Makůvka Makůvka komentáře u knih

Poslední seance Poslední seance Agatha Christie

Pohodové, fajn čtení krimi i mysteriózních povídek. Některé příběhy se mi líbily více, některé méně, ale jelikož Agatha je moje srdcová záležitost, tak hodnotím plným počtem, protože jsem s knihou strávila příjemné chvíle.

11.06.2022 5 z 5

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

Krásná, čtivá, romantická, emotivní knížka se smutným a reálným příběhem, kde touha málem zničila "dokonalé" manželství.
Kniha je psána z pohledu Teď a Tehdy. Mě osobně se líbil spíše pohled z přítomnosti, kde Quinn a Graham řešili své problémy. Bylo to uvěřitelné, né tak přeslazené a Graham neměl takovou svatozář. Konec byl dokonalý a musím se přiznat, že i slza ukápla

08.06.2022 5 z 5

Domeček pro panenky Domeček pro panenky Phoebe Morgan

První kniha autorky a můžu říct, že to vůbec nebylo špatný. Dej měl hlavu i patu, občas se tam mihlo napětí. Akorát postavy mi nebyly moc sympatické. Corinn přecitlivělá, její sestra, trojnásobná matka, která se pořád bála řešit problémy a komunikovat s rodinou. Jejich manželé mi přišli také přecitlivělí a ustrašení. Konec, díky krátkým kapitolám "tehdy" byl předvídatelný.
Ale i tak se knížka četla moc pěkně a doporučuji čtenářům, kteří nevyhledávají krváky.

03.06.2022 4 z 5

Pozvala mě dál Pozvala mě dál Lucy Clarke

Za mě moc povedená knížka. Dobře promyšlená a propracovaná, nechybělo tomu napětí a akce. Ráda si od této autorky určitě přečtu další knížky.

26.05.2022 5 z 5

Spinkej sladce Spinkej sladce Anders Roslund

Druhá knížka, opět moc pěkná, napínavá, ale se znepokojujícím, odporným a velice vážným tématem.
Vůbec už nechci nad tímto obsahem přemýšlet, stačilo při čtení, ale i tak knížku hodnotím velice kladně. Komisař Evert je sympatický, i když svým životem trošku zlomený a osamělý patron a jeho přítel Piet, zkušený infiltrátor. Oběma dal tento případ hodně zabrat, hlavně po psychické stránce. Konec knihy mě dost překvapil a hlavně šokoval!!!

22.05.2022 5 z 5

Srdcerváči. Kniha 3 Srdcerváči. Kniha 3 Alice Oseman

Mě se to zase moc líbilo a troufám si říct, že zatím nejlepší díl. Sice na každém rohu nový gay, ale vůbec to ničemu nevadilo, protože se tentokrát řešily i vážnější témata.
Charlie a Nick je sympatická dvojice a já si je oblíbila a jsem zvědavá na další pokračování.

21.05.2022 5 z 5

Nečekané přiznání Nečekané přiznání Lisa Regan

Musím se přiznat, že ze začátku jsem byla k této sérii s Josie skeptická. První dva díly se mi líbily, ale našla bych jiné knížky, které mě zaujaly víc. Pak jsem si přečetla třetí díl, matčin hrob a spadla mi brada. No a u tohohle dílů jsem opět příjemně překvapena a ráda, že si autorka tu vysokou laťku drží dál.
V knížce nechybělo napětí, zápletka byla dobře propracovaná a promyšlená. A taky Josien osobní život nabírá lepší směr.
No, nechám se překvapit, jak to půjde dál...

16.05.2022 5 z 5

Srdcerváči. Kniha 2 Srdcerváči. Kniha 2 Alice Oseman

Opět rychlé a pěkné čtení. Tento díl se mi líbil o trošku víc, než první. Až tady v tomto komiksu mi dochází, jak musí být těžké pro teenagery si uvědomit sebe sama a hlavně se poprat s reakcí svého okolí.

08.05.2022 5 z 5

Terapie Terapie B. A. Paris (p)

Mám přečtené všechny knížky od této autorky. Některé jsou fakt super, některé jsou slabší. Tuto knížku musím zařadit mezi ty méně povedené. Ze začátku jsem se nemohla začít, hlavní hrdinka mi byla mírně nesympatická a protivná. A pořád dokola se řešilo to samé.
Váhala jsem, jestli dát 3 nebo 4 hvězdičky, ale musím říct, že ten konec to zachránil. Měl spád, začalo to být zajímavější a konečně se děj hnul z místa. Přiznávám, že tentokrát jsem vraha neuhádla.

07.05.2022 4 z 5

Srdcerváči. Kniha 1 Srdcerváči. Kniha 1 Alice Oseman

Přiznávám, že komiksy skoro vůbec nečtu, ale tohle byla taková půlhodinová jednohubka příjemného čtení s pěknými ilustracemi.

03.05.2022 4 z 5

Pět kroků od sebe Pět kroků od sebe Rachael Lippincott

Krásný a místy hodně smutný příběh dvou mladých lidí, nemocných cystickou fibrózou. Will a Stella se seznámí v nemocnici, kde se oba léčí a čtenář je nenásilnou formou seznámen s touto nemocí a její léčbou. To, co považuje člověk se zdravými plícemi za samozřejmost, je pro ně někdy nedosažitelné. Třeba objetí od člověka, kterého milujete.

02.05.2022 5 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Moje druhá knížka od autora, a opět né můj šálek kávy. Začátek na můj vkus hrozně zdlouhavý a místy i nudný, ale chápu, že autor nás musel seznámit s příběhem. Vypravěč Igor mi byl nesympatický a chvílemi i na ranu. Druhá půlka, výprava na Tribeč, byla zajímavější, napínavější a měla spád. Ale každý sám za sebe si musí udělat názor na tuto knihu,
a posoudit, kolik toho je pravdivého a kolik vymyšleného.

01.05.2022 3 z 5

Třetí polovička Třetí polovička Carola Lovering

Tak dočteno, uf. Nebylo to špatný, zápletka docela zajímavá, ale na mě zbytečně zdlouhavé, bez jakéhokoliv napětí. Ale musím říct, jak už tady bylo několikrát zmíněno, obálka se moc povedla.

27.04.2022 3 z 5

Lov Lov Bernard Minier

Přečteno. A musím říct, že žádné nadšení z mé strany se tentokrát nekonalo, jak u dílů předchozích. Téma jako pandemická situace, roušky nebo politika mi až tak nevadí, ale moc je nevyhledávám, ale tentokrát toho bylo až příliš. Je škoda, že se autor víc nevěnoval detailnímu vyšetřování, i když mohu říct, že téma bylo velice zajímavé. Ale to neznamená, že když mě pan Minier tentokrát nepadl do noty, že si knížka své fanoušky nenajde. A já se zase budu těšit na další díl a doufat...

18.04.2022 3 z 5

Propast smrti Propast smrti Robert Bryndza

Mě se knížka opět moc líbila. Kate a Tristan se mi díl od dílu líbí víc a víc. Je to sehraný tým dvou sympatických vyšetřovatelů, kteří se svou poctivou prací snaží vypátrat Joannina vraha. Hned od první kapitoly to bylo svižné, napínavé a čtivé. Sice trošku víc postav, ale i tak se v tom čtenář po chvíli zorientuje a stojí to za to. Řekla bych, že zápletka byla daleko víc propracovanější než měl díl předešlý.

16.04.2022 5 z 5

Hlasy v bouři Hlasy v bouři Darcy Coates

Moje úplně první setkání s autorkou a můžu říct, že to nebylo špatné. I když knížku bych za horor úplně nevydávala. Sice tam byly určité pasáže, kdy to bylo napínavější a akční, ale nepřišlo mi to až tak děsuplné a strašidelné. Jinak se kniha četla moc pěkně, děj pozvolna plynul a bylo to šmrncnuté i romantikou.

12.04.2022 4 z 5

V kleci V kleci Ellison Cooper

Po delší době thriller, který mě fakt sedl a nemám k němu žádné výhrady. Byl akční, napínavý, velmi dobře se četl. Hlavně téma bylo pro mě velmi zajímavé. Sice nevím do jaké míry je určitá část příběhu pravděpodobná, ale kniha svůj účel splnila a já byla spokojená. I vyšetřovatelé byli sympatičtí a líbila se mi jejich týmová práce.

08.04.2022 5 z 5

Slušní lidé Slušní lidé J. P. Delaney (p)

Znepokojující a uvěřitelný příběh, který by nechtěl zažít žádný z rodičů. Autor moc dobře vystihl pocity hlavních postav, úplně jsem cítila ten vztek, bezmoc a naštvanost.
Knížka se četla moc pěkně, krátké kapitoly, žádná hluchá místa, no a ten konec... překvapil!!!

05.04.2022 5 z 5

Minulosti neutečeš Minulosti neutečeš Anders Roslund

Po první přečtené části knihy jsem měla určitou představu, jak se děj bude odvíjet a kam bude směřovat, dost mě to navnadilo. Při čtení druhé části jsem zjistila, že jsem úplně vedle. Samé zbraně, gang, pašeráci, informátoři.... né můj šálek čaje. Jenže ono to do sebe začalo vše krásně zapadat, kousek po kousku. A mě se to začalo hodně líbit. Nakonec to byla fakt skvělá knížka, jsem ráda, že jsem jí dala šanci a určitě si přečtu další pokračování se sympatickým, ale osamělým vyšetřovatelem.

31.03.2022 5 z 5

Léto, kdy jsem zkrásněla Léto, kdy jsem zkrásněla Jenny Han

Moc pěkná, pohodová knížka, plná slunce, přátelství a lásky, protkané ale i vážným tématem. I když je březen, úplně jsem cítila ty letní paprsky a vůni moře. Tato kniha je určena pro mladé a to já už dávno dávno nejsem, ale i tak se mi moc líbila.

23.03.2022 4 z 5