Ještě jedna lež

Přesídlení do nového města pro ně mělo znamenat nový začátek. Když Kelsey poprvé odvádí svou malou dcerku do nové školky, v nejmenším netuší, že se všechno brzy obrátí v noční můru. Odpoledne totiž ve školce o holčičce nikdo nic neví. Žádné záznamy o jejím nástupu, žádný důkaz, že by tam jen před několika málo hodinami s matkou vůbec byla. Tím však spirála děsivých událostí teprve začíná. Jakmile se Kelsey pokusí zkontaktovat svého manžela, zjistí, že zmizel i on. Nedá se mu dovolat a podle vedení školy, kam měl nastoupit jako nový zaměstnanec, nabídku práce nikdy nepřijal. Tohle všechno Kelsey alespoň tvrdí, když je k případu povolán detektiv Paul Ryan. Tomu tu však od začátku něco nesedí a začíná si v její výpovědi všímat děr. Možná, že je Kelseyin manžel skutečně zapojený do únosu dcery, ale čím déle Paul s vyšetřováním pokračuje, tím více nesrovnalostí nachází. A pravda… Pravda je pohřbená pod hluboko skrytými, důkladně střeženými tajemstvími, která nikdy nemají vyplout na povrch. A možná je pravda ještě o poznání víc znepokojující, než si detektiv Ryan vůbec dovedl představit....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/475174/big_jeste-jedna-lez-yOX-475174.jpg 4.330
Literatura světová, Pro ženy, Thrillery

Vydáno: , Metafora

Last One to Lie, 2020

Kniha Ještě jedna lež

lenik284

Uf, tak to bylo teda něco, napínavé, překvapující, mrazivé do poslední chvíle jsem netušila kdo je kdo, kdo lže, sice ten konec byl zbytečně moc zamotaný,ale můžu jen doporučit, opravdu dobrý psychologický mrazivý thriller.

oblakaknih

Knížka Ještě jedna lež mě nalákala svojí anotací a upřímně i obálkou. A to ještě před samotným vydáním!

Neměla jsem nijak specifická očekávání, jen jsem byla připravená na dobrý thriller s nějakou originální zápletkou. No, dostalo se mi toho mnohem víc.

Nutné je v tomto případě poznamenat, že se jedná a psychologický thriller, které já upřímně nevyhledávám a když už po nějakém sáhnu, jsem většinou zklamaná. Tento je ovšem ze všech zatím ten nejlepší!

Jak už anotace slibuje, kniha se věnuje příběhu ženy, které se v jeden den ztratí jak dítě, tak manžel. Přestože to asi nezní nejlépe, nápad je to skvělý! Osobně jsem se s tímto typem případu v thrillerech ještě nesetkala. A to ani nemluvím o tom, co všechno se k tomu při čtení přidalo.

Hlavní hrdinka byla pro příběh skutečně stvořená. Dobře do příběhu zapadala jako matka, ale taky jako ne tak pozitivní postava. Nemůžu k tomu nic moc říct, protože bych prozrazovala děj. Shrnu to ale tak, že u většiny knih je pro mě nesympatická postava špatnou postavou. V tomto případě je to ale právě naopak. Pro příběh byla Kelsey perfektní.

Oblíbila jsem si také hlavního vyšetřovatele, který byl pojat zase trochu jinak. Ovšem nesedělo mi, jak se jeho vztah k hlavní hrdince měnil jako na horské dráze. Nepůsobilo to vůbec přirozeně, spíš to bylo vynucené pro další děj v příběhu.

Co se týče stylu psaní, znám autorku jen z této konkrétní knihy. Píše ale i milostné příběhy a knize Ještě jedna lež předchází ještě jeden thriller. Kniha se četla skvěle, rychle, nemohla jsem se v těch nejnapínavějších pasážích odtrhnout a užívala jsem si každou stranu. Jedna drobnost, která mi při čtení chyběla, jsou ale nadpisy u kapitol. Stávalo se, že mi chvíli trvalo, než jsem si uvědomila, z jakého pohledu je daná kapitola vyprávěna.

Celý případ byl velmi originální, nepředvídatelný, ale v určitých chvílích lehce přitažený za vlasy.

Mohla bych se klidně rozepsat, ale to už bych prozrazovala příliš. Doporučuji si knihu přečíst, stojí za to!

Kantynka

wau, tak tohle byla bomba! od knížky jsem neměla kdo ví jak velké očekávání, zaujala mě především anotace a byla jsem teda velmi mile překvapena.
zmizení malé dcery a manžela, postupné vyšetřování a odkrývání dalších lží a nových informací.
bylo to skvělé, čtivé, napínavé a konec mi vyrazil dech. vůbec jsem takové zakončení nečekala a takhle by měl podle mě vypadat skvělý thriller.
takže moc doporučuji!

zuzana2599

Tak to byl tedy pořádný propletenec lží, které se vrstvily jedna na druhou, tak, že i pozorný čtenář musí být opatrný, aby se do nich nezapletl. Ke konci příběhu byla moje ostražitost a pozornost nastartována naplno a nebylo snadné chápat kdo je kdo...
Ještě jedna lež je další perfektní knižní titul z Metafory, která vydává opravdu kvalitní čtení. I tento strhující thriller měl švih, spád, pobavil mne, ani trochu nenudil a donutil mne přemýšlet ! S radostí doporučuji ke čtení !

bookcase

Dobře zamotané, možná až moc. Ale četlo se to samo, dost napínavé.

Ronnie Sparks

WOW. Jedno tajemství doprovází další a další. Neskutečně zamotaný případ. Konec byl velice překvapující a nečekaný. Dozvíme se, co se stalo, když byla Kelsey dítě a vše do sebe zapadne, i když tedy zamotané je to opravdu hodně. Více v mé recenzi.

Hvězdinka

Mně to přišlo hoooodně překombinované. Tolik náhod a propojení... Začátek pomalejší, pak to tempo nabralo. Hodně zamotané, kdo je kdo, až do samého závěru. Možná to už v závěru ani nevěděla samotná autorka knihy.

Refadora

Super knížka! Jedna z těch, které jsem nepřečetla za dva dny jen proto, že jsem si ji šetřila, aby mi déle vydržela a abych si ji mohla pořádně vychutnat. Na začátku jsem si myslela, že zápletka bude mnohem jednodušší a i tak bych byla nadšená díky stylu vyprávění a vhledu do pocitů hlavních postav. Kniha mně ale překvapila výborně vystavěným a tak akorát složitým příběhem, který dával smysl. Doporučuji a autorku budu sledovat!