MahulenaK MahulenaK komentáře u knih

Krv nie je voda Krv nie je voda Dominik Dán

Dominik Dán zatím nikdy nezklamal. Zase jsem přečetla jedním dechem (ovšem ve slovenštině, jinak to není ono), parta z kanceláře 141 mě fakt baví. Jediné mínus-čekat na další knížku :-(

31.12.2015 5 z 5

Darca hviezd Darca hviezd Jojo Moyes

Pohlazení pro duši. Zajímavé, milé, dojemné. Jsem nadšená a další knížku od Jojo budu netrpělivě vyhlížet.

01.02.2021 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

5 hvězdiček. Bez komentáře.

16.07.2019 5 z 5

Než vystydne káva Než vystydne káva Tošikazu Kawaguči

Jsem naprosto nadšená! Nemám sice moc ráda zápletky s cestováním v čase, protože se pak zamotávám, ale atmosféra knížky, poklidné vypravování a úžasný nápad s místem a pravidly, to mě fakt dostalo.

21.06.2019 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Jednoduše nádhera.

09.12.2020 5 z 5

Zavátá sněhem Zavátá sněhem Martin Stručovský

Tentokrát jsem s hodnocením trochu na vážkách... Nechtěla bych psát samá negativa, ale oproti Bez duše, která mě nadchla, mě nebavilo: části, kde se popisuje vztah s Pavlou, narážky na souvislost s minulou knížkou (co když ji někdo nečetl), otevřený konec a poměrně hodně patetických úvah. Příběh fajn, ale hodně podobný tomu předešlému. Tak trochu doufám, že další pokračování to trochu napraví.

05.10.2019 3 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Rozhodně se nemůžu ztotožnit s nadšenými komentáři některých čtenářů. Schválně jsem si sehnala knížku ve slovenštině, abych to měla autentičtější, a byla jsem zklamaná. V podstatě dvě třetiny knížky čtete poznámky typu: kdybych to věděl, kdybych si toho nevšímal, to nejhorší teprve přijde atd. atd. Začátek vypadal hodně nadějně, nález v trezoru a další pátrání zvaly k napínavému a jedinečnému příběhu, ale pak to celé nějak vyšumělo , a po pravdě, už mě ani nezajímalo, jak to celé dopadne.

10.06.2019 2 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Nelze dát jinak, než plný počet. Jediná drobnost-není to vhodná knížka na dovolenou...Doufám, že paní Mornštajnovou radost ze psaní neopustí a brzy se dočkáme další knížky.

14.08.2017 5 z 5

Černé léto Černé léto M.W. Craven

Geniální! Jen doufám, že pan Craven brzy napíše další pokračování...

15.03.2021 5 z 5

Dům na samotě Dům na samotě Michaela Klevisová

Klevisová mě baví moc. I když mají knížky občas podobné styčné body, jsou každá jiná a zatím pokaždé skvělá. Vyhovuje mi i, že se zbytečně nezabředává do soukromí Bergmana a většina děje se soustřední na vyšetřování.

26.10.2019 5 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Linda Castillo

Příběh za 5 hvězdiček, bez debaty. Tahle série mě nepřestává bavit.
Co mi ale vadí, jsou chyby v knížce. Často je tam prohozený ženský a mužský rod, spousta překlepů, věcné chyby. Např. "lepší nic vědět" apod.
To ale jen tak na okraj, příběhu to body neubírá...

11.08.2018 5 z 5

Slib mlčení Slib mlčení Linda Castillo

Díky DK jsem objevila Lindu Castillo!!Druhá knížka za pět hvězdiček a další čeká na přečtení.Ještěže tak :-)

01.11.2016 5 z 5

Nejkrutější měsíc Nejkrutější měsíc Louise Penny

Zase mě Gamache a Three Pines dostali...Říkám si, že už další knížku číst nebudu, že už jsem si udělala obrázek, a můžu číst zase něco jiného. A pak vyjde další knížka, nevydržím to a nelituju!!!

09.07.2016 5 z 5

Plachetnice na vinětách Plachetnice na vinětách Jiří Hájíček

Nemůžu si pomoct, ale za mě zklamání. Dala bych sice ještě půl hvězdičky navíc, ale tři už ne. Příběh Marie mě nebavil, ač jsem téměř stejného věku. Pořád to stejné dokola, a jestli měly příběh oživit vzpomínky otce, tak se to příliš nepovedlo. Neupírám panu Hájíčkovi čtivost, ale pro mě mají knížky od Rybí krve sestupnou kvalitu. Mrzí mě to.

13.06.2020 2 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Toho jsem se bála...Četla jsem s paní Klevisovou moc hezký rozhovor v Téma a říkala jsem si, že bych si nějakou její detektivku zkusila přečíst. Bála jsem se, že se mi bude líbit, a budu si muset přečíst všechny...No, a je to tak!

22.09.2019 5 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Oddechovka. Nejde o nějakou velkou literaturu, ale nakonec mě všechny postavy dostaly. Fandila jsem jim, štvaly mě a bavily mě. A nestydím se za to!

24.05.2019 5 z 5

Strážce nádrže Strážce nádrže Zdeněk Svěrák

Klasický Zdeněk Svěrák, milý, dojemný, úsměvný...

03.12.2018 5 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Aňa mi nikdy nebyla moc sympatická. Pak jsem vždycky viděla nějaký film a musela jsem uznat, že je skvělá herečka. Rovnou jsem se zařekla, že P.S. číst nebudu. Ale chtěla jsem mít knížku doma, už kvůli tomu, jak ja krásná. A zase jsem musela Aňu vzít na milost. Moc se mi to líbilo. Člověk si nemá dělat předsudky. A tak.

18.05.2016 4 z 5

V tieni V tieni Dominik Dán

Jedinečný Dominik Dán....V jednu chvíli jsem si říkala, že tentokrát to bude "jen" na čtyři hvězdičky, ale konec mě utvrdil v tom, že prostě jinak než pět dát nelze.

23.03.2021 5 z 5

Temná cesta Temná cesta Linda Castillo

Jak mám tyhle detektivky ráda, tak mě Temná cesta moc nenadchla. Sice jde pokaždé o jiný příběh, jiné postavy, ale ve finále je to v podstatě pořád o tom stejném. Kate jde pokaždé o život, a i to vyústění zápletky je v podstatě vždycky podobné. Snad to další knížka napraví, nerada bych o Amiše přišla.

12.11.2020 3 z 5