Poslední seance

Poslední seance https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/446376/bmid_posledni-seance-8VC-446376.jpg 4 80 23

Pro všechny milovníky historek, z nichž na vás sáhne hrůza, děs a strašidelno, vznikl tento soubor dvaceti povídek z pera slavné autorky detektivek a spisovatelky mnoha talentů. Znepokojivé vidiny, přízraky vystupující ze stínů, boží zásahy i okultní dýchánky a muž žijící v těle kočky – buďte si jisti, že po přečtení této kolekce se budete bát zhasnout světlo! Fanoušci Agathy Christie pak jistě ocení zařazení dosud nikdy nevydané Ženy Kénijce.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Povídky
Vydáno: , Kalibr

The Last Séance: Tales of the Supernatural. A Short Story Collection , 2019

Vesper001
24.02.2023 5 z 5

"Hrůza a děs" ne, "strašidelno" ano. Jak to u povídkových sbírek bývá, všechny povídky nejsou na stejné úrovni. V tomto případě jsou některé lepší než jiné.

katka3993
03.01.2023 5 z 5

Skvělý soubor příběhu… některé končí racionálním vysvětlením, jiné vás nechají bez logického vysvětlení … vřele doporučuji.

archivářka115
10.12.2022 3 z 5

Líbila se mi část povídek. I to byl úspěch, protože povídky nemám ráda. Tuto knížku jsem si vlastně vzala omylem, protože jí napsala Agatha Christie.

Renca.ch
30.10.2022 5 z 5

Některé povídky jsem znala, některé ne, bylo to oddechové čtení, ale mám radši klasickou detektivku od Agathy, kde je příběh a postavy více popsané a vypracované, což v krátké povídce není možné.

janina66
02.09.2022 5 z 5

Líbilo! Povídky mě nadchly svou duchařinou a tajuplnem. Netypická Agatha. Smrtonoš a Poslední seance skvělé.

Agatha84
16.08.2022 3 z 5

Nebýt to Agatha C. hodnotím pouze 2*. Povídky jsou takové nijaké, spíše nezáživné, lehce podprůměrné. Nemyslím, že je vhodné uměle tvořit "nové knihy" s již dávno vydaným. Tak nějak to ztrácí kouzlo. Asi nejhezčí na tomto souboru je obálka knihy.

Makůvka
11.06.2022 5 z 5

Pohodové, fajn čtení krimi i mysteriózních povídek. Některé příběhy se mi líbily více, některé méně, ale jelikož Agatha je moje srdcová záležitost, tak hodnotím plným počtem, protože jsem s knihou strávila příjemné chvíle.

katka.oo
22.03.2022 4 z 5

Velice fajn soubor povídek ,,příběhů s kapkou nadpřirozena" od královny detektivek A. Christie. Čtivé, tajemné a dobré počtení.

petrarka72
29.01.2022 3 z 5

Příjemné. Jednoznačně top - Lampa: vynikající práce s náznakem.

MMacicekk
18.01.2022 4 z 5

Knihu jsem četla v období Dušiček a zvolila jsem dobře. Povídky měly tu správnou tajuplnou atmosféru, která se hodila do pochmurného počasí. Ne všechny byly mysteriózní, ale na kvalitě čtení to rozhodně nic nemění. Očekávejte tedy rozmanité zápletky a často i překvapivá rozuzlení.

Ticiana
24.07.2021 5 z 5

Skvělý soubor povídek. Všechny se mi libili, ale nejvíc Poslední seance, Smrtonoš, Výjev v zrcadle a Žena Kénijce. Některé jsou vic mysteriozni, jiné spis detektivní. A Agatha zase jednou skvělá.

Asterixxka
24.06.2021 5 z 5

Nebudu to natahovat - proste super!

pavčape
03.04.2021 4 z 5

Víceméně jsem je všechny znala, ale i tak se mi líbilo přečíst si je v téhle tématické povídkové sbírce. Některé byly lepší, jiné méně, ale při čtení jsem se nenudila. Moje stará dobrá Aghata nezklamala.

Usignolo
01.04.2021 5 z 5

Úplně jiná Agatha, než jsme zvyklí. Tajuplné a napínavé povídky, kde se občas objeví i slečna Marplová a pan Poirot. Paradoxně se mi nejméně líbila ta poprvé publikovaná, ale to je vlastně jedno, moc jsem si to užila.

Jenny46
21.03.2021 4 z 5

Povídky s lehkým nádechem tajemna, některé zaujmou víc, jiné asi míň....
Kniha byla příjemná - víkendový relax .o)

poppins
18.03.2021 3 z 5

Krátké povídky, které vás nenutí pročíst se nocí. Christie často překavapí velmi netypickým koncem. Kdo čeká klasickou Christie může být zklamán, stejně jako ti, kteří čekali něco nového. Většina povídek už byla několikrát vydána.

Liss93
12.03.2021 5 z 5

O tom, že je Agatha Christie královna detektivek není pochyb. A ač se na první pohled zdá, že příběhy jsou psané v jiném žánru, tak detektivní zápletku naleznete skoro ve všech. Některé povídky jsem znala, jiné byly neznámé, ale nic to nemění na tom, že jsem si čtení užila a v mnoha případech netušila, jak co bylo spácháno a jestli byl pachatel člověk či něco nadpřirozeného.

yonda
05.03.2021 4 z 5

A.Christie mám sice raději jako autorku klasických detektivek, ale i tak smekám před jejím vypravěčským talentem.

VulpesVulpes
24.02.2021 5 z 5

Za mě super oddechovka na dlouhé večery :)!

EvaApple
03.02.2021 4 z 5

Některé povídky jsem vůbec neznala... taková příjemná lehká duchařina před spaním, doporučuji