Živý mrtvý a další policejní povídky

Živý mrtvý a další policejní povídky https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/262040/bmid_zivy-mrtvy-a-dalsi-policejni-povidk-f6o-262040.jpg 4 244 73

Miko Syrový slaví dvě desítky let své policejní kariéry. Tedy slavil by, pokud by zrovna neležel v nemocniční posteli. A tak alespoň vzpomíná na dobráky i nebožáky, kteří prošli jeho detektivním životem. Na jedné straně kolegové, na té druhé zlodějíčci, podvodníci, rabiáti a dokonce vrazi. Julo, jeho první velitel, nenasytná a přesto osamocená Zuzanka, Greg, maličký nácek Patrik, gambler Beny... Ti a mnozí další defilují Mikovi před očima a on si vybavuje příběhy, které s nimi prožil v dobách dávných i těch sotva minulých. V povídkové knize Živý mrtvý vrací Martin Goffa na scénu svého detektiva pražské kriminálky, Mikuláše Syrového.... celý text

Timkim
22.03.2024 5 z 5

Naprosto fantastická sbírka povídek. Některé příběhy by vážně nevymyslel nikdo jiný než život sám. Některé byly k zamyšlení, ale u některých jsem se vážně bavil. A co budu lhát, u "Zuzanky" jsem se řechtal jako prdlej, až mi tekly slzy.
Vynikající a hodnotím vysoko. 90%

Nuttelka
12.11.2023 4 z 5

(Audiokniha)
Jelikož jedu audioknihy, tento díl se k nám dostal až teď.. nechápu, proč je vydaný až jako poslední z této série, ale budiž.. zmiňuji to u každého dílu, Miko je můj velký oblíbenec, užívám si s ním každé jeho "trampoty", případy.. tento díl je povídkový, útržky z jeho vyšetřování a je to takové příjemné doplnění mezi jednotlivými případy. Náramně jsem se bavila u "Zuzanky" :-))) Martin Preiss už prostě k Mikovi patří a v jeho podání je to super poslech!

hnusák
01.11.2023 5 z 5

Ačkoli se zásadně vyhýbám povídkovým knihám, zde jsem, vzhledem k autorovi, udělal výjimku. A určitě jsem neprohloupil, neboť to celé bylo čtivé, sympatické a mělo to šťávu. Co mne ale rozesmálo bylo to, že když autor mluví o věku popisovaných osob, z drtivé většiny to bylo , ,,něco kolem padesátky,,. Záměr ? Nevím, ale nic to nemění na faktu, že jsem se bavil a knihu rychle přelouskal.

Vilma232
21.09.2023 3 z 5

Miko Syrový a jeho vzpomínky. Krátké povídky, čtivé. Dávám přednost delším útvarům, ale zklamaná nejsem.

VendulaB
01.08.2023 5 z 5

Velmi příjemná sbírka povídek, které obecně vůbec nemusím, ale tady autor příjemně překvapil. Vtipné, svěží, ideální knížka k vodě.

hanzmb
17.12.2022 4 z 5

Do písmene se podepíšu pod Trudošův komentář, i když nejsem tak přísný v hodnocení. Dle mého zatím nejslabší, co jsem od autora četl a znovu se mi potvrzuje moje nechuť k povídkové tvorbě. Domnívám se, že napsat zajímavou povídku je násobně těžší než román. To srovnání s Dánem je jenom v tom, že se jedná o píšící policisty. Slovenský kolega píše přece jen na vyšší úrovni, co se týče zpracování i nápadů. I když jsem od něj ještě povídku nečetl. Třeba je to tím, že je tak dobrý a ta úskalí si uvědomuje.

Swissman
10.12.2022 4 z 5

Pořád dobré čtení a nemám nic proti povídkám. Ale u tohoto autora jsem přeci jen zastáncem delších příběhů.

Disease
05.12.2022 5 z 5

Ani ne tak krimi jako spíš povídky z policejního prostředí. Goffa je jako povídkář hodně dobrý a základ v realitě tomu dává další přidanou hodnotu.

Jenny46
03.08.2022 5 z 5

Super čtení na dovolenou ani jsem netušila, že jsou to povídky....
Odpočinková četba ️

kopeceli
05.06.2022 4 z 5

Některé povídky samozřejmě, zaujaly více, jiné méně. Oceňuji dobrý nápad. Některé příběhy je dobré hodit na papír, ale není to na román nebo by psaní románu bolelo. Vzpomínala jsem při čtení na podobné příběhy z nemocniční praxe. Realita překonává fantazii…

Johny_H.
30.05.2022 5 z 5

Zatím je nejlepší druhý díl, ale i tento je velice povedený a zajímavý i přesto, že je zpracován formou povídek a já nejsem povídkový typ musím hodnotit vysoce pozitivně.

Formicka93
25.05.2022 5 z 5

Historky ze života policejního vyšetřovatele. Svižné, oddechové a někdy i vtipné čtení.

Česneksmedem
06.03.2022 5 z 5

(SPOILER) Zuzanka. To je můj druhý favorit této útlé knihy (o tom prvním později). Hned vysvětlím proč. Moje dědkovská hlava už tento svět přestává chápat. Vraždění civilistů není vraždění, ale speciální operace + Nohavica šméčko Péčku nevrátí (třeba půjde jednou výhodně prodat) + mouřenín není černý, ale modrý + cé je er... Pokud to takhle půjde dál, tak za pár roků bude heterosexuál zařazen mezi úchylky.
V příběhu Zuzanka je ale vše při starém. Příběh je to sice hořkosmutný, leč i zábavný. Zuzanka je totiž babochlapka, která bojuje se svým osudem poněkud svérázně. Nenechává se upravit na čtyřkovou blondýnu, ale ve svém vlastním světě si představuje, jak – ale to už si přečtěte sami.
Nejlepší povídkou je dle mého povídka Greg. Nejen na propojení epilogu s prologem je vidět propracovanost. Kniha je to čtivá, takže s radostí doporučuji.

Makůvka
26.01.2022 5 z 5

I když se tentokrát jedná o povídky, nic se na tom nemění, i tohle se mi moc líbilo.
Miko Syrový, sympatický vyšetřovatel, který nás povídkama provází a s vtipem vypráví veselé, ale i smutné příběhy z jeho policejní praxe. Život je plný nepravděpodobných a neuvěřitelných příběhů.
Musím říct, že knížky této detektivní série se mi líbí čím dál víc.

Pavlína2019
05.12.2021 5 z 5

Mě se druhá kniha tohoto autora opět líbila! Krátké, zajímavé a reálné povídky. Dobře, svižně a vtipně napsáno! Přečteno najednou. Doporučuji.

Trudi806
04.11.2021 4 z 5

Vidím že to mám naopak, než jiní tady v diskusi. Touto knížkou jsem vlastně s Goffou začala, povídky jsou můj oblíbený žánr a když to není dobrý, aspoň nejsou tak dlouhý, že jo. Ale tady do dobrý bylo, taky jsem pak ve čtení dalších knížek u Goffy pokračovala :)

jan37
28.09.2021 3 z 5

Slabší počin. Některé povídky fajn, některé slaboučké….

lea25
19.09.2021 5 z 5

Přesně jako dvě hodnocení pode mnou.Povidky nemusím,u téhle knížky jsem udělala výjimku a nelituji.Dokonce se člověk i zasměje.Proste Zuzanka

ZuK1
01.09.2021 5 z 5

Povídkové knížky moc nevyhledávám, takže u čtení série Miko Syrový jsem tento díl vynechala a vrátila jsem se k němu až na závěr. Mé obavy však byly úplně zbytečné, Martin Goffa opět bodoval a dokázal mi, jak výborně, čtivě a vtipně se dá napsat knížka i touto formou.

broskev28
14.08.2021 4 z 5

I nadále si autora a jeho detektiva pochvaluju. Z povídkové knihy jsem měla trochu obavy, ale propojení postavou vyšetřovatele úplně smázlo to samotné povídkové uspořádání, prostě onehdá se přihodilo tohle a jindy zase tohle . . .
Samozřejmě nejvíce bodují ty již zmiňované, Julo, Zuzanka, ale výborná byla i první pokerová, a naprosto neuvěřitelně vyzněla povídka s tajemným názvem Vertu. Ovšem hned v úvodu knihy, ještě před prologem, najdete upozornění:
"Pokud se vám následující příběhy budou zdát nepravděpodobné, pak je to proto, že se skutečně odehrály. Víceméně."
Osm jednohubek jsem zblajzla na posezení, takže vzhůru na Plaváčka!

povídky policie

2014  87%Bez těla
2019  84%Přiznat vinu
2013  81%Muž s unavenýma očima
2016  90%Dítě v mlze

Kniha Živý mrtvý a další policejní povídky je v