
Samotný děj se pozvolna rozjížděl a ke konci připomínal rychlou jízdu. Bylo to napínavé, svižné a nepřekombinované. Pátrání po zmizelé dívce dalo soukromému vyšetřovateli a jeho parťáčce zabrat, bylo plné zvratů, lží a né vše bylo tak, jak to vypadalo.
Další díl si určitě nenechám ujít, protože plno věcí nebylo vyřešeno a hodně otázek nebylo zodpovězeno.
Moc pěkný thriller, který můžu jen a jen doporučit.

05.04.2023 5 z 5

Muž z labyrintu Muž z labyrintu Donato Carrisi

Tak tentokrát to byla jízda. Moc se mi líbilo, jak si autor pohrál s celým příběhem, jak to namyslel a zkombinoval. Čtenář čte a čte a má určitou představu o ději a na konci je to úplně jinak. Říkám si, je to vůbec možné? Pasuje to do sebe? Radši konec přičtu dvakrát, jestli jsem to dobře pochopila. Čtenář se musí hodně soustředit. Ano, bylo to překombinované a místy zamotané, ale bylo to hodně napínavé, čtivé a nějakym zázrakem to do sebe zapadlo. I když asi není ještě všemu konec.
Za mě moc pěkná knížka a doporučuji.

25.03.2023 5 z 5

Na to vem jed Na to vem jed Ann Granger

Moje první setkání s touto autorkou a musím říct, že jsem byla spokojená.
Je to taková lehčí oddechová detektivka, bez potoku krve a brutálního násilí. Pěkná nepřekombinovaná zápletka, kterou řeší sympatický detektiv Markby a do vyšetřování mu trošku strká nos Meredith, která byla pozvána na svatbu své neteře.
Bylo to příjemné čtení a určitě si přečtu další díl této série.

24.03.2023 4 z 5

Pikový Jack Pikový Jack James Hankins

Na knížku jsem narazila zcela náhodou a můžu říct, že jsem s ní byla maximálně spokojená. Velice dobře vymyšlený děj, zápletka byla propracovaná a nepřekombinovaná, vše do sebe zapadlo a bylo objasněno.
Jak kroky vraha byly logické, tak i samotné vyšetřování dávalo smysl, nic nebylo navíc, žádná zbytečná omáčka okolo. Mělo to spád, napětí a i hlavní hrdina, Pikový Jack, byl sympatický i když měl i své slabší stránky.
Za mě velice povedená kniha a milovníkům thrillerů můžu jen a jen doporučit.

16.03.2023 5 z 5

Co oči nevidí, to manžela nebolí Co oči nevidí, to manžela nebolí Alena Jakoubková

Čtivá, oddechová jednohubka, ale tentokrát pro mě hoodně přehnaná a nereálná. Aspoň v mém životě. Na moře drahého luxusního jídla, velice inteligentních lidí s hvězdnou kariérou, jsem už u této autorky zvyklá. Ale jako vážně, vůbec nikdo nemá problém s jazykovou bariérou? Všichni jsou na tom tak velice dobře, že si všude koupí dům...? A toho nakoupeného a vypitého vína!!!
No, tentokrát toho bylo na mě až moc!!!

13.03.2023 3 z 5

Hypotéza zla Hypotéza zla Donato Carrisi

Hned jsem se pustila do druhého dílu, dokud mám vše v živé paměti. Začátek příběhu mě navnadil a vtáhl do děje a opět jsem si říkala, že to bude jízda. Děj krimi dobře promyšlený a propracovaný a řekla bych, že i originální námět, napětí tomu taky nechybělo, ale... Bylo to na mě překombinovaný, občas jsem se ztrácela jak v ději, tak v postavách. Ale musím uznat, že to mělo svou atmosféru, místy hodně temnou a děsivou a vysvětlení, co je Hypotéza zla mě fakt zaujalo. Nejspíš se pustím do dalšího dilu a jsem zvědavá, co další si pro nás autor připravil.

08.03.2023 3 z 5

Oběť Oběť James Carol

Druhý díl jsem nečetla, ale pokud můžu srovnávat, tak bych řekla, že tento třetí díl byl o fous slabší než Polámané panenky. Ale i tak se mi knížka moc líbila.
Detektivka začíná akční scénou, díky které je profiler Winter vtažen do vyšetřování a pátrá se seržantkou Mendozovou po dost vyšinuté psychopatce. Opět zde nechyběly bezchybné dedukce Wintera a krůček po krůčku jsme se přibližovali k dopadení zvrácené vražednice, která si s nima hrála jak kočka s myší. Konec byl na můj vkus trošku uspěchaný, ale i tak hodnotím plným počtem, protože jsem si čtení moc užila.

02.03.2023 5 z 5

Našeptávač Našeptávač Donato Carrisi

Jelikož si chci přečíst další díly této série, tak jsem se k Našeptávači musela vrátit podruhé, protože anotace mi už vůbec nic neříkala. Během čtení jsem si začala vybavovat určité okamžiky děje, ale i tak jsem se musela hodně soustředit na složitý, místy až překombinovaný obsah. Ale určitě to knize neubralo na čtivosti a napínavosti. Konec byl pro mě hodně zamotaný a na jednu detektivku příliš zvratů najednou. Mě se to ale ve finále líbilo a jsem zvědavá, co přinese další díl.

20.02.2023 5 z 5

Polámané panenky Polámané panenky James Carol

Tak tohle by fakt šlo. Přesně moje gusto!!! Hned od první stránky mě to bavilo, bylo to napínavé, čtivé a hlavně, děj plynul přímočaře, bez zbytečné omáčky okolo. Hlavní postava, policejní profilista Winter, mi byl hned sympatický i když byl trošku zvláštní a až moc dokonalý ve svých myšlenkových pochodech, jak vypátrat vraha. Ale musím přiznat, že vše do sebe zapadlo a logicky sedělo.
Mám asi před sebou další skvělou sérii a jdu na další díl.

16.02.2023 5 z 5

Vražda na hřišti Vražda na hřišti Catherine Shepherd

Mě se to opět líbilo, jako všechny díly této série. Bylo to čtivé, nechybělo tomu napětí a musím se přiznat, že tentokrát jsem byla vedle, měla jsem vytipovaného jiného vraha.
I když všechny vraždy jsou hrozné a násilné, tady se to obešlo bez potoků krve a vše, tak nějak plynulo poklidně, bez velkých vytáček. I llinie osobního vztahu Julie a Floriana byl nenásilně vpraven do děje a nijak tempo vyšetřování nerušil.
Takže za mě dobrý a budu se těšit na další vyšetřování nějakého toho zapeklitého případu s celým tímto sympatickým týmem.

10.02.2023 4 z 5

Labyrint tajností Labyrint tajností Linda Castillo

Tato série je pro mě sázka na jistotu. Hned od první stránky je to čtivé a v napětí vás to udržuje až do konce. Zápletka je velice dobře propracovaná a my můžeme krok za krokem sledovat Kate a její sympatický vyšetřovací tým, jak se ubírá k vyřešení případu.
Kdo zná tyto knížky s amiši, ví moc dobře, že není vše, tak jak se zdá. Moc se mi líbí i nenásilné prolínání osobního života Kate a Tomasettiho s vyšetřováním vraždy mladého amiše.
Za mě opět skvělá detektivka, kterou můžu jen doporučit.

08.02.2023 5 z 5