Plaváček

Plaváček obálka knihy
Mé hodnocení:

Detektiv Miko Syrový je požádán svou dávnou přítelkyní, zda by se nemohl pokusit najít jejího nezvěstného bratra. Už tak nelehký úkol se ještě víc zkomplikuje ve chvíli, kdy je za hranicemi Prahy řekou vyplaveno ubité tělo. Jde skutečně o muže, kterého Miko hledá? Kdo a proč mu přivodil tak krutou smrt? Stal se nepohodlným svědkem, nebo byla jeho smrt prozaičtější? Otázek, na které musí Miko se svým parťákem Tonym odpovědět, je i tentokrát víc než dost a ne všechny vedou ke správnému cíli…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/278299/plavacek-5yz-278299.jpg 4.5188

Detektiv Miko Syrový / Mikuláš Syrový 5.

Detektivky, krimi, Literatura česká
Vydáno, Mladá fronta

Kniha Plaváček

Harmonika_one

Ponuré, drsné, temné, současně bravurně napsané a čtivé. Překvapivý závěr. Podle mě autor s každou další knihou spisovatelsky zraje jako víno. Ví, které knize přidat víc sarkasmu, humoru, hlášek ze života, romantické linky, melancholie, kde naopak nechat vyniknout syrovost a ponurost bez "vyžívání se v tom".
Ačkoliv si odmítám připustit, že tohle se fakt děje, tak současně věřím, že příběh má reálný základ, protože co/kolik toho my "zvenčí", kteří nevidíme pod pokličku policejní práce, vlastně víme? Přestože je lepší někdy nevědět, jsem vděčná právě za tohle nahlédnutí "dovnitř".
PS: díky za lekci z latiny.

EvikU.

(+ SPOILER) U téhle knihy mi trochu něco chybělo. Asi to, že nakonec ti co zabili plaváčka, nebyli ti co chytli. A jestli to byli opravdu policisté a nebyli potrestáni, tak to mě hodně vadilo. A hlavně to nebylo ani v knize úplně vyřešený.

Ale nejen kvůli tomu, jiný knihy od tohoto autora jsem hltala víc. Nevím proč. Ale i tak moc hezké čtení.

cucik14

Zatím nejdrsnější díl ze série. Konec překvapivý, i když mě trošku mrzí, že první linie příběhu nebyla úplně dotažena do konce, tak si pět hvězd zaslouží. Už jen tím, jak mě dojal na straně 179 :)

99jana99
03.12.2020

Moje první knížka tohoto autora a moc dobře se četla, mělo to spád, nebylo to moc krvavé, klidná česká detektivka, místy vtipná, určitě přečtu další.

yonda
01.12.2020

Opět výborná česká detektivka z pera M.Goffy

Marley_Kid
10.10.2020

Ťažké téma, ale autor opäť nesklamal. Tú realistickosť a spôsob, akým popisuje miesta v Prahe tak, že mi to beží pred očami ako film, na jeho knihách úplne milujem. Záver ma dostal a po prečítaní vo mne ostal taký divný pocit, že potrebujem vedieť viac, pretože som si nechcel pripustiť taký zvrat na konci. Vlastne niekoľko zvratov. Ale taká je vlastne presne naša realita.

akcive11
01.10.2020

Po přečtení již několikáté knihy od tohoto autora mě napadá jediná otázka: jak moc jsou děje v knize realistické?
Miluju jeho knihy, jeho příběhy. Doufám, že nás s nima nepřestane zásobit.

broskev28
14.09.2020

Abych podala zprávu v duchu některých komentářů: je to můj první Goffa a já žasnu. Proč jsem tak dlouho chodila kolem jeho knih a ani jsem je neotevřela?
Kniha sympaticky krátká až stručná, formát o něco větší než kapesní - taková tlustší čtečka, téma skvělé, postavy věrohodné, smysl pro humor rovněž nechybí, prostě úžasné čtení, včetně toho realistického epilogu. Už se těším na další díly!
P.S. A jsem zase o něco chytřejší - latinské pecunia non olet jsem neznala, díky.