Bez příčiny

Sarah Langtonová beze stopy zmizela, a když se po šesti týdnech náhle objeví, je napůl šílená a téměř k smrti vyhladovělá. Policie se snaží zjistit, co se stalo, ale nemá jedinou stopu. Teprve když je nalezen další člověk, zdeptaný několikaměsíčním pobytem na samotce, začíná se rýsovat děsivý vzorec: řádí tu zvrhlý únosce, který chce své oběti zbavit rozumu. Vyšetřující seržant Corcoran, pronásledovaný vzpomínkami na předchozí případ, a doktorka Marie Palmerová, přední odbornice na kriminální psychiatrii, musejí spolupracovat, aby zjistili, co oběti spojuje, a rozluštili tragickou tajenku. Když pak zmizí další žena, hraje se o každičkou vteřinu…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/459002/big_bez-priciny-Rfh-459002.jpg 3.442
Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , Kalibr

Senseless, 2020

Kniha Bez příčiny

hu_87

Nepropracované postavy, x zbytečných rozhovorů, prostředí taky odbyté, spíš je to o těch dialozích... nemohu doporučit.

Miškus

Kniha se mi moc nelíbila. Děj byl až moc rychlý. Postavy nebyly dobře propracovaný.

jahoda444

Upřímně mě tahle kniha docela zklamala. Příběh byl zajímavý, ale postavy mi nepřišly moc propracované a děj byl někdy moc rychlý, bez pořádného napětí.
Všem, kterým se kniha líbila se omlouvám, ale doktorka Palmerová mi tam přišla úplně k ničemu a stejně tak mi vadila i protivná Thomsonová.
Možná to bude tím, že jsem před touto knihou četla Chrise Cartera, ale tady mi prostě něco chybělo.

TerezaaBaarova

Ono těžko teď číst něco, co je označeno za nejlepší. Máme očekávání. A ty nás obvykle zklamou.
Tenhle kousek nebyl vůbec špatný, britský, vyšetřovalé typičtí. Avšak. Zločiny drsný a zrůdný! Psychárna to byla, sice nebylo popsáno do detailů, co psychouš svým obětem dělal, ale my, co čtem podobný žánr velmi rádi, si to velmi snadno domyslíme. Takže zklamání nebylo, ale nebyl ani wowefekt.
Sečtenopodtrženo, za mne, doporučuji.

Ophelie

Nejlepší je asi nemít od knihy žádná očekávání, od této jsem vzhledem k obálce, anotaci a hodnocením čekala více. Za nejlepší thriller roku bych ji určitě neoznačila. Nebyla špatná, ale děj se tak nějak jakoby vlekl, chybělo mi tam pořádné napětí, které u thrillerů bývá, dialogy postav byly takové kolikrát divné, nic neříkající, jakoby nadbytečné. Čte se to dobře, ale musela jsem se do čtení nutit a to se mi u dobrých a kvalitních thrillerů nestává. Oceňuji originální nápad ohledně psychologických nátlaků a mučení obětí, ale zpracování mohlo být o něco lepší. Takový slabší průměr.

barack

Přemýšlel jsem, co o knize napsat. Není špatná, jen zpočátku se do ní těžko začítá. V první polovině se budete nutit číst dál, v druhé tomu ještě dáte šanci... A ve třetí to konečně budete chtít na jeden zátah dočíst. Musím souhlasit s Ellinek, která napsala: "Na většině stran mi přišla ústřední dvojice vážně docela zabedněná." Skutečně, vedle detektivního dua si budete připadat i v případě, že jste zcela nepolíbení detektivkami, jako Sherlock Holmes. Jen tedy nevím, zda to skutečně bylo autorovým záměrem.

KatyM.

Čtivé, napínavé.

dencazrnu

Knihu jsem si koupila s očekáváním, že mě čeká opravdu něco sadistického. Ve skutečnosti to tak nebylo. Je fakt, že to co hlavní postava dělala svým obětem je hrozné, ale na druhou stranu jejich mučení nebylo detailně popsáno, jako tomu bývá v jiných knihách. :-) Celkově ale parádní nápad, kniha měla náboj, děj ubíhal rychle a já se opravdu bavila. Hlavní dvojice byla velmi sympatická a určitě bych se nebránila dalšímu pokračování.