magnolia magnolia komentáře u knih

Báječná léta pod psa Báječná léta pod psa Michal Viewegh

Knížku jsem četla ještě v prvním vydání s nefilmovou obálkou, nadšení bylo velké, autor mladý a neznámý (vzpomínám s nostalgií, jak jsem váhala, jestli ji vůbec mám koupit do knihovny). Film se mi nelíbil vůbec, jako vlastně žádný ze zfilmovaných knih M.V.

09.03.2013 5 z 5

Posel Posel Markus Zusak

Posel mě okouzlil, byl vtipný, tajemný, hlavně je však o přátelství a dobru, které jsou tak potřeba. Hlavního hrdinu jsem si hned oblíbila a prožívala to celé s ním. Konec je jaký je, zvláštní, ale nepředvídala jsem ho.

09.03.2013 5 z 5

Můj první King. Už je to déle, co jsem ji četla, ale nezapomenu na to napětí a vzpomenu si vždycky, když jsem v lese.

09.03.2013 4 z 5

Příběh Edgara Sawtella Příběh Edgara Sawtella David Wroblewski

Zajímavé, neobvyklé téma - nemluvící chlapec, jeho vztah k matce, otci a pevné pouto s psími přáteli a k tomu napětí a vztahy mezi dalšími postavami. Kniha mě pohltila, taky proto, že mám ráda psí svět a už hodně dlouho jsem knížku se zvířecími hrdiny nečetla. Jen snad to bylo o trochu víc smutnější než bych chtěla. Ale je tam spousta krásných pasáží a myšlenek, které to vyrovnávají.

05.03.2013 4 z 5

Aneto, nespi! Aneto, nespi! Alžběta Krchová

Zajímavá knížka začínající autorky o jedné nejdřív hodně nešťastné holce. Upřímná a strhující zpověď, žádný naivní románek, ale ani zbytečně drsná nebo vulgární četba. Docela se těším na další knížky autorky, jestli budou...

22.02.2013 4 z 5