Makůvka Makůvka komentáře u knih

Hospodyně Hospodyně Natalie Barelli

Docela povedená knížka. Začátkem jsem se trošku prokousávala, ale pak se to pěkně rozjelo. Přiznám se, že Claire mi byla od začátku nesympatická, ale postupně jsem si na ní zvykala a chápala, proč je taková a proč to vše dělá. Během četby změníte několikrát pohled na děj a přehodnotíte svůj názor na každou postavu. Konec byl na můj vkus uspěchaný a v něčem přehnaný a v něčem přeslazený.
Ale jinak čtivá a svižná knížka plná zvratů.

06.02.2023 4 z 5

Host na večeři Host na večeři B. P. Walter

Asi půjdu proti proudu, ale mě ta kniha moc nenadchla a nebavila. Zápletka byla dobře promyšlená, to jo, ale na mě vše moc zdlouhavé a hafo omáčky okolo. Ale jak to tak bývá, zajímalo mě, jak to autor nakonec ukončí. Žádné wow se nekonalo a musím se přiznat, že jsem ten závěr moc nepochopila, proč to ta daná osoba celé podstoupila.
Ale věřím, že si tato knížka své čtenáře najde.

03.02.2023 3 z 5

Po bitvě je každý manžel generál Po bitvě je každý manžel generál Alena Jakoubková

Čtivá, oddechová jednohubka, ze života doktorky Lady a její rodiny. Příběh, který může potkat každého z nás. Místy mi přišel příběh hodně naivní a přehnaně romantický. Ale jinak pohodové čtení se šťastným koncem.

30.01.2023 4 z 5

Smrtící skalpel Smrtící skalpel Tess Gerritsen

Tess Gerritsenová patří mezi moje oblíbené spisovatelky, mám od ní přečtené skoro všechny knížky a musím říct, že jsem byla s většinou moc spokojená. A asi proto jsem měla i od této knížky velké očekávání, ale přišlo trochu vystřízlivění. Byla samozřejmě opět čtivá, i téma bylo zajímavé a závěr napínavý, ale detektivka propletená hodně červenou knihovnou, předvídatelná a občas naivní.
Ale jako oddechová krimi se mi líbila.

25.01.2023 3 z 5

Primární důvěra - úhel pohledu Primární důvěra - úhel pohledu Martin Goffa

Skvělé ukončení příběhu a napínavé až do poslední stránky. Krůček po krůčku sledujeme Mika, jak rozplétá případ svého parťáka.
Je vidět, že autor se vyzná v policejní práci a v postupech vyšetřování, vše je uvěřitelné a neskonale čtivé. Nechybí tomu napětí ani humor.
Konec otevřený, tak doufám, že se snad zase brzy s Mikulášem potkáme.

20.01.2023 5 z 5

Krása!!! Napínavá, čtivá a hlavně uvěřitelná detektivka o parťákovi Tonym, s kterým Miko sdílí už čtyři roky kancelář, a který je obviněný. Jeho parťák Mikuláš se snaží vše pochopit a hlavně se mu snaží pomoci.
Moc se mi líbil jak příběh, tak dramatické stupňování děje s lehkým humorem a skvělými slovnímy obraty. Nejsou zde hluchá místa a nic navíc, čtenáře to nutí číst dál a dál a postupně zjišťuje, že to není tak, jak se vše zdá být.
Přiznám se, že konce jsem se obávala, jenže....

18.01.2023 5 z 5

Pohřbené kosti Pohřbené kosti Lisa Regan

Již po páté se setkáváme s vyšetřovatelkou Josie a jejím týmem. Musím se přiznat, že první dvě knížky série mi až tak k srdci nepřirostly, ale další díly mě přesvědčily, že to bude povedená, čtivá série a já si celý vyšetřovací tým oblíbila.
Josie v tomto příběhu vyšetřuje vraždu matky svého přítele Noaha. Vše je důmyslně promyšlené a propletené, jak s vyšetřováním případu, tak i se soukromým životem Josie. V tomto díle je mi detektivka Quinnová víc sympatická, není taková dokonalá a razantní.
Čtení bylo napínavé až do poslední stránky a já se budu těšit na další díl.

15.01.2023 5 z 5

Vykoupení Vykoupení Martin Goffa

Opět čtivá, napínavá česká detektiva, se sympaťákem Mikem, který si měl užívat dovolenou ve své rodné vísce, ale jelikož je zvídavý a tělem i duší policajt, tak se začal zajímat o zdánlivou nehodu svého kamaráda z dětství.
Jelikož jsem nečetla předešlý díl, tak jsem byla překvapená, jaká změna se udála v Mikulášově osbonim životě, ale autor to okrajově vysvětlí.
Tento díl byl pro mě hodně napínavý, s dobře promyšleným dějem a špetkou toho Mikyho humoru.

14.01.2023 5 z 5

Dítě v mlze Dítě v mlze Martin Goffa

Po delší době jsem sáhla po české detektivce od autora, kterého mám ráda a mám ho vyzkoušeného a vím, že u něho nešlápnu vedle a nebudu zklamaná.
Opět moc pěkná krimi z českého prostředí, čtivá a napínavá. Mikuláš Syrový stále sympatický detektiv s příjemným humorem. V tomto díle je Miko citlivý a zranitelný, protože je to příběh o únosu plný smutku a velkých emocí.

10.01.2023 4 z 5

Bez tváře Bez tváře Rob Ashman

Tak tohle mi fakt sedlo!!!! Hned od první stránky napínavé a čtivé. Hlavní hrdinka, vyšetřovatelka Roz, mi byla hned sympatická i když se svým pohnutým osudem byla trošku podivín, ale kdo by s takovou životní naloží nebyl.
Knížka měla spád, děj byl propracovaný, ale možná pro někoho až s mrazivými detaily. Ale i tak tuto detektivku neodložíte, dokud neotočíte poslední stránku.
Pro mě skvělý první díl nové série.

04.01.2023 5 z 5

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

Po delší době jsme se opět setkali s inspektorkou Erikou a jejím vyšetřovacím týmem. V tomto díle na mě Erika nepůsobila tak chladně, tvrdě a nepřístupně. Byla taková lidštější a nejen čtyřnohého kamaráda si našla.
Příběh byl čtivý a propracovaný, možná bych uvítala trochu více napětí. Závěr byl pro mě trošku uspěchaný a přišel mi ušitý horkou jehlou. Ale i tak se mi knížka moc líbila a hodnotím ji plným počtem.

03.01.2023 5 z 5

Zubař Zubař Tim Sullivan (p)

Mě se knížka moc líbila. Ale musím se přiznat, že ze začátku, než jsem se pořádně začetla, jsem si myslela, že mě knížka nebude bavit.
Celý vyšetřovací tým byl sympatický a detektiv Cross byl pro mě taková třešnička na dortu poklidně plynoucí detektivky. Cross je s aspergerovým syndromem sice podivín, ale má logické myšlení oproštěné o jakéhokoliv city a emoce a čtenář může ty jeho logické kroky a postupy sledovat krok za krokem. Věžím, že někomu tento detektiv poleze na nervy, ale určitě si najde i své příznivce, protože si myslím, že detektivů alkoholiků už máme hodně.

29.12.2022 5 z 5

Hrob mé sestry Hrob mé sestry Robert Dugoni

Nechápu, proč jsem tuto knížku, tak dlouho odkládala. Přitom je to moc dobrá a čtivá detektivka. Líbil se mi gradující, promyšlený děj a jak autor prokládal příběh vzpominkama na zesnulou Sáru. Konec knihy byl napínavý a strhující a pro mě překvapující, protože během příběhu se pár osob chovalo podezřele.
Knížku vřele doporučuji a je škoda, že nemám po ruce další pokračování.

17.12.2022 4 z 5

V troskách tornáda V troskách tornáda Linda Castillo

Knížky této série jsou pro mě sázka na jistotu. Vím, že hned od první stránky mě to vtáhne do zajímavého děje plného napětí a akce. A tento díl nebyl výjimka.
Po delší době jsem se opět ráda setkala s Kate a jejím vyšetřovacím týmem. Ráda jsem zase nahlédla do neobvyklého světa amišů. Děj byl okořeněný soukromým životem Kate a Tomasettiho, ale tato linka příběhu vůbec ničemu nevadila, spíš tím byla knížka zajímavější a Kate vykreslila z jiného pohledu, než jak ji známe. Že je to nejen tvrdá a skvělá vyšetřovatelka, ale i křehká a citlivá žena, toužící po dítěti.
Byla to svižná, dobře promyšlená a napínavá detektiva, která se moc pěkně četla.

08.12.2022 5 z 5

Ta druhá paní Millerová Ta druhá paní Millerová Allison Dickson

Nebylo to špatný. Taková pohodová, oddechová knížka, pro mě, s nudnějším začátkem a hodně nepravděpodobným příběhem, ale plná zvratů a mě fakt zajímalo, jak to autorka celé pojme a jak celý ten neuvěřitelný příběh ukončí.

06.12.2022 3 z 5

Perfektní manželství Perfektní manželství Jeneva Rose

Moc dobře propracovaný a promyšlený thrillery, který je hned od první kapitoly svižný a čtivý. Knížka je psaná ze dvou pohledů, z pohledu obviněného Adama a z druhého pohledu jeho ženy, právničky. Kniha byla plná zvratů a napětí a i když celý příběh směřoval k takovému vyústění, tak se musím přiznat, že úplný závěr mě mírně šokoval.

04.12.2022 4 z 5

Vesnice Vesnice Kristýna Trpková

První díl Stvůra se mi hodně líbil a pro mě to byla předzvěst začínající dobré série. Jenže tady přišlo trošku zklamání. V této knize mi Laura a její parťák Adam už tak sympatičtí nebyli, pořád se řešilo jejich soukromí, jejich pocity a myšlenky a vyšetřování pohřešovaných dětí bylo odsunuto na vedlejší kolej.
Jelikož se ale knížce nedá upřít čtivost a zajímavý i když trochu nedořešený konec, tak jsem dala 4*

24.11.2022 4 z 5

Šťastně až do smrti Šťastně až do smrti Anna Ekberg

Mě se knížka hned od začátku moc líbila. Hlavně mě, ale zajímalo, jak to autoři celé pojmou, protože čtenář se z anotace a hned z první kapitoly dozvídá skoro celý příběh. Ale povedlo se. Děj byl napínavý, místy překvapivý, líbilo se mi jak autoři vykreslili a vystihli myšlenkové pochody hlavních postav. Jak vidí svůj život po 25 letech manželství muž a z druhé strany jeho manželka.
Jediné, co mě rušilo při čtení a trošku mě to tam nepasovalo bylo, vyprávění z pohledu detektiva.

23.11.2022 5 z 5

Pavouk Pavouk Lars Kepler

Napínavé, čtivé, promyšlené od začátku do konce. Saga v tomto díle dostala více prostoru. Líbila se mi linie vyšetřování, jak se celý vyšetřovací tým krůček po krůčku snažil vyřešit hádanky, které vedly k dopadení sériového vraha.
Mám přečtené všechny předchozí knížky z této série a jediné, co mi kazil stoprocentní zážitek ze čtení tohoto dílu bylo, že jsem si už moc nepamatovala dějovou linií předchozích dílů, ke které se autoři vraceli. Ale můj problém a i tak čtenářský zážitek a velká spokojenost.

17.11.2022 5 z 5

Dokonalá manželka Dokonalá manželka J. P. Delaney (p)

Já a sci-fi? To nejde dohromady, není to můj šálek kávy a proto nevyhledávám knížky ani filmy s tímto tématem. Ale jelikož jsem špatně pochopila anotaci, tak jsem se dala do čtení.
A mě se to hned od začátku hrozně líbilo. Hltala jsem stránku za stránkou a čekala, kam se děj bude posouvat. Líbilo se mi, jak autor vystlihl pocity a charakter všech postav a jak nám přiblížil problém s autismem a vše ještě skloubil s tématem umělé inteligence. V poděkování autora na konci knížky se vlastně dozvídáme, že tyto informace a problémy s autismem čerpá z vlastního soukromého života.
Konec byl pro mě trošku zamotanější než jsem se zorientovala kdo je kdo.
Knížka byla moc dobrá, napínavá, čtivá a námět originální.

17.11.2022 5 z 5