Majdaloupka Majdaloupka komentáře u knih

Faja Faja Petra Stehlíková

Kdybych mohla, dám hvězdiček klidně 10. Už dlouho se mi nestalo, že bych se nedokázala odtrhnout a četla na jeden zátah. Tato kniha mě stála zlomený malíček na noze (ano, i při chůzi venku nešla odložit) a nyní neskutečný pocit prázdnoty, protože jsem musela Ilan a 25 nedobrovolně opustit. Na oba díly jsem narazila díky slevě na e-booky a nikdy za to nepřestanu být vděčná. S paní Mornštajnovou jsou pro mě s paní Stehlíkovou největší objevy nejen za poslední rok, ale snad i za celou mou knihotéku vůbec (promiň můj milovaný Follete).

25.05.2018 5 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Je neuvěřitelné, že každá kniha paní Klevisové je jiná, ale přitom stejná. Stejná v tom, jak je úžasně napsaná. Jak vás vtáhne do děje, jak z popisu jasně vidíte místa, ve kterých se příběh odehrává, jak vás čeká wow efekt, který ale vyplyne přirozeně a ne nijak násilně a mnoho dalšího. V první chvíli mi bylo líto, že se tentokrát znovu nesetkám s panem Bergmanem, ale v průběhu čtení jsem si nakonec na něj vůbec nevzpomněla. V závěru tedy ještě jedna společná věc - po dočtení se mi pak vždy nějakou dobu stýská po postavách a mrzí mě, že se musím zase vrátit do svého života :)

05.09.2021 5 z 5

Maminka Maminka Jaroslav Seifert

Moje nejmilejší knížka, byť je velmi smutná. Na všech recitačních soutěžích a besídkách jsem se účastnila jen s básněmi z této knihy a doteď někdy když mám splín se do ní moc ráda uzavírám

Ostrov šedých mnichů Ostrov šedých mnichů Michaela Klevisová

Jsem milovnice kočičích příběhů od paní Klevisové a zároveň ne moc velký čtenář detektivek. Nicméně díky čtenářské výzvě jsem se do detektivky přeci jen pustila a jsem nadšená (taky jsem si hned dokoupila všechny další knihy). Kniha má spád, nejde se odtrhnout (několikrát jsem přejela stanici v metru díky začtení) a rozuzlení je překvapivé (měla jsem jiný tip na vraha). Určitě doporučuji

07.09.2017 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Jak jsem se na tuto knihu těšila, tak jsem se i bála, abych nebyla zklamaná. Zbytečná obava, paní Mornštajnová je geniální spisovatelka a všichni bychom měli být vděční za chvíli, kdy se rozhodla psát knihy. Miluji čtení knih, ale málokdy se mi stane, abych na jednu stranu byla smutná jak rychle kniha ubíhá a zároveň hltala stránku za stránkou, abych se dozvěděla konec. Tady se to opět povedlo a mně bude pěkně smutno po Bohdance a překvapivě i Svatoplukovi, protože já jejich příběh nečetla, já jej žila.

28.04.2019 5 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Kdysi dávno jsem prskala, že ji musím číst v povinné četbě. Pak jsem však knihu otevřela a zamilovala si ji, což trvá dodnes. Moc ráda se k ní vracím

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Ano, tohle je příběh dle mého gusta. Některé popisy jsou sice pěkne naturalisticke, ale k příběhu to patří. Mám rada knihy, kdy se nejde odtrhnout a to je i tento případ. Jsem strašně rada za čtenářskou výzvu, bez ni bych asi nenašla tolik skvělých knih jako je Němý křik nebo třeba série Lacey Flint

19.03.2019 5 z 5

Kniha hřbitova Kniha hřbitova Neil Gaiman

To bylo tak mile čtení! Pohádka pro starší děti i dospělé a já jsem moc rada, ze jsem na ni díky vyzve narazila

11.03.2019 5 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Tak tohle bylo něco. Jsem moc rada, ze jsem ji četla, ale svým blízkým ji doporučit nemůžu, protože se stydím. Stydím se za to co musela hrdinka prožít, za její rodinu, za společnost... Několikrát jsem měla chuť knihu odložit s tím, ze na takový příběh nemam sílu, ale už jen kvůli Sáře jsem ji docetla. Ještě teď, nějakou chvíli po přečtení mám slzy v očích protože jsem knihu nečetla, já ji žila

03.03.2019 5 z 5

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

Kniha se četla dobre, měla spad. Nicméně jsem v průběhu četla rozhovor s dcerou Tugendhatu, která se proti ni silne vymezila a od te doby jsem se nemohla zbavit hořkeho pocitu, ze autor bazil po senzaci a prodeji. Také mi vadila hromada náhod, která dle mého běžne není úplně reálná. Nicméně jak jsem již psala, kniha se četla dobre a měla spad, tudíž komu až tak nezáleží na pravdě a reálném příběhu vily, jen do toho

09.02.2019 2 z 5

Exodus Exodus Leon Uris

Jedna z mych nejmilejších knih, ke ktere se rada vracim (byt ma znacny pocet stran). Jednotlive pribehy na pozadi historických udalosti, kde se promita laska, ztrata, bolest, ale predevsim sila a odhodlani. Koho zajima budovani Izraele a osudy Zidu po valce, ale i historicky exkurz do doby pred, urcite sahnete po Exodu

31.01.2016

Divočina Divočina Cheryl Strayed

Cestopisy nejsou můj žánr a nyní jsem po něm sáhla jen díky výzvě... A jsem za to moc ráda, nemohla jsem se odtrhnout a kolikrát mi přišlo, že nečtu, ale vyloženě ten příběh žiju. Já se sice na podobnou cestu zřejmě nikdy nevydám, ale jsem ráda, že jsem ji mohla absolvovat alespoň jako čtenář.

14.03.2019 4 z 5

Jozova Hanule Jozova Hanule Květa Legátová (p)

Málokdy je film lepší než kniha. A ani v tomto případě tomu tak nebylo, nicméně to co není v knize bylo ve filmu a stejně tak i naopak a obé mi dalo dohromady nádherný příběh plný lásky, naděje, lidskosti i obyčejného strachu a lidské zloby. Vřele doporučuji

Pole Pole Kevin Thomas Maher

Znam se se sestrou autora a opravdu jich bylo tolik sourozencu. Tim vsak podobnost nastesti konci. Nemohla jsem se odtrhnout, tak moc jsem chtela hlavniho hrdinu chranit, vzit ho do naruce a pomoci mu zapomenout. Svou silou vsak toto pnuti zapudil a ja na nej byla pysna. Jednoduse jsem si cely pribeh prozila a jsem moc rada, ze muze byt soucasti moji knihovny

31.01.2016 4 z 5

Děti Antonína Kaliny Děti Antonína Kaliny Stanislav Motl

Jakožto třebíčská rodačka a zároveň veliký konzument knih z období 2SVV jsem byla nadšena, že i my máme svého Wintona. Kniha se pěkně četla, měla spád, ale jak zde již několikrát padlo, bylo hodně vsuvek a samotný příběh pana Kaliny byl mnohdy upozaděn. Nicméně jsem moc ráda, že jsem zjistila nové informace z minulosti o mém rodném městě a co nejdřív se zajedu podívat na výstavu o panu Kalinovi.

01.03.2019 3 z 5

Zmizet Zmizet Petra Soukupová

Kniha ke ktere se rada vracim. Bez prikras, ze zivota. Precetla jsem ji jednim dechem, hned pote znovu a stale jsem zirala s otevrenou pusou. Pote jsem ji nekomu pujcila, zapomnela komu a tak se mi po ni styskalo, ze jsem si ji koupila znovu :)

Osvětimská knihovnice Osvětimská knihovnice Antonio G. Iturbe

Nevím jestli se sluší to o knize věnující se tématu holocaustu psát, ale je to neskutečně krásná kniha. Ta síla, to odhodlání, i v tak šílených podmínkách tolik lidského citu a obětování svého pohodlí na úkor jiných a to v podstatě cizích lidí... Přečetla jsem už notnou řádku knih k tomuto tématu, z většiny memoárů, ale některá a přitom tak důležitá jména jsem poznala až díky této knize... Původně jsem váhala, zda ji číst (čekám miminko a potřebuji spíš klidnější literaturu), ale teď vidím, že bych se ochudila o nádherný zážitek, kdy mi ještě teď kanou slzy dojetí.

04.03.2019 5 z 5

Dobře mi tak Dobře mi tak Radka Třeštíková

Knížka se čte sama, sáhla jsem po ní včera večer a dnes je přelouskaná. Vtáhne do děje, je zajímavá, ale pořád jsem měla pocit, jako bych četla další z knih Michala Viewegha díky častému sexu, kamarádovi u kterého hlavní hrdina přebýval i zmínkách o holé kůži. Mnohem raději mám "To prší moře".

16.02.2016 3 z 5

Zima světa Zima světa Ken Follett

Jakozto milovnice realii z 2. Sv.v jsem byla zvedava, jak mistr toto tema pojme. Nezklamal! Bylo tam pro me vsechno: vysvetleni, historicke souvislosti a realisticke vyobrazení zivota v jednotlivych zemich. Jedine co doted tezce nesu pres srdce je smrt me oblibene postavy z Padu titanu, ale tak to k dane dobe holt patri...

Marta v roce vetřelce Marta v roce vetřelce Petra Soukupová

Po Zmizet je pro me na druhem miste. Byt je Marta mladsi nez ja a zila v uplne jinem prostredi, v leccems jsem se v jejim vypraveni nasla. Jakozto sama pacientka na antidepresivach jsem Marte strasne drzela palce, aby vse zvladla a zivot se vratil do spravnych koleji. Nejmilejší postava: Fik :)