Slib mrtvým

Slib mrtvým https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/475867/bmid_slib-mrtvym-q9y-475867.jpg 4 82 28

Když se Matthew Lewis a jeho přítelkyně Stacey vracejí z večírku domů, na opuštěné silničce mezi pastvinami zjistí, že v autě dochází benzín. Matthew nechá čekat Stacey v autě a sám se vydává hledat pomoc. V dálce zahlédne světlo a zamíří k němu v domnění, že zde najde pomoc. Stane se však nechtěným svědkem něčeho, co vidět neměl. Když si to uvědomí, je už příliš pozdě. Ráno je Stacey nalezena v autě mrtvá a Matthew je pryč. Policie se zpočátku domnívá, že Matthew Stacey zabil a utekl. Záhy je však nahlášeno zmizení dalšího mladíka jménem Kieran Robinson a v zahradě rodinného domu je nalezeno tělo. Nepatří však ani jednomu z nich, tuto oběť někdo zavraždil před více než třiceti lety. Dva mrtví a dva pohřešovaní. Policie zprvu nemá důvod předpokládat, že spolu všechny tři případy nějak souvisí. Je to však opravdu jen náhoda? Jakou děsivou minulost skrývá nenápadná zahrada a jak může její tajemství souviset s novými případy, když je odděluje nejméně třicet let? Detektivové Alex Kingová a Chloe Laneová tak mají plné ruce práce. Vrásky jim však nepřidělávají jen nové případy, ale i někteří členové vyšetřovacího týmu, kteří mají svá vlastní tajemství. Závod s časem začíná.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Vendeta

A Promise to the Dead , 2019

mirunda
11.08.2023 5 z 5

Poslední díl série se mi líbil víc, než předchozí kniha. Ve spoustě jmen se mi dařilo celkem zorientovat. Tak teď můžeme doufat, že autorka se k Alex a Chloe ještě někdy vrátí.

beruska
18.05.2023 3 z 5

Začátek byl prima, ale jak přibývalo jmen a děj ubíhal, začala jsem se v tom všem ztrácet...:)
Bohužel za mě jen 3 * .....

lucie2371
03.05.2023 5 z 5

Pěkný krimithriller. Jen mě mrzí, že jsem ho četla tak dlouho. Bohužel jsem teď měla těžší období a nebyla chuť ani nálada na čtení

bigben
31.12.2022 3 z 5

Oblíbená hlavní hrdinky, případ jako vždy docela zamotaný a překvapivé rozuzlení.

Kekik
11.11.2022 4 z 5

Doplnění komentáře:
Díky upozornění uživatele klokan.1905 jsem zjistila, že v této sérii proběhla změna nakladatelství. Proto došlo ke změně obálky. Původní komentář nechávám beze změny.

Prosba do nakladatelství: Prosím, neměňte obálky v sériích. Za prvé spolu pak série neladí, a za druhé proto, že mně uniklo, že již v roce 2021 vyšel (zatím) závěrečný díl.

Čtvrtý díl byl za mě rozhodně lepší než předcházející, přesto to ale není na plný počet. V závěru jsem se trochu ztrácela ve velkém počtu jmen.
Pokud se skutečně jedná o ukončení série, tak já jsem spokojená. Ovšem cítím, že si autorka nechala prostor (a sama zmiňuje, že ukončení je prozatímní) na případné pokračování. A já ho uvítám.

dencazrnu
08.11.2022 4 z 5

Velmi pěkné zakončení této série. Příběh byl opět napínavý a plný zvratů , kdy se při vyšetřování objevovaly samé otazníky a odpovědi z počátku vůbec nepřicházely. Oceňuji celkovou propojenost a plynulost příběhu. Jen jsem se občas maličko ztrácela v příběhu, protože opět zde bylo velké množství postav :-D Ale celkově mi styl psaní autorky sedí a jsem zvědavá, zda v budoucnu přeci jen nějaké pokračování těchto sympatických vyšetřovatelek nenapíše.. :-)

Theresa.2679
08.10.2022 4 z 5

Dobrá kniha s moc pěkným příběhem

Makůvka
27.08.2022 5 z 5

Moc pěkná knížka a povedená celá série. První dvě knížky ze série jsem sice četla kdysi dávno, ale musely se mi líbit, jinak bych se k dalším dílům nevracela. Obě vyšetřovatelky jsem si oblíbila a je škoda, že to vše končí, ale třeba se k nim autorka někdy ještě vrátí.
Jinak samotný příběh byl napínavý a zamotaný, ale přiznám se, že jsem se občas ztrácela v postavách. Konec smutný a dojemný...

ivzu77
18.08.2022

Za mne dobrá čtivá série detektivek, kdy jsou vyšetřovatelky dvě ženy. Obě mi byly sympatické...žádné přehnané schopnosti a nadsazené skutečnosti......

michaela5515
09.08.2022 4 z 5

Zakončení série výborné. Každá z postav dostala svůj konec. Co se týče samotného příběhu, tak ten byl průměrný. Ale s čím mám problém a měla jsem už i u předchozího dílu jsou jména. Je jich tam tolik a poměrně chaoticky, že jsem chvílemi nevěděla, kdo je kdo.

Martiiiik
07.08.2022 5 z 5

Za mě výborné ukončení série.. Už u minulé knihy jsem si říkala, kam se budou postavy vyvíjet.. Takhle to dopadlo krásně.. Kniha samotná byla velmi napínavá, autorka hází kousíčky, aby si čtenář hezky lámal hlavu.. Několik zdánlivě nesouvislých případů, kde máte své teorie a pokaždé brzy zjišťujete, že to bylo vedle.. :-D Prostě napětí jak má být :-) Na druhou stranu je tu omezené množství postav, takže jde i lecos domyslet :-) Už se těším, až vyjde autorčina další kniha, i když už to nebudou tyto dvě sympatické detektivky :-)

SimonaP
02.08.2022 2 z 5

Ztrácela jsem se v postavách, strašně moc jmen, každou chvíli jsem musela listovat zpětně, kdože to je. Měla jsem si asi udělat strom se jménama. Neudržela jsem pozornost, nemohla jsem se začíst.

čef
12.07.2022 4 z 5

Možná to není až tak špatná detektivka, ale mně zde chybělo cosi, co by dodalo trochu šťávy do toho umírání. Problémy gayů už dnes nikoho příliš do rauše nedostanou a osvojení dětí mne už také nerozpláče. Všechny známky profese to však mělo a tak ani nenadávám a dovedu si představy ty davy, které spoko budou.

Toňula
27.06.2022 4 z 5

Opět čtivá detektivka se sympatickou dvojicí vyšetřovatelek, děj měl spád, trochu jsem se v závěru zamotala v množství postav, ale i tak velká spokojenost. Je to skutečně konec série?

Míša02
05.06.2022 4 z 5

Celá série knih je skvělá a ani tahle není výjimkou. Jen jsem se občas trochu ztrácela ve jménech a konec by mohl být i něco víc rozepsaný. Doufám, že se autorka vrátí.

monte
22.05.2022 5 z 5

Moc pěkné zakončení série

Avila
01.04.2022 5 z 5

Za mě je poslední díl série nejpovedenější.... ze všech čtyř dílů se mi i nejlépe četl.
A úplný konec byl velmi dojemný a Alex jsem to moc přála...
Skvělé zakončení celé série.

KatyM.
07.03.2022 5 z 5

Kniha mě opět nadchla, jako celá série, přečteno za víkend.

lalaserka
28.02.2022 5 z 5

Tato série se mi líbila. Nejvíc asi tento díl. Závěr byl pěkný.

Kačka_knihomol
13.02.2022 5 z 5

Dávám 5 hvězd, ale souhlasím, že tento byl oproti předchozím dílům malinko slabší. Velmi jsem se ztrácela ve jménech, což jsem nejprve přisuzovala vlastní nepozornosti při čtení, po přečtení ostatních komentářů vidím, že jsem nebyla jediná. Jinak zápletka promyšlená dokonale, napětí gradovalo, byla jsem velmi zvědavá jak to celé dopadne. Doporučuji k přečtení :)

sérioví vrazi pastviny

2018  77%Dívky ve vodě