Na to vem jed

První díl z nové řady klasických anglických detektivek. Meredith Mitchellová, která pracuje jako konzulka v cizině, je pozvána na svatbu své neteře v městečku Westerfield. Zvláštní vztah obou nastávajících manželů i průběh svatby ji však překvapí. Meredith tuší, že se její pobyt neobejde bez jisté dramatičnosti. Ale rozhodně neočekává, že bude svědkem neopětované lásky, vydírání, a dokonce vraždy....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/30004/na-to-vem-jed-nws-30004.jpg 3.960

Mitchellová a Markby (1.)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Motto

Say it with Poison (1991)

Kniha Na to vem jed

konicekbily

Po dlouhé době jsem se vrátil k první knížce celé řady, abych si ujasnil postavení osob na "startovní čáře" série. Není to špičkový výkon autorky, ale jako odpočinkové čtení se dá přečíst.

akinomV

příjemná oddechová detektivka

berila
20.11.2018

Slušná oddychovka.

trudoš
10.11.2018

Konvenční detektivka z anglického venkova, která by nemusela být úplně marná, kdyby z ní Ann Grangerová nedělala televizní novelu pro ukrácení dlouhé chvíle. Tenhle dojem ve mně vzbudil především fakt, že s vraždou autorka nakládá jak se všední záležitostí, přičemž pachateli hrůzných činů jsou zpravidla psychicky labilní jedinci, jenž by zasloužili spíš klid ve vypolstrované cele než doživotí v Sing Singu.
Za mé průměrné hodnocení však může i uměle vytvořená postava Meredith Mitchellové, která při vyšetřování víc škodí, než pomáhá. Ačkoli oni se tu všichni protagonisté chovají dost nesmyslně - chrání tajemství, o němž všichni dávno vědí, tváří se ukrutně podezřele, když to zápletka potřebuje a náhodně zatajují fakta, jakoby jim za to nehrozilo víc než dobrácký šťouchanec do zad.
Autorka ve svém vyprávění několikrát zdůrazní, že městečko Westerfield, které je dějištěm příběhu, nemá duši. A právě tak na mě působil celý román - spousta slov kolem, ale uvnitř nic, co by mě čímkoliv zaujalo.

agatha2
16.03.2018

Měla jsem chuť na klasickou detektivku z anglického venkova, miluji starou dobrou Agathu a chtěla jsem zkusit něco nového. Byly mi doporučeny detektivky od paní Granger. A jsem spokojená. Samozřejmě, že Agathu v mých očích nikdy nic nepředčí, nicméně tato kniha mi dokázala navodit podobnou atmosféru jako knihy od A.CH. Poklidný anglický venkov probuzený nějakým zločinem je pro mě vždy milé počtení. Těším se na další díly.

Chesterton
20.12.2017

Ann je mojí oblíbenou spisovatelkou. Knihy laskavé, sympatická dvojice detektivů je jen bonusem. Bez potoků krve a zbytečně překombinovaných zápletek. A také bez mnoha zbytečných stránek navíc.

Artep25
14.11.2017

Já bych to okomentovala ,jako nenadchne a neurazí .Dalo se číst ,ale u vytržení jsem nebyla ,počkám ,jak budou vypadat další knihy od autorky .

Len2očka
30.10.2017

Příjemná knížka - detektivka z anglického prostředí,pohodově se mi četla,vlastně jako všechny její ostatní knihy.

Ann Granger
anglická, 1939