MahulenaK

Kde zpívají raciKde zpívají raciDelia Owens

Jednoduše nádhera.

09.12.2020

Temná cestaTemná cestaLinda Castillo

Jak mám tyhle detektivky ráda, tak mě Temná cesta moc nenadchla. Sice jde pokaždé o jiný příběh, jiné postavy, ale ve finále je to v podstatě pořád o tom stejném. Kate jde pokaždé o život, a i to vyústění zápletky je v podstatě vždycky podobné. Snad to další knížka napraví, nerada bych o Amiše přišla.

12.11.2020

Plachetnice na vinětáchPlachetnice na vinětáchJiří Hájíček

Nemůžu si pomoct, ale za mě zklamání. Dala bych sice ještě půl hvězdičky navíc, ale tři už ne. Příběh Marie mě nebavil, ač jsem téměř stejného věku. Pořád to stejné dokola, a jestli měly příběh oživit vzpomínky otce, tak se to příliš nepovedlo. Neupírám panu Hájíčkovi čtivost, ale pro mě mají knížky od Rybí krve sestupnou kvalitu. Mrzí mě to.

13.06.2020

Zakázané ovoceZakázané ovoceJojo Moyes

Ano, jsou všechny knížky podobné a předvídatelné. A ano, stejně mě pořád baví. Takže i přes to, že mě Zakázané ovoce tolik "nechytlo", tak dávám 4 hvězdičky a jdu vyhlížet další knížku :-)

17.04.2020

VrányVrányPetra Dvořáková

Syrový příběh, pravdivý...čtivý, ale děsivý.
Tak jako každá knížka Dvořákové nutí k zamyšlení. Kéž by se dostal i k těm, kteří jsou předobrazem postav, a donutil k zamyšlení hlavně je.

09.04.2020

Tajemství sídla Craven ManorTajemství sídla Craven ManorDarcy Coates

Bohužel nedočteno. Jak jsem byla nadšená z Ducha domu Ashburnů, tak teď mi to přišlo jako přes kopírák, a vůbec mě to nebavilo. Nerada nedočítám knížky, ale pro mě opravdu ztráta času.

03.02.2020

Nevieš dňa, nevieš hodinyNevieš dňa, nevieš hodinyDominik Dán

DD je stále top a víc k tomu netřeba dodávat.

20.12.2019

RekonstrukceRekonstrukceViktorie Hanišová

Tak nějak nevím...Z Anežky jsem byla nadšená, Houbařku jsem četla ze zvědavosti, a teď bych ji zpětně ocenila víc. Ale Rekonstrukce na mě byla dost temná, moc jsem nerozuměla tomu vývoji, navíc se všechno pořád opakovalo, už ve třetině knížky jsem si říkala, o čem proboha bude zbytek. Nakonec jsem ji dočetla, ale celkový dojem...

31.10.2019

Dům na samotěDům na samotěMichaela Klevisová

Klevisová mě baví moc. I když mají knížky občas podobné styčné body, jsou každá jiná a zatím pokaždé skvělá. Vyhovuje mi i, že se zbytečně nezabředává do soukromí Bergmana a většina děje se soustřední na vyšetřování.

26.10.2019

Zlodějka příběhůZlodějka příběhůMichaela Klevisová

Už jsem lapená...a vrhám se na třetí díl. Ještěže jsem detektivky paní Klevisové objevila až teď, mám na chvíli zásobu a nemusím čekat, až vyjde nová kniha :-)

12.10.2019

Zavátá sněhemZavátá sněhemMartin František Stručovský

Tentokrát jsem s hodnocením trochu na vážkách... Nechtěla bych psát samá negativa, ale oproti Bez duše, která mě nadchla, mě nebavilo: části, kde se popisuje vztah s Pavlou, narážky na souvislost s minulou knížkou (co když ji někdo nečetl), otevřený konec a poměrně hodně patetických úvah. Příběh fajn, ale hodně podobný tomu předešlému. Tak trochu doufám, že další pokračování to trochu napraví.

05.10.2019

Kroky vrahaKroky vrahaMichaela Klevisová

Toho jsem se bála...Četla jsem s paní Klevisovou moc hezký rozhovor v Téma a říkala jsem si, že bych si nějakou její detektivku zkusila přečíst. Bála jsem se, že se mi bude líbit, a budu si muset přečíst všechny...No, a je to tak!

22.09.2019

Síla přírodySíla přírodyJane Harper

Sucho mě bavilo moc, přidala jsem si Jane Harper do oblíbených a těšila se na další knížku.
Nemůžu říct, že by byla vyloženě zklamání, ale ani mě nenadchla. Podle mého názoru autorka dostatečně nevyužila potenciál tématu. Navíc mi přišlo, že se v knize řeší a proplétá zbytečně moc rovin, takž chvílemi jsem si nebyla jistá, co se má vlastně všechno vyřešit. Neupírám čtivost, ale čím dál, tím se příběh nějak rozplýval do nudnosti a bylo dost náročné ho dočíst. A klidně bych nepotřebovala vědět, jak to nakonec dopadne.

07.09.2019

Pane Bůh, tady AnnaPane Bůh, tady AnnaSydney George Hopkins

Mrzí mě, že dávám tak nízké hodnocení, ale knížka mě až na pár pasáží vůbec nebavila. Možná také proto, že jsem předtím zhlédla jedinečné představení Báry Hrzánové a Anety Langerové a měla jsem nasazenou laťku hodně vysoko. V případě knihy jsem měla občas chuť ji vůbec nedočíst.

08.08.2019

Rozhovory s přáteliRozhovory s přáteliSally Rooney

Předem se omlouvám všem nadšeným hodnotitelům, ale pro mě byla tahle knížka docela zklamáním. Podle anotace a recenzí vypadala hodně dobře. Ale slibovaných rozhovorů na téma politika, umění, vztahy atd., bylo pomálu, většina "děje" se točila kolem studentky Frances a jejího románku se ženatým hercem. Navíc mně byla její postava totálně nesympatická, nevím, její aférka byla založená víceméně na sexu, a na jejích scénách, hádkách a následném usmiřování. Ani konec to nezlepšil, takže ač moje oblíbená Celeste Ng udělila kladný komentář, tak já ani náhodou.

04.08.2019

Tiché rokyTiché rokyAlena Mornštajnová

5 hvězdiček. Bez komentáře.

16.07.2019

Osamělost prvočíselOsamělost prvočíselPaolo Giordano

Bohužel nesdílím nadšení ostatních. Vlastně ani nevím, jak knihu ohodnotit. Alici jsem vůbec nepochopila. Rozumím tomu, že špatné rozhodnutí může vést život jiným směrem, ale vždycky je hůř a pak zase líp. Tady bylo všechno špatně a naděje žádná. Pro mě rychle zapomenutelný příběh.

11.07.2019

Než vystydne kávaNež vystydne kávaTošikazu Kawaguči

Jsem naprosto nadšená! Nemám sice moc ráda zápletky s cestováním v čase, protože se pak zamotávám, ale atmosféra knížky, poklidné vypravování a úžasný nápad s místem a pravidly, to mě fakt dostalo.

21.06.2019

TrhlinaTrhlinaJozef Karika

Rozhodně se nemůžu ztotožnit s nadšenými komentáři některých čtenářů. Schválně jsem si sehnala knížku ve slovenštině, abych to měla autentičtější, a byla jsem zklamaná. V podstatě dvě třetiny knížky čtete poznámky typu: kdybych to věděl, kdybych si toho nevšímal, to nejhorší teprve přijde atd. atd. Začátek vypadal hodně nadějně, nález v trezoru a další pátrání zvaly k napínavému a jedinečnému příběhu, ale pak to celé nějak vyšumělo , a po pravdě, už mě ani nezajímalo, jak to celé dopadne.

10.06.2019

Nejlepší víkendNejlepší víkendPatrik Hartl

Oddechovka. Nejde o nějakou velkou literaturu, ale nakonec mě všechny postavy dostaly. Fandila jsem jim, štvaly mě a bavily mě. A nestydím se za to!

24.05.2019

Za zavřenými dveřmiZa zavřenými dveřmiB. A. Paris (pseudonym)

Hrozně jsem váhala s hodnocením, za čtivý příběh bych dala možná i víc hvězdiček, ale bylo to pro mě strašně nepříjemné téma, a měla jsem co dělat, abych knížku dočetla. Vlastně jsem jen potřebovala vědět, jestli to dobře dopadne. Vůbec jsem nebyla schopná předvídat, jak tady někteří v hodnocení píší. Místy to bylo opravdu těžko překonatelné, abych četla dál.

18.05.2019

Duch domu AshburnůDuch domu AshburnůDarcy Coates

No páni, ještě nikdy jsem se u knížky tolik nebála! Ale nešlo se odtrhnout... přečetla jsem jedním dechem. Teď už všude ale jen se svíčkou a číst pohádky.

03.05.2019

HoubařkaHoubařkaViktorie Hanišová

Houbařka je svým námětem hodně podobná knížce Do tmy Anny Bolavé, jen se nesbírají léčivky, ale houby. Ale to je vedlejší. Příběh má spád, je celkem uvěřitelný, jen poměrně zbytečná pasáž ke konci knížky o léčebně. Konec dost zvláštní. Nemyslím, že je nutné všechno na konci knížky vyřešit, tak to není ani v životě, ale tady nebyl konec ani tak otevřený, jako divný.

23.04.2019

Říkají mi LarsŘíkají mi LarsDaniel Gris

Napoprvé jsem se nezačetla, napodruhé už ano, a pak už to byla jízda. Knížka má spád, Lars je sympaťák, prostě se těším na další.

15.04.2019

DravecDravecMarek Epstein

Myslela jsem si, že budu mít v hodnocení celkem jasno, ale jak stránky ubíhaly, ubývalo i hvězdiček. Neupírám knížce čtivost, to pan Epstein umí. Téma, ač děsivé, zajímavé. Ale nemůžu si pomoct, příběh byl dost neuvěřitelný. Pochybuju, že se v takových situacích věci dokážou takhle vyvinout. Víc bych se rozepsala, ale prozradila bych asi víc, než by bylo vhodné. Takže pro mě nakonec zklamání.

27.02.2019

Krásné tajemstvíKrásné tajemstvíLouise Penny

Moc mi chyběla vesnička Three Pines a její osobití obyvatelé, ale příběh z kláštera byl natolik jiný a působivý, že nemůžu hodnotit jinak. Přestože v knížkách s inspektorem Gamachem nikdy nejde o nějakou akční detektivku, každý další příběh je prostě skvělý. Jen budu muset bohužel dlouho čekat na nějaké další pokračování, protože 9. a 10. díl už jsem četla ve slovenštině...

08.02.2019

Jeden kopeček šmoulovýJeden kopeček šmoulovýMarie Doležalová

Milá knížka na jeden večer. Celkem správně jsem ji podle anotací odhadla, takže jsem nebyla zklamaná. Není to bohužel ale knížka, ke které by se člověk rád vracel.

06.01.2019

Strážce nádržeStrážce nádržeZdeněk Svěrák

Klasický Zdeněk Svěrák, milý, dojemný, úsměvný...

03.12.2018

Ledaže se spletuLedaže se spletuMichael Třeštík

Třeštík opět za pět:-) Baví mě moc!

29.11.2018

List zo záhrobiaList zo záhrobiaDominik Dán

Miluju Dominika Dána! Při každé další knížce si říkám, že už určitě tak dobrá jako ty ostatní nebude, a ona zase je! Tentokrát nebyl případ nijak komplikovaný, ale na atraktivnosti to nijak neubralo. Ještěže už zbývá jen pár dní do vydání Venuše zo zátoky...

23.11.2018