Plaváček

Detektiv Miko Syrový je požádán svou dávnou přítelkyní, zda by se nemohl pokusit najít jejího nezvěstného bratra. Už tak nelehký úkol se ještě víc zkomplikuje ve chvíli, kdy je za hranicemi Prahy řekou vyplaveno ubité tělo. Jde skutečně o muže, kterého Miko hledá? Kdo a proč mu přivodil tak krutou smrt? Stal se nepohodlným svědkem, nebo byla jeho smrt prozaičtější? Otázek, na které musí Miko se svým parťákem Tonym odpovědět, je i tentokrát víc než dost a ne všechny vedou ke správnému cíli…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/278299/big_plavacek-5yz-278299.jpg 4.5229

Kniha Plaváček

Johny_H.
dnes

Napínavé od první stránky, až do konce. Další moc povedený díl. Těším se na další.

evelýny

,,...některé věci se zkrátka nemohou nepřihodit."

Stará láska nerezaví a vzpomínky bolí
Kamaráda z dětství zmlátil kdosi holí
A policie stále pomáhá a chrání.
Jenže... Komu čemu a koho co?
Policejní čuch napoví, zkušenost radí, šestý smysl varuje.

Martin Goffa opět nám čtenářům naservíroval precizní, někdy až mravenčí práci policistů, nechal nás nahlédnout do jejich mnohdy křehkých duší. Poukázal na důležitost postřehu, komunikace, spolupráce, spočívající především v provázanosti všech policejních složek.
Nostalgické, ironické, patetické, vtipnost občas nad rámec.Místy drsné, bez servítkû, v hlavní roli náhoda?
Konec pro mě nečekaný, realita nebo fikce?

Audiokniha: ustáleně, poutavě čtou Libor Hruška, Martin Preiss

Nuttelka

(Audiokniha)
Hned jak vyšla audioverze musela jsem začít poslouchat, Miko je prostě můj oblíbenec a tento díl se mi opět opravdu moc líbil. Až teda ten závěr, jak já nesnáším nespravedlnost, tak budu doufat, že třeba v dalších dílech budě k tomuto případu nějaká další zmínka? Nebo je to jen mé zbožné přání :-) A pořád Tereze nemůžu přijít na chuť :-)))
Martin Preiss a Libor Hruška mě opět přikovali k poslechu a moc povedené, tato dvojka je skvělá!
A moc se mi líbí doprovodná hudba k této sérii, prostě maximální spokojenost se vším :-)

jaroiva

Tentokrát mě značka Goffa zklamala. A to jsem měla Mika raději než Marka Vráze.
Za mě zatím nejhorší kniha od MG.
Zezačátku mě to nebavilo, pak se to trochu rozjelo a konec byl odfláknutý.... Asi že se blížil termín odevzdání "rukopisu"?
(audio - tradičně skvěle načtené, ale nepomohlo)

Makůvka

Moc pěkná, čtivá detektivka, plná napětí a humoru. Martin Goffa opět předvedl skvělou znalost policejní práce a výbornou orientaci v hlavním městě. Oba případy, které se v knize vyšetřovaly byly poutavé a uvěřitelné. A ten konec? Asi nepřekvapí, v dnešní době je vše možné

Česneksmedem

Docela dobrý, poklidný, ale ten závěr se opravdu, ale opravdu nepodařil.
Musí to být neuvěřitelně náročný žít na ulici.

jan37
31.10.2021

(+ SPOILER) Jako dobrý ale sakra co (opět) ten rychlý konec? Kde je napr. vysvětleno jaký byl vztah mezi “klukama co obchodovali s videama” a policisty? Opět zbytečně rychlý konec na 4 stránkách :(

Wabinka
24.06.2021

Budu se opakovat,ale prostě zase výborné čtení. Jsem moc ráda, že MG dal přednost psaní skvělých knih před policejní kariérou. Konec na první pohled možná překvapivý, ale svi.ě se najdou všude a tak to někdy v životě je. A nevěřím, že se na ně vaří voda, jak se říká. Holt někomu projde takřka vše.