Dávno ztracená

Dávno ztracená https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/491928/bmid_davno-ztracena-AP4-491928.png 4 64 17

Louise Ricková série

< 9. díl

I ta největší tajemství jednou vyjdou na povrch… Žena zavražděná v Anglii figurovala osmnáct let na seznamu pohřešovaných Dánů a angličtí vyšetřovatelé jsou v koncích. Chybí jim pachatel i motiv. Dokáže Louise Ricková z dánské policie zjistit, proč tolik Dánů posílalo na účet zavražděné vysoké finanční obnosy? Kdo byli ti lidé a za co platili? A proč už nikdo z nich nežije? Čím hlouběji Louise do případu proniká, tím je zmatenější. V Dánsku navíc přibývá mrtvých. Čas hraje proti ní, vztah s Eikem je vystaven tvrdé zkoušce a Louise musí čelit nečekaným odhalením.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Práh

Kvinden de meldte savnet , 2017

dlabikk
16.03.2024 2 z 5

Tento díl mě do děje moc nevtáhnul. Téma ale bylo zajímavé. Často se nad tím doma bavíme a máme každý jiný názor na asistovanou sebevraždu.

beruska
10.11.2023 4 z 5

Napínavý příběh s tématem, který je pro člověka velmi těžký... Asistovaná sebevražda ....

hana1039
11.05.2023 5 z 5

Audiokniha:
Téma, které se zatím moc neobjevuje... asistované sebevraždy... skvělé popsáno, citlivě,a samozřejmě dvě strany,pro a proti...je to těžké, zvláště pro rodiny, které tenhle způsob odchodu ze života jejich blízké respektují...

Makůvka
12.04.2023 5 z 5

(SPOILER) Moc povedená detektivka, s hodně zajímavým dějem, aspoň pro mě. Bylo poznat, že autorka má toto téma nastudované a probádané. Na konci knížky píše, že je vše fikce, ale inspirované skutečnými událostmi. Příběh byl velice citlivě zpracovaný a byl poukázán z obou pohledů, protože né každý souhlasí s dobrovolným odchodem z tohoto světa a asistovanou sebevraždou. Je to vážné téma, o kterém se až tak moc nemluví.
Knížka byla čtivá napínavá a místy dojemná a smutná.

Awča
06.03.2023 5 z 5

Na detektivku celkem nezvyklé téma, vážné, citlivě zpracované.
Jelikož se jedná již o několikátý díl série, čtenář se zpočátku musí prokousat změtí jmen a odkazů na předchozí děj, ale vcelku brzy se vše pěkně rozběhne.
Moje první setkání s Loisou Rickovou rozhodně se podívám po dalších dílech.

March
02.01.2023 4 z 5

Líbilo, mělo to grády, i když jiné, než které v detektivkách bývají. Rozuzlení minulosti je dle mého gusta, jak se to hezky pěkně rozuzlovalo, to byli také dle mého. Odhalení bylo zajímavé, je fakt, že dušičkové prostředí není nic pro mě, ale zase to bylo něco jiného a nebylo potřeba hektolitrů krve.

Toňula
23.12.2022 4 z 5

Asi nejlepší z autorčiných knih, příběh je čtivý, má spád a je napínavý tak akorát,bez zbytečně velkého množství krve..Spokojenost

Make20
14.12.2022 4 z 5

Od knihy jsem neměla žádné velké očekávání. A byla jsem mile překvapena. Šlo o napínavou detektivku z neobvyklého prostředí. Do poslední chvíle jsem nevěděla, kdo je vrah. Hlavní příběh, který celou knihou prostupoval, byl moc dojemný. Uronila jsem u toho i slzu. Někomu může téma asistovaných sebevražd vadit, u mě se tak nestalo.

renefer
31.10.2022 3 z 5

Autorka jede pořád ve stejném levelu, takže parádní detektivka, jen těch podezřelých je opravdu dost. Eike se chová dost divně, ale asi to v Dánsku mají nastaveno jinak :)
Hvězdička dolů za prostředí "doprovázejících, opravdu se mi v dušičkovém období nechce číst o tématu umírání.

Nuttelka
20.10.2022 5 z 5

(SPOILER) (Audiokniha)
Opět moc povedený díl. Poslech jsem dala na jeden zátah, vůbec jsem se nemohla odtrhnout. Téma tohoto dílu je vesměs stále pro většinu lidí tabu, jelikož se o něm vůbec nemluví. Pokud se člověk rozhodne odejít z tohoto světa dobrovolně, jelikož je vážně nemocný, i tak je to velmi bolestivé pro celou rodinu, nikdo si to nechce připustit, vůbec ne dovolit, že někdo blízký zemře. Je to velmi vážné téma a zde je to skvěle zpracované. Napínavé od začátku do konce a "Epilog" byl skvělý, snad budou i další díly :-)

kirkpatrick
29.09.2022 3 z 5

Celkem obyčejná detektivka, ale dala mi nahlédnout do zajímavého tématu dobrovolného rozhodnutí ukončit svůj život předčasně než je dáno.

Aghatte
25.09.2022 1 z 5

Ta ženská Louise mi tak pije krev... Jedna z nejvíce nesympatických hlavních postav.

JustWomen
02.09.2022 5 z 5

Autorčin styl mě baví, čtivá kniha, zajímavé téma, sympatické postavy, logické zápletky.

alzbeta4340
10.08.2022 4 z 5

Pozor, i když to z anotace nevyplývá, hlavní zápletka se točí kolem tématu eutanázie, sebevražd a asistovaných sebevražd. Postup této činnosti je popsaný realisticky a podrobně. Některým čtenářům může takové téma vadit. Jako detektivka kniha ovšem funguje dobře, je to solidně vymyšlený i napsaný příběh.

HanulkaK.
25.07.2022 4 z 5

Trochu slabší než předchozí díly, ale bavila mě, jen se mi dost pletla jména vedlejších postav...

Titas9001
21.07.2022 4 z 5

Třetí kniha od této autorky a zatím asi nejlepší, protože tady ten závěr není přestřelený. Zajímavé téma eutanázie jako svobodného rozhodnutí člověka a jeho následky na pozůstalých.

mikika
20.06.2022 4 z 5

kvalitní detektivka, která nepotřebuje vraždící šílené maniaky. Téma je kontroverzní, vyústění hezky logické, hlavní hrdinky si nenechají nic líbit.