magnolia magnolia komentáře u knih

Má rodina a jiná zemětřesení Má rodina a jiná zemětřesení Ivan Kraus

Moc hezky napsané vzpomínky a příhody z rodinného života. Humor I.K. je jemný a dost jiný než humor jeho bratra.

21.05.2013 4 z 5

Vnitřní kruh Vnitřní kruh Mari Jungstedt

Mám ráda detektivky M.Jungstedtové - tato je třetí v pořadí, nejvíce se mi ovšem líbila ta první ( Neviditelný.).

20.05.2013 4 z 5

Kačeny Kačeny Ivana Janišová

Tuto knihu jsem si přečetla kvůli dceři, které se líbila - a jsem ráda, že takové knížky ještě jsou. České prostředí, současná rodina, vztahy mezi kamarádkami a spolužáky. Takové běžné a přitom skutečné problémy, jen ta obálka moc nenaláká (ale mně nevadila).

16.05.2013 4 z 5

Probouzení zranitelnosti Probouzení zranitelnosti Amana Trobe

Pár zajímavých myšlenek (závislost, protizávislost) - jinak stále ty samé moudrosti a pravdy, které se v knize stále opakují. Na mě moc složité a těžko použitelné ve skutečném životě .

10.05.2013 2 z 5

Kdo miluje nejvíc Kdo miluje nejvíc Tess Stimson

Po knize jsem sáhla, protože mě zaujala minulá (Manželka, která utekla). Začátek se mi líbil, vyprávění z pohledu různých postav, ale kdyby to zůstalo u manželské a rodinné tématiky, byla bych radši. Takhle se děj, na můj vkus, zbytečně zahltil a překombinoval. Poslední třetina knihy mě úplně přestala bavit a ke konci jsem přeskákala.

10.05.2013 2 z 5

Padesátka není sprosté slovo Padesátka není sprosté slovo Linda Kelsey

Docela dobrý román pro ženy, vážný i vtipný, začátek se mi líbil dost, vlastně se to celé četlo dobře. Vadily mi zase ty "obvyklé skutečnosti", jako kamarádi homosexuálové, kteří uvaří, když je potřeba, atraktivní povolání hlavní hrdinky a její roční nicnedělání a k tomu cestování a utrácení - a vždyť je to přece román pro ženy (jen česká knihovnice si to těžko představuje:).

29.04.2013 3 z 5

Na vine sú hviezdy Na vine sú hviezdy John Green

Kniha mě svým tématem silně zasáhla - působivý příběh s nádhernými dialogy a neobyčejnými hrdiny. Ani nemůžu hned začít číst nějakou další knihu, jen si znova pročítám tuto... . Byl to zážitek, ale nevím, jestli bych se ještě někdy ke knize chtěla vrátit.

15.04.2013 3 z 5

Když v ráji pršelo Když v ráji pršelo Jan Otčenášek

Četla jsem kdysi dávno - tenkrát se mi hodně líbila, proto jsem si ji i koupila (a znova zatím nečetla)

11.04.2013 4 z 5

Léky smutných Léky smutných Pavel Gotthard

Téma i hlavní hrdina mě zaujali, ty středověké děje mě osobně moc nebavily (i když byly důležité). Ale ty skutečné vztahy a rodinné problémy byly popsané opravdu dobře, čtivě... Taky jsem zvědavá na další knížku, jestli bude.

11.04.2013 3 z 5

Tak dočteno - připojuji se - je to působivý a čtivý román se spoustou dalších strhujících příběhů a zajímavým hlavním hrdinou. Michel a jeho vyprávění mě hodně zaujalo a různé životní situace byly krásně popsané, snad jen bych si přála návrat některých postav (ženských) do jeho příběhu. Některé z postav emigrantů mě zaujaly víc, některé trochu méně. Při vzpomínce na přečtené se mi vybavují jakoby filmové obrazy, to je u mě znamení silného čtenářského zážitku.

08.04.2013 4 z 5

Pravidla moštárny Pravidla moštárny John Irving

Film mě okouzlil úplně a nejdříve (a už několikrát - prostě ti herci mi tam sedli skvěle, hudba...), knihu jsem četla potom. Připadala mi trochu drsnější než filmový příběh, ale zase podrobnější. Patří k mým nejoblíbenějším a určitě se k ní časem vrátím.

21.03.2013 5 z 5

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Knížku jsem četla až svým dětem, jako malá jsem ji neměla možnost číst. Moc se mi líbila, ty jednoduché, ale přitom dobrodružné příběhy dětí. Skoro tak se dřív bavily i děti u nás, na venkově. Dětem - synovi i dceři se knížka také líbila - nejvíce falonská uzenka a trhání zubu. A to sepjetí s přírodou a také třeba soužití s dědečkem zase okouzlilo mně.

21.03.2013 5 z 5

Staré řecké báje a pověsti Staré řecké báje a pověsti Eduard Petiška

Tak to je kniha mého dětství - ty "divné a obnažené" obrázky (od Z.Sklenáře - teď mi připadají přesné právě ty jeho), pověsti a hrdinové, které nezapomenu už nikdy .

18.03.2013 5 z 5

Zmizet Zmizet Petra Soukupová

Také mě ty příběhy silně zasáhly - tak to má být. Jak to, že to PS umí napsat tak, jakoby to sama zažila) - byl to zážitek.

18.03.2013 5 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Kniha byla dobře napsaná, určitě pravdivá, ale na mě moc depresivní a smutná. Kniha rozhodně ne pro každého (a už vůbec ne na dovolenou, když zrovna ani počasí nepřeje).

18.03.2013 3 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Knížku jsem přečetla během 2 hodin z nedostatku jiné četby (taková povinná četba s 20letým zpožděním ). Přede mnou mnozí hodnotili knížku výstižně, připojuji se, ale je to prostě četba, bez které se obejdu - mám radši jiné knížky pro zamyšlení i potěšení (když už si můžu vybrat).

18.03.2013 3 z 5

Motýlek Motýlek Henri Charrière

Je to už opravdu hodně let, co jsem ji přečetla, ale byl to silný zážitek z prázdninové četby na prahu dospělosti.

12.03.2013 4 z 5

Není přání jako přání Není přání jako přání Alexandra Potter

Knížka přišla asi ve správný čas , takže mi nevadila ani romantika ani předvídatelný vývoj, ani hrdinka. Zasmála jsem se u ní určitě aspoň 1x nahlas a po přečtení jsem se šla podívat na zahradu po bílém vřesu - četla jsem ji v září). A stačilo, další knihy AP netřeba.

12.03.2013 3 z 5

Manželka 22 Manželka 22 Melanie Gideon

Kniha se četla velmi dobře, některé situace a věty byly hodně vtipné, taky spousta věcí ze života a k zamyšlení. I když přece jen americké reálie jsou prostě americké. Ale svoje kouzlo ta knížka má, první půlka možná i víc, je skvělá. Jen konec bych klidně snesla i jiný, takhle zvítězila romantika... jak už to v knížkách bývá... Ze současných románů pro ženy je to to lepší.

12.03.2013 3 z 5

Zoufalé ženy dělají zoufalé věci Zoufalé ženy dělají zoufalé věci Halina Pawlowská

Bylo to vtipné, ženské a autorce jsem v té době ještě hodně fandila (a ten název je přesný!). Další knížky, až na pár hodně povedených povídek-fejetonů mě spíš zklamaly. Zvlášť ty z posledních let.

11.03.2013 4 z 5