Na to vem jed

od:


KoupitKoupit eknihu

První díl z nové řady klasických anglických detektivek. Meredith Mitchellová, která pracuje jako konzulka v cizině, je pozvána na svatbu své neteře v městečku Westerfield. Zvláštní vztah obou nastávajících manželů i průběh svatby ji však překvapí. Meredith tuší, že se její pobyt neobejde bez jisté dramatičnosti. Ale rozhodně neočekává, že bude svědkem neopětované lásky, vydírání, a dokonce vraždy....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/30004/na-to-vem-jed-30004.jpg 3.955
Série:

Mitchellová a Markby (1.)

Orig. název:

Say it with Poison (1991)

Žánr:
Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Motto
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (14)

Přidat komentář
berila
20.11.2018

Slušná oddychovka.

trudoš
10.11.2018

Konvenční detektivka z anglického venkova, která by nemusela být úplně marná, kdyby z ní Ann Grangerová nedělala televizní novelu pro ukrácení dlouhé chvíle. Tenhle dojem ve mně vzbudil především fakt, že s vraždou autorka nakládá jak se všední záležitostí, přičemž pachateli hrůzných činů jsou zpravidla psychicky labilní jedinci, jenž by zasloužili spíš klid ve vypolstrované cele než doživotí v Sing Singu.
Za mé průměrné hodnocení však může i uměle vytvořená postava Meredith Mitchellové, která při vyšetřování víc škodí, než pomáhá. Ačkoli oni se tu všichni protagonisté chovají dost nesmyslně - chrání tajemství, o němž všichni dávno vědí, tváří se ukrutně podezřele, když to zápletka potřebuje a náhodně zatajují fakta, jakoby jim za to nehrozilo víc než dobrácký šťouchanec do zad.
Autorka ve svém vyprávění několikrát zdůrazní, že městečko Westerfield, které je dějištěm příběhu, nemá duši. A právě tak na mě působil celý román - spousta slov kolem, ale uvnitř nic, co by mě čímkoliv zaujalo.

agatha2
16.03.2018

Měla jsem chuť na klasickou detektivku z anglického venkova, miluji starou dobrou Agathu a chtěla jsem zkusit něco nového. Byly mi doporučeny detektivky od paní Granger. A jsem spokojená. Samozřejmě, že Agathu v mých očích nikdy nic nepředčí, nicméně tato kniha mi dokázala navodit podobnou atmosféru jako knihy od A.CH. Poklidný anglický venkov probuzený nějakým zločinem je pro mě vždy milé počtení. Těším se na další díly.

Chesterton
20.12.2017

Ann je mojí oblíbenou spisovatelkou. Knihy laskavé, sympatická dvojice detektivů je jen bonusem. Bez potoků krve a zbytečně překombinovaných zápletek. A také bez mnoha zbytečných stránek navíc.

Artep25
14.11.2017

Já bych to okomentovala ,jako nenadchne a neurazí .Dalo se číst ,ale u vytržení jsem nebyla ,počkám ,jak budou vypadat další knihy od autorky .

Len2očka
30.10.2017

Příjemná knížka - detektivka z anglického prostředí,pohodově se mi četla,vlastně jako všechny její ostatní knihy.

postrach
14.07.2017

Na to,že se jedná o klasickou anglickou detektivku, dobré.Knihy této autorky beru jako oddechovky.

martina.tim
10.07.2017

Pro mě příjemné zpestření. Konec byl sice trošku překombinovaný, ale v podstatě klasická anglická detektivka takže se to dalo čekat. :)

TeaPeter
08.04.2017

Za mě to byla jen průměrná detektivka se zcela neuvěřitelným koncem (jak na to autorka přišla, to vážně je mimo moje chápání). A k tomu ještě hlavní hrdinka, která mi byla spíše než cokoli jiného protivná. Zkusím dát autorce ještě jednu šanci - přece jen dílů je mnoho a třeba ten další se mi bude líbit více.

modranka
24.08.2016

Moja recenzia tu:
http://www.databazeknih.cz/recenze-knihy/jedna-vrazda-nestaci-6369

Okrem toho, že príbeh jednoduchá detektívka bez zbytočných fráz a opisov na jej pozadí sa rozvíja vzťah medzi Mitchellovou a Markbym, čo dodáva celému príbehu štipku romantiky. Zrejme toto romantické napätie nás bude sprevádzať celou sériou.

iška
29.03.2016

Příjemné čtení k odpolední kávě.

konicekbily
10.11.2015

Nějak náhodou jsem narazil na starší řadu anglických detektivek. Příběh ukázal, že jako odpočinkové čtení se to může číst.

woodward
19.08.2015

Ann Grangerová si vymyslela docela příjemnou dvojici detektivů, její příběhy nepostrádají napětí ani logiku a je to opravdu dobrá vypravěčka. Nic víc ke vzniku dobrých detektivek netřeba. Pět hvězd.

jita82
07.04.2012

Klasická detektivka, která nikoho neurazí.