makovec201 makovec201 komentáře u knih

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Dílo, které si i po letech zaslouží pozornost.

25.04.2022 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Tak tohle už je vlastně taková klasika. Skvělé!

Zvuk slunečních hodin Zvuk slunečních hodin Hana Andronikova

Tohle je neskutečně dojemná kniha, která ve mně rezonovala ještě dlouho po dočtení.

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Tohle je taková klasika, ke které se vždycky vracím v listopadu před Vánoci, ak ve mně celé svátky rezonuje a já mám náladu se zamilovat.

23.11.2020 5 z 5

Doupě Doupě Jakuba Katalpa (p)

Já tuhle autorku zbožňuju, takže jsem si tuhle knihu moc užila. Jediné, co mi na její tvorbě vadí, a to se ale asi netýká autorky, jsou ty obálky jejích knih. Jsou depresiví. Někdy víc než musí.

Vířivka Vířivka Lucie Konečná

Kniha pro všechny věkové kategorie, zaručeně dojme, pobaví i donutí k zamyšlení.

21.02.2022 5 z 5

Houpačky Houpačky Lucie Konečná

Skvělá kniha, bavily mě postavy i autorčin styl. Doporučuji.

01.02.2021 5 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

ÚŽASNÁ KNIHA!

Já se tam vrátím... Já se tam vrátím... František Halas

Skvělé! Nádherné verše, české a přeci světové. Kdo nečetl jen proto, že má odpor k povinné četbě - doporučuji ho překonat. Ochudit se o takovou krásu by byla škoda.

24.10.2020 5 z 5

Vraní oko Vraní oko Michaela Klevisová

Napínavé, styl psaní mě nutil otáčet další a další stránky.

29.10.2023 5 z 5

Broučci Broučci Jan Karafiát

Broučci nikdy nepatřily mezi mé oblíbené knihy. Postavy se chovají, jako by neměly vlastní mozek, vždycky udělají, co musejí nebo co jim kdo řekne. Navíc je to celý tak divně tíživě smutné. Jestli byl Karafiát jen z části jako ten text, musely jeho "ovečky" hojně páchat sebevraždy... divím se, že se kniha čte ještě dnes, nespatřuji v ní nic aktuálního.

21.02.2022 1 z 5

Postřižiny Postřižiny Bohumil Hrabal

Knihu jsem dostal znovu k Vánocům a utvrdil se v tom, že Hrabal byl prostě mistr.

11.01.2022 5 z 5

Němci Němci Jakuba Katalpa (p)

Od chvíle co tahle kniha vyšla, kupuju ji pravidelně lidem jako dárky k narozeninám. Někdy se trefím, jindy ne, ale já mám tuhle knihu moc RÁDA!

23.11.2020 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Líbí se mi jak autorka píše, za jeden měsíc jsem přečetla všechny tři knihy a bavily mě. Každá je jiná, a to se cení.

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

TOHLE JE JEDEN Z MÝCH NEJOBLÍBENĚJŠÍCH SOUČASNÝCH AUTORŮ. PÍŠE LEHCE A VTIPNĚ.

Trosečníci z Vlaštovky Trosečníci z Vlaštovky Arthur Ransome

Moc milé, dobrodružné a ne přihlouple dětské. Narazila jsem na knihu v antikvariátu a uhranula mi.

29.10.2023 5 z 5

Daleko od hlučícího davu Daleko od hlučícího davu Thomas Hardy

Krásně napsané, i když vzdálené přemýšlením postav, místem, kde žijí, i dobou. Nicméně to bylo obohacující čtení.

21.02.2022 5 z 5

Nevedomosť Nevedomosť Milan Kundera

Rozhodně moje nejoblíbenější autorova kniha. Četl jsem s krátkými přestávkami téměř na jeden zátah. Krásná práce s jazykem - tedy spíše pochvala překladateli

12.01.2022 5 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Se seriálem neporovnatelné, mnohem lepší. Detailnější popis pocitů a myšlenkových pochodů. Výborná oddychovka.

19.11.2021 5 z 5

Petrolejové lampy Petrolejové lampy Jaroslav Havlíček

Tohle je jeden z nejlepších českých románů, které kdy byly napsány. Je v něm všechno, po obsahové i formální stránce mu z mého pohledu není co vytknout.

28.02.2024 5 z 5